Jovan 1:1 -Objasnjenje

Da li su Otac i Sin ISTI bas u svemu?

  • DA, Isti su u svemu

    Votes: 15 46,9%
  • NE, Nisu isti.Razlikuju se barem po Starosti

    Votes: 17 53,1%

  • Total voters
    32
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jel ti verujes u JEDNOG Boga ,ili verujes u vise bogova???
Kazi jasno da znam.
Jel se tebi ne svidja stih gde pise da je Jehova JEDAN?
Чуј, Израеле: Јехова, наш Бог, један је Јехова“ (ПОН. ЗАК. 6:4)
Za razliku od Jehove jednog jedinog istinitog Boga,Biblija govori takodje o bogovima.
1.Biblija govori da su samo dva coveka dobila titulu BOGA. Prvi je Mojsije,a drugi je Isus,ali ni jedan od njih ne moze da se poredi sa Jehovom.
2.Bal,Marduk,Dagon,Oziris i mnogi drugi paganski bogovi kao i egipatski koji su ucinili da stapovi vracara postanu zmije itd.....
U Jovanu 1:1

Jedan je Bog, a više osoba. Pa piše da su muž i žena jedno tijelo. Nije Biblija pisana za formaliste.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Jedan je Bog, a više osoba. Pa piše da su muž i žena jedno tijelo. Nije Biblija pisana za formaliste.

Sta ti to znaci "Jedan Bog,a vise osoba"???
Jel to po zmijinom stilu???
ia 1.Moj 3 glave?
4 A zmija reče ženi: Nećete vi umreti;
5 Nego zna Bog da će vam se u onaj dan kad okusite s njega otvoriti oči, pa ćete postati kao bogovi i znati šta je dobro šta li zlo.
dakle drzis do ovog sto je sotona rekao da ce i ljudi postati bogovi pa u tom smislu Jedan Bog a vise osoba takodje jesu bogovi???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sta ti to znaci "Jedan Bog,a vise osoba"???

Tako što te ne bi mogao spasiti ako nije više osoba.

Ako Isus nije Bog kako te onda Bog spasio, ako DS nije Bog kako onda da te navede na pokajnje i obraćenje. Eto kako je jedan Bog 3 osobe.

dakle drzis do ovog sto je sotona rekao da ce i ljudi postati bogovi pa u tom smislu Jedan Bog a vise osoba takodje jesu bogovi???

Ja priznajem samo ako mi navedeš tačan dokaz, tj. moju izjavu. vidiš da si u konfuziji tumačenja, a dokaza nemaš.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Tako što te ne bi mogao spasiti ako nije više osoba.

Ako Isus nije Bog kako te onda Bog spasio, ako DS nije Bog kako onda da te navede na pokajnje i obraćenje. Eto kako je jedan Bog 3 osobe.



Ja priznajem samo ako mi navedeš tačan dokaz, tj. moju izjavu. vidiš da si u konfuziji tumačenja, a dokaza nemaš.

Gluposti govoris.
Bog uvek deluje preko svojih andjela.Bozja rec se postuje na nebu.
I sta ti je to DS??? Da nisi u demokratskoj stranci? idi kod njih u stranku pa im soli pamet a ne da ih ovde reklamiras.
 
Natrag
Top