Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Rec bogorodica se nigde ne koristi u celoj Bibliji,jer je Isus Sin Bozji isto kao i svi ostali andjeli pa cak i Adam koji je nazvan Sinom Bozjim.
Luka 3:38
38 Sina Enosovog, sina Sitovog, sina Adamovog, sina Božijeg.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Rec bogorodica se nigde ne koristi u celoj Bibliji,j

Opet vaš formalizam, šta je bitno i da se koristi, bitno je dokazati koji je smisao te riječi.

pa cak i Adam koji je nazvan Sinom Bozjim.

Ajd reci onda u kom smislu? Da nije možda u istom kao i Isus, ako je u istom što onda i Adam nije tražio od ljudi da ga priznju za sina Božjeg.

Opet fromalizam JS koji se hvataju za riječi i izraze bez da znaju koji je smisao tih riječi i izraza, citiranje Biblije vam ništa ne znači jer je i satana citirao Bibliju Isusu kod kušanja.

Ali izvan smisla i konteksta.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U Bibliji ne postoji termin bogocovek.

Pa šta, opet je Isus Bog i čovjek.

A Isus Hrist je Bozji sin.

I ja sam sin svog oca pa ja nisam čovjek, nego samo sin.
post: 2219444, member: 697726"]Takodje Bog ne moze biti covek.[/QUOTE]

Ko kaže, Bog je svemoguć.

Bog je duhovno bice i oduvek je i zauvek.

Znači po tebi ne može da postane čovjek.

Besmrtan.
Ne moze da umre.

Pa Isus nije samo Bog nego i čovjek.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U Bibliji ne postoji termin bogocovek.
Takodje Bog ne moze biti covek.
Bog je duhovno bice i oduvek je i zauvek.
Besmrtan.
Ne moze da umre.
A Isus Hrist je Bozji sin.

Postoji izraz "MONOGENES TEOS" što znači "MONO - jedini / GENES - vrsta / TEOS - Bog.

To znači - da je Isus JEDINO BIĆE TAKVE VRSTE KOJI JE I BOG I ČOVEK, BOGOČOVEK.

Nije umro Bog, već Bog koji je preuzeo ljudsko telo, ranjivo, i podložno raspadanju.

"Jer ovo da se misli među vama što je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijemu, nije se otimao da se isporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovjek,

Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove" ( Filibljanima 2. 5 - 8 )
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Takodje Bog ne moze biti covek.

Zasto Bog ne moze postati covek?
Zar ne pise u bibliji da je Bog svuda i da ga ni svemir ne moze obuhvatiti?

Dakle on moze biti i na nebu a u isto vreme na zemlji, jer je sveprisutan.

To biblija i tvrdi: "Bog bese u Hristu i svet pomiri sa sobom"!

Ne moze da umre.

A ko kaze da je Hristos doslovno umro?
Biblija tvrdi da je Hristos nakon smrti bio svestan i da je "propovedao duhovima u tamnici" , dakle telo je umrlo a on je ostao svestan!

Kod Boga ne postoji protok vremena i "1000 godina pred njim je kao jedan dan" - drugim recima vreme za njega "ne postoji" - "on je iznad vremena"!

Kaznu vecne smrti , odnosno "vecnog boravka u tamnici" (umesto gresnika) mogao je da plati samo vecni Bog, za koga protok vremena i ne postoji, pa tako ni on nije vecno mogao ostati tamo, zato i pise da ga "okovi smrti nisu mogli zadrzati", jer je on iznad vremena i on je Bog!

A Isus Hrist je Bozji sin.

Jeste Bozji Sin, ali tekst u jevrejima kaze s obzirom na njegovo rodjenje da je Sin (a ne s obzirom na stvaranje) : "Sin moj ti si , ja te danas rodih... uvodeci prvorodnog u svet govori.."
 
Učlanjen(a)
19.11.2017
Poruka
29
Zasto Bog ne moze postati covek?
Zar ne pise u bibliji da je Bog svuda i da ga ni svemir ne moze obuhvatiti?

Dakle on moze biti i na nebu a u isto vreme na zemlji, jer je sveprisutan.

To biblija i tvrdi: "Bog bese u Hristu i svet pomiri sa sobom"!



A ko kaze da je Hristos doslovno umro?
Biblija tvrdi da je Hristos nakon smrti bio svestan i da je "propovedao duhovima u tamnici" , dakle telo je umrlo a on je ostao svestan!

Kod Boga ne postoji protok vremena i "1000 godina pred njim je kao jedan dan" - drugim recima vreme za njega "ne postoji" - "on je iznad vremena"!

Kaznu vecne smrti , odnosno "vecnog boravka u tamnici" (umesto gresnika) mogao je da plati samo vecni Bog, za koga protok vremena i ne postoji, pa tako ni on nije vecno mogao ostati tamo, zato i pise da ga "okovi smrti nisu mogli zadrzati", jer je on iznad vremena i on je Bog!



Jeste Bozji Sin, ali tekst u jevrejima kaze s obzirom na njegovo rodjenje da je Sin (a ne s obzirom na stvaranje) : "Sin moj ti si , ja te danas rodih... uvodeci prvorodnog u svet govori.."
Isus je Bozji Sin i stvoren je od strane Boga kao prvi
a sve ostalo je stvarano preko ili kroz Isusa.
Zato je Isus nas posednik.

