Jehovini svedoci!

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Progonstvo zbog vere nije nikakav dokaz ispravnosti te vere, posebno u vreme tata, u ovom slučaju 2 svetskog rata, jer u to vreme ubijani su i u logore stavljani ljudi različitih vera i nacionalnosti, i seksualne opredeljenosti, i Pravoslavci, i Jevreji, i protestanti, i Romi.
Hitler je posebno mrzeo Srbe, Jevreje, Rome, kao i neke grupe poput homoseksualaca.. itd.

Ja sam slušao neka iskustva Adventista koje je Bog ličnom intervencijom čudesno spasavao u vreme 2 svetskog rata.

Smatram da progonstvo mora doći kad tad, ali JS treba da preispitaju sebe i svoja uverenja, jer moguće da stradanje može doći i kao posledica bezboštva, što vidimo iz iskustva Jevrejskog naroda u starom, ali i novom zavetu, kao posledica odbacivanja Hrista, jer zašto bi Bog prepuštao sluge Božje stradanju zajedno sa onima koji su to stradanje prirodno zaslužili.

Razlog progona JS za vreme Drugog svetskog rata bio je, jer je njihov tadasnji prdsednik Ruterford javno napadao Hitlera. Hitler je izjavio da ce zatvoriti usta sudiji Ruterfordu u Brooklynu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Razlog progona JS za vreme Drugog svetskog rata bio je, jer je njihov tadasnji prdsednik Ruterford javno napadao Hitlera. Hitler je izjavio da ce zatvoriti usta sudiji Ruterfordu u Brooklynu.

Tu informaciju nisam znao, ali je očigledno da su JS sami izazivali progonstvo protiv sebe, zbog ličnih sukoba u zajednici, i nepotrebnim izazivanjem gneva drugih protiv sebe, a to potom predstavljali kao progonstvo vernih nagovešteno u otkrivenju, i početak armagedona.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Tu informaciju nisam znao, ali je očigledno da su JS sami izazivali progonstvo protiv sebe, zbog ličnih sukoba u zajednici, i nepotrebnim izazivanjem gneva drugih protiv sebe, a to potom predstavljali kao progonstvo vernih nagovešteno u otkrivenju, i početak armagedona.

Ne pricajte gluposti i ne slusjate vesti iz sotoninog staba za dezinformacije.
Izgleda tako da je i sam Isus Hrist i njegovi apostoli i njihovi ucenici da su svi oni izazvali svoje progonstvo???,jel zato sto su zli?,ili sto su ljudima propovedali o Jehovi Bogu i njegovom sinu Isusu Hristu???
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne pricajte gluposti i ne slusjate vesti iz sotoninog staba za dezinformacije.
Izgleda tako da je i sam Isus Hrist i njegovi apostoli i njihovi ucenici da su svi oni izazvali svoje progonstvo???,jel zato sto su zli?,ili sto su ljudima propovedali o Jehovi Bogu i njegovom sinu Isusu Hristu???

Ti nisi čitao u Bibliji da imaju dva stradanja. Nije svako stradanje za Boga. Hoćeš reći da je Jevreji nisu sami sebi izazvali stradanje odbacivanjem Isusa.

Niko ne opravdava zlo. Ali ni svako stradanje nije za Boga.

“Jer je ovo ugodno pred Bogom ako Boga radi podnese ko žalosti stradajući na pravdi. Jer kakva je hvala ako za krivicu muke trpite? Nego ako dobro čineći muke trpite, ovo je ugodno pred Bogom, jer ste na to i pozvani.” (1.Petrova 2,19-20)

Kao što vidimo, po Svetom pismu stradanje može da ima dva uzroka. Ono je ili posledica prokletstva zbog greha, ili je posledica vernosti Bogu. U prvom slučaju, stradanje predstavlja iskušenje u kojem naše nepokajano Ja doživljava svoj ukor i svoje poniženje, sa namerom da se ljudi preispitaju i pokaju za grehe, a u drugom slučaju, ono predstavlja priliku da pokažemo stvarnu krotost, poniznost i druge plemenite karakterne osobine Hristovog duha u nama, što pomaže širenju Jevanđelja.

