Jovan 1:1 -Objasnjenje

Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

  • DA, Isti su u svemu

    Votes: 15 46,9%
  • NE, Nisu isti.Razlikuju se barem po Starosti

    Votes: 17 53,1%

  • Total voters
    32
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ponizio se pred ljudima i nebom isto. Pa sada si dkazao da je Bog. Jer za anđele nije poniženje da s pojave kao ljudi.

Naravno da za andjele nije ponizenje da se pojave kao ljudi....,pa bilo je mnogo takvih primera koji su zapisani u Bibliji.,ali jedini PRAVI Bog je Jehova....svi ostali su lazni,a jedine dve titule boga koje su date ljudima od Jehove jesu Mojsiju i Isusu Hristu.i to da budu bogovi LJUDIMA,a ne andjelima...jer andjeli imaju svoga Boga.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svaki andjeo ima bozje oblicje,pa cak i Adam,covek je stvoren po Bozjem oblicju ,tako da to ne petljas .
dakle i dok je bio na nebu .Isus je bio podlozan Bogu Ocu.,ili ti razumes drugacije?

Ne, vec je on imao OBLICJE BOZJE u smislu da je sam bio Bog.

On nije biio stvoren po Bozjem oblicju, vec je u njemu bio od vecnosti kao jedan od licnosti Bozanstva.

To je po bibliji potpuno jasno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno da za andjele nije ponizenje da se pojave kao ljudi....

A za Isusa je bilo, znači da je Bog. Ne može za stvornje biti poniženje da budu ko stvorenje.

pa bilo je mnogo takvih primera koji su zapisani u Bibliji.,ali jedini PRAVI Bog je Jehova....svi ostali su lazni,a jedine dve titule boga koje su date ljudima od Jehove jesu Mojsiju i Isusu Hristu.i to da budu bogovi LJUDIMA,a ne andjelima...jer andjeli imaju svoga Boga.

I naravno opet bježanje sa teme. Znam da je bilo primjera.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne, vec je on imao OBLICJE BOZJE u smislu da je sam bio Bog.

On nije biio stvoren po Bozjem oblicju, vec je u njemu bio od vecnosti kao jedan od licnosti Bozanstva.

To je po bibliji potpuno jasno.
Vrati se pocetku Biblije da naucis sta znaci "oblicje Bozje",nemas osnovno znanje
1.Moj 1.
26 Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.
27 I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vrati se pocetku Biblije da naucis sta znaci "oblicje Bozje",nemas osnovno znanje
1.Moj 1.
26 Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.
27 I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.

Pa da Isus nije Bog onda bi bilo samo po Očevom obličju, a stvroeni su po Božjem obličju, kasnije vidimo u NZ da je isus bio ta slika to obličje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pa da Isus nije Bog onda bi bilo samo po Očevom obličju, a stvroeni su po Božjem obličju, kasnije vidimo u NZ da je isus bio ta slika to obličje.

Pa jel to hoces da tvrdis da smo i mi ljudi Bogovi ???
Ako je Adam stvoren po oblicju Bozjem,onda je on Bog,a onda i mi njegovi potomci Bogovi,zar ne?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Samo nekoliko pitanja za one koji veruju da je Isus stvoreno bice a ne vecni bog.

Prvo pitanje.
Ako Bog nije bio u mogucnosti da se materijalizuje, da uzme ljudsko telo i postane covek da bi spasio coveka od greha, da li to znaci da on nije svemoguci Bog, i da ne moze da ucini sve sto kaze - kako biblija opisuje Boga, i da biblija u tom slucaju govori neistine?

Drugo pitanje.
Ako on nije u mogucnosti da se materijalizuje, da uzme ljudsko telo i postane covek, a sa druge strane stvara neko bice koje je to u mogucnosti, da li to znaci da je to bice koje stvara svemocnije od Boga, jer moze da ucini nesto sto Bog ne moze?

Napomena:
Jehovini svedoci veruju da demoni mogu da se materijalizuju, i da su to cinili u proslosti.


Trece pitanje.
Ako on moze da se materijalizuje a to ne zeli, vec taj posao stavlja na teret nekog stvorenog bica, da ono postane covek, da pati, i umre mucenickom smrcu da bi coveka odkupio od greha, dok on uziva u blazenstvu raja krijuci se iza stvorenja koga salje na ovaj svet. Da li to znaci da takav Bog nije vredan slavljenja i postovanja, jer nije sam spreman da se zrtvuje za svoja stvorenja, vec sav posao spasenja prebacuje na drugog?

Hvala!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Isus je sin Bozji,a sam Bog Otac mu je dao titulu Boga Silnoga.,ali to ne znaci da su Otac i sin jedna te ista osoba,vec da je Isus uvek ispod svoga Oca po polozaju.nesto kao kralj i princ.

Da i ja sam sin svog oca samo moj otac je čovjek, a ja nisam čovjek, dao mi je otac titulu čovjeka.
 
Natrag
Top