Dakle Isus je stvoren pre svega ostalog... i ovo je dokaz

On je “prvorođenac svega što je stvoreno”. On je “početak Božjih dela stvaranja”, a postojao je čak i prije nego što je stvoren materijalni svemir (Kološanima 1:15; Otkrivenje 3:14).

Otkrivenje 3:14 Anđelu skupštine u Laodiceji napiši: Ovo govori Amen, svjedok vjerni i istiniti, početak Božjih dela stvaranja

Kolosanima 1
15 Он (Исус ) је слика невидљивог Бога, првенац свега што је створено. 16 Јер је преко њега све било створено на небесима и на земљи, видљиво и невидљиво, било да су то престоли или управе или поглаварства или власти. Све је створено преко њега и за њега. 17 Он је пре свега другог и све је преко њега постало.

ili Kološanima 1:15 On je slika nevidljivog Boga, prvorođenac svega što je stvoreno

Jovan 3: 18 Ko veruje u njega, neće biti osuđen. Ko ne vjeruje, već je osuđen, jer nije verovao u ime jedinorođenog Sina Božjeg.

Jovan 1:2 On (ISUS ) je u početku bio kod Boga.
2 Sve je postalo preko njega i bez njega nije postalo ništa.


......................

dakle jasno pise za Isusa da je

početak Božjih dela stvaranja Otkrivenje 3:14

првенац свега што је створено Kolosanima 1:15

a preko njega je sve ostalo stvoreno... Kolosanima 1:1

to su dokazi da je ISUS STVOREN i da je BOZJI SIN.
Posto je stvoren ne moze biti Bog.
Samo Jedan jedini BOG JHVH je Tvorac
Kako i mogao Bog da bude u telu coveka
treba malo razmisliti o sveobuhvatnosti Boga ako je on stvorio svemir
veci je od njega
Boga svesti na nivo coveka je besmisleno.
I nedopustivo.
Zna se iz Biblije da se samo andjeli mogu materijalizovati i biti u telu coveka.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Isus je Bozji Sin i stvoren je od strane Boga kao prvi
a sve ostalo je stvarano preko ili kroz Isusa.

A gde pise ta rec "stvoren" u bibliji?

On je “prvorođenac svega što je stvoreno”. On je “početak Božjih dela stvaranja”, a postojao je čak i prije nego što je stvoren materijalni svemir (Kološanima 1:15; Otkrivenje 3:14).

U kolosanima 1:15 se kaze da je Isus "rodjen pre svake stvari".

Izraz "rodjen" ne znaci da je "doslovno nastao radjanjem" , jer bi onda morali tvrditi da je "Bog imao zenu".

Dakle taj izraz "ne mozemo doslovno tumaciti"!

Pisac jednostavno zeli reci "da je Isus postojao pre "radjanja" svega drugoga"!

Ako idemo filozofskim principom, i sledimo niz kauzalnosti: 'mene je rodio moj otac, mog oca moj deda, mog dedu moj pradeda itd.. nikada necemo naci kraj tom lancu.. Lanac postaje istinska zagonetka i ide u beskonacnost i ne nalazimo mu kraj. Osim ako ne pretpostavimo da postoji prvi uzrok stvoritelj svih drugih uzroka. Dakle mora postojati "onaj koji je prvi rodjen" - a to je Isus Hristos.

Taj "prvorodjeni" ne duguje svoje postojanje nikome, on je jednostavno "prvi na rodoslovnoj listi"!

U bibliji je mnogo vazno rodoslovlje, zato se i koristi taj izraz.

Otkrivenje 3:14 Anđelu skupštine u Laodiceji napiši: Ovo govori Amen, svjedok vjerni i istiniti, početak Božjih dela stvaranja

Ovaj tekst ne kaze da je Isus ''imao pocetak'' vec da je on "zacetnik Bozjih dela stvaranja"!

Mislim da i ti to mozes shvatiti, tekst je vrlo jasan.

15 Он (Исус ) је слика невидљивог Бога, првенац свега што је створено. 16 Јер је преко њега све било створено на небесима и на земљи, видљиво и невидљиво, било да су то престоли или управе или поглаварства или власти. Све је створено преко њега и за њега. 17 Он је пре свега другог и све је преко њега постало.

Ovde se samo zeli reci da je Isus postojao pre svega drugoga i da je on "prvenac" tj. prvi po liniji kauzalnosti i rodoslovnoj liniji!

Jovan 3: 18 Ko veruje u njega, neće biti osuđen. Ko ne vjeruje, već je osuđen, jer nije verovao u ime jedinorođenog Sina Božjeg.

"Jedinorodjeni" "monogenes huios", znaci "jedini te vrste", a to je zato sto je Hristos bio ujedno i Bog i covek na zemlji.

Dok izraz "prvorodjeni" znaci da je Isus prvi po rodoslovnoj listi i liniji 'kauzalnosti'!

Ovde se samo koristi princip "rodoslovlja". Zato i imas rodoslovlje na pocetku evandjelja, jer je ono veoma vazno Jevrejima.

Zato su i sve te reci "rodoslovne" vrste!

"Sve je postalo preko njega i bez njega nije postalo ništa."

Tacno, "sve je postalo preko Isusa", a ako "nista nije postalo bez Isusa ", a on sam je "stvorenje", onda je on sam sebe nekako morao da stvori!

to su dokazi da je ISUS STVOREN i da je BOZJI