RAZLIKE U UZROKU I SVRSI STRADANJA

Stradanje zbog greha nastaje zato što sam sotona polaže pravo na ljude zbog njihovih greha da ih muči i uništava. Ono što ljudi stavljaju na mesto Boga, to im u nevoljama strada (novac, porodica, nacija, verski idoli). Sotona ima nameru da iskoristi ozlojeđenost ljudi koji su nevoljama ometeni u grehu, da ih navede da padnu u greh dublje, a Bog koristi to isto stradanje sa namerom da ljudi pokrenu sebe na preispitivanje i na pokajanje za svoje grehe.

Kroz Sveto pismo Bog ih opominje na nemoć njihovih idola da ih spasu:

“Kao što posuda kojom se čovek služi postaje beskorisna kada se razbije, tako je i s njihovim bogovima koji su postavljeni u hramovima. Oči su im pune prašine što je dižu noge onih koji ulaze. ... Ako ljude pogodi rat ili nevolja, sveštenici se međusobno savetuju gde da se s njima sakriju; kako ne uvideti da to nisu bogovi kad ni sami sebe ne mogu izbaviti od rata i od nevolja? ... Ne mogu se odbraniti ni od kradljivaca ni od razbojnika, ... Bolja su i vrata u kući koja čuvaju ono što je u njoj, nego lažni bogovi.” (Pismo Jeremije proroka, Varuh 6,15-23)

Za razliku od stradanja nepravednika zbog greha, stradanje pravednika ima drugačiji uzrok, a to je pre svega ukor za grehe koji pravedni predstavljaju nepravednima svojim ispravnim životom i učenjem koje ukorava grehe mnoštva. Kajin je ubio Avelja upravo zato što je Avelj pravednim životom bio ukor za Kajinovu nečistu savest:

"Ne kao što Kain beše od nečastivog i zakla brata svog. I za koji ga uzrok zakla? Jer dela njegova behu zla, a brata mu pravedna. Ne čudite se, braćo moja, ako svet mrzi na vas." (1.Jovanova 3,12-13)

Dakle, ukor za grehe nas navodi ili da se borimo protiv svojih greha ili da se borimo protiv onoga koji nas osvedočava da treba da se borimo protiv svojih greha.

U Mudrostima Solomunovim vidimo kako nepravednik pokušava da dokaže sebi da je pravednik u suštini nepravednik, da bi tako umirio svoju sopstvenu nečistu savest:

“Postavimo zasedu pravedniku jer nam smeta i protivi se našem ponašanju, prebacuje nam prestupe protiv Zakona i napominje kako izdadosmo svoju nauku. On je ukor utelovljeni našim mislima, sama njegova pojava tišti našu dušu. Život njegov nije kao u ostalih i njegovo je ponašanje nastrano. ... Zato ga iskušajmo porugom i mukom da istražimo blagost njegovu i da prosudimo strpljivost njegovu.” (Mudrosti 2,19-21)

Isus izriče blagoslov nad svima onima koji bivaju omraženi i progonjeni Gospoda radi:

“Blago vama ako vas uzasramote i usprogone i reku na vas svakojake rđave reči lažući, mene radi. Radujte se i veselite se, jer je velika plata vaša na nebesima, jer su tako progonili proroke pre vas.” (Matej 5,11-12)

Ljudi koji žive nemoralno nisu prezreni od većine, kao što su prezreni oni koji svojim životom i svojom naukom ukoravaju grehe sveta. Zato je Isus pripremio svoje učenike na progonstvo i podsetio ih da samo lažni proroci bivaju od naroda omiljeni:


“Teško vama kad stanu svi dobro govoriti za vama jer su tako činili lažnim prorocima očevi njihovi.” (Luka 6,26) “Ako svet na vas umrzi, znajte da na mene omrznu pre vas. Kad biste bili od sveta, svet bi svoje ljubio, a kako niste od sveta, nego vas ja od sveta izbrah, zato mrzi na vas svet. Izgoniće vas iz zbornica; a doći će vreme kada će svaki koji vas ubije misliti da Bogu službu čini. I ovo će činiti, jer ne poznaše Oca ni Mene.” (Jovan 15,18-19;16,2-3) “A i svi koji pobožno hoće da žive u Isusu Hristu, biće gonjeni. A zli ljudi i varalice napredovaće na gore, varajući i varajući se.” (2.Timotiju 3,12-13)

