Jovan 1:1 -Objasnjenje

Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

  • DA, Isti su u svemu

    Votes: 15 46,9%
  • NE, Nisu isti.Razlikuju se barem po Starosti

    Votes: 17 53,1%

  • Total voters
    32
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znam da li biblija pravi tu razliku.

Biblija ne poznaje prazno postovanje Boga recima, vec licnim delom vere i poslusnosti.

U tom smislu biblijski tekst koji sam dao - govori o postovanju Boga i Isusa prihvatanjem plana spasenja koji su stvorili, i njegovo sprovodjenje u licni zivot.

"Da svi poštuju Sina kao što Oca poštuju. Ko ne poštuje Sina ne poštuje Oca koji Ga je poslao" ( Jovan 5. 23 )
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne znam da li biblija pravi tu razliku.

Biblija ne poznaje prazno postovanje Boga recima, vec licnim delom vere i poslusnosti.

U tom smislu biblijski tekst koji sam dao - govori o postovanju Boga i Isusa prihvatanjem plana spasenja koji su stvorili, i njegovo sprovodjenje u licni zivot.

"Da svi poštuju Sina kao što Oca poštuju. Ko ne poštuje Sina ne poštuje Oca koji Ga je poslao" ( Jovan 5. 23 )

Isus je rekao farisejima ako vam i kažem nećete vjerovati.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne znam da li biblija pravi tu razliku.

Biblija ne poznaje prazno postovanje Boga recima, vec licnim delom vere i poslusnosti.

U tom smislu biblijski tekst koji sam dao - govori o postovanju Boga i Isusa prihvatanjem plana spasenja koji su stvorili, i njegovo sprovodjenje u licni zivot.

"Da svi poštuju Sina kao što Oca poštuju. Ko ne poštuje Sina ne poštuje Oca koji Ga je poslao" ( Jovan 5. 23 )

Ako je Sin govorio da je Otac VECI od njega,zasto onda govorite da je ISTI?,to je znak nepostovanja i prema sinu i prema ocu
Jovan 14:28
28 Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene

Isus je rekao farisejima ako vam i kažem nećete vjerovati.
Eto ja ti pricam i dajem biblijske dokaze ,ali ti i tvoji ne verujete...
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog je USLOVNO veci od Isusa,zbog okolnosti u kojima se Isus nasao, preuzevsi ljudsko telo, i postavsi slican ljudima.
IZ TOG RAZLOGA Isus je govorio da je Otac veci od njega, da on sluzi Bogu i postuje Boga, da je odrzao zapovesti Oca svojega..itd..

''Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;

Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove'' Kolosanima 2, 5 - 8
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Bog je USLOVNO veci od Isusa,zbog okolnosti u kojima se Isus nasao, preuzevsi ljudsko telo, i postavsi slican ljudima.
IZ TOG RAZLOGA Isus je govorio da je Otac veci od njega, da on sluzi Bogu i postuje Boga, da je odrzao zapovesti Oca svojega..itd..

''Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;

Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.
Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove'' Kolosanima 2, 5 - 8

kakve to veze ima sa Jovanom 1;1???
cak sta vise,u ovom sto si ti citirao vidi se da i dok je bio na nebu nije hteo da se uporedjuje sa Bogom ,jer samo Bog Otac ima svu vlast.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.


Govori o njegovoj spremnosti da se odrekne Bozanskog oblicja, sto je i ucinio.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.


Govori o njegovoj spremnosti da se odrekne Bozanskog oblicja, sto je i ucinio.

Svaki andjeo ima bozje oblicje,pa cak i Adam,covek je stvoren po Bozjem oblicju ,tako da to ne petljas .
dakle i dok je bio na nebu .Isus je bio podlozan Bogu Ocu.,ili ti razumes drugacije?
 
Natrag
Top