Progonstvo i stradanje pravednika ima za cilj da otkrije božanski duh i karakter u srcima i postupcima onih koji stradaju, i da tako proslavi Boga. Svrha ispoljenog karaktera u vreme stradanja je da taj karakter trpljenja, krotosti i poniznosti navede nepravednike na pokajanje. Takođe, svrha stradanja nepravednika je i da ospori sotonine optužbe protiv vernih, kojima ih on optužuje da su verni Bogu iz loših motiva, te da će se oni odreći Boga ukoliko budu bili pod pritiskom teških nevolja. Onima koji se trude da budu verni Bogu, ali svoje slabosti nisu sasvim pobedili, nevolje pomažu da na osnovu svoje nezrele reakcije na nevolje shvate da zidaju na pesku, a ne na Steni (Hristu) i tako da preispitaju i isprave temelje svog verovanja.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ne pricajte gluposti i ne slusjate vesti iz sotoninog staba za dezinformacije.
Izgleda tako da je i sam Isus Hrist i njegovi apostoli i njihovi ucenici da su svi oni izazvali svoje progonstvo???,jel zato sto su zli?,ili sto su ljudima propovedali o Jehovi Bogu i njegovom sinu Isusu Hristu???

Zaokrete, nije to nikakva vest iz staba sotonskog staba za dizinformacij, nego to je istina,
Mozda ti to nisi znao, ali to je istina. Hitler jeste javno izjavioo da ce "Zatvoriti usta sudiji iz Brooklyna," zato sto ga je Rutherfort javno napadao. Mi treba da bojavljujemo vest istine, a ne tereba da se mesamo u politicke intrige.


Zaokret, pogledaj ovu Rutherfordovu izjavu o Hitleru:


The Devil has put his representative Hitler in control, a man who is of unsound mind, cruel, malicious and ruthless . . . He cruelly persecutes the Jews because they were once Jehovah’s covenant people and bore the name of Jehovah, and because Christ Jesus was a Jew. The Evils of Nazism Exposed. Awake!. 1995.

Ovo nisma ja ili bilo ko drugi izmislio, to ste vi objavili, pogledaj izvor.

Prevod: "Djavo je postavio svoga prestavnika Hitlera u kontrolu, coveka koji nije normalan, grub, zao i bez razuma. On zlocinacki progoni Jevreje zbog toga sto su oni nekad bili Jehovin zavetni narod i nosili su ime Jehove, i zato sto je Hrist Isus bio Jevrejin."

Vidis Rise, ja ne mislim da je Rutherford pogresio, jer Hitler je bio i mnogo gori nago sto ga je on opisao, ali ovakvim izjavama Hitler je bo revoltiran pa je zbog toga progonio i Jevreje i JS koji su se poistovetili sa Jevrejima, time sto su se nazvali Jehovini svedoci, a tvrde da su to bili i Jevreji.

Vidis Rise, nisam ja to uzeo iz sotonskog staba za dezinformaciju, nego sam uzeo iz vasih licni izjava. Pa posto vidos da je to tako, neces valjda reci da je Kula strazara sotonski stab za dezinformaciju, jer to sam PROCITAO U VASEM CASOPISU "AVAKE" = Probudi se!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
1889 " U vremenu od 26, godina sve svetske vlade bice oborene i rasformirane.”
(C.T. Russell, Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 98-99, 1889)

1889 "Iznosimo biblijske dokaze koji pokazuju da su 6000 godina od stvaranja Adama zavrsene 1872. godine." (Studies in the Scriptures, Vol. 2, p. 33, 1889)

Svoje vernike su uveravali da je njihiova hronologija Bozje otkrivenje koje nikad ne moze da promasi.

Sta je sa Zaokretom? Ove sedmise udostojio se da nas makar na kratko poseti, ali nema ni govora da da odgovor na mali milion pitanja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Juče je neko objavio na FB, da se od vjernika zahtjeva ne samo lojalnost Jehovi, nego i organizaciji isto kao i Jehovi.

Dakle isto kao i kod tradicionalnih crkvi.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Svaka organizacija ocekuje da njeni calnovi postuju pravila iste, ali bas da je postuju kao i Boga to je van svake pameti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Jutros su mi bili JS kongres u ZG.

Nema propovijedanja Isusa i Zakona i Jevanđelja, nego samo propo. o nadi u vaskrsenju i promocija organizacije.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jutros su mi bili JS kongres u ZG.

Nema propovijedanja Isusa i Zakona i Jevanđelja, nego samo propo. o nadi u vaskrsenju i promocija organizacije.
Da li si ih pitao na osnovu cega su oredili da jedan dan stvaranja traje 7000 godina, i da je 1975 trebao da bude armagedona pa su promaslili kao i onocno.
 
Natrag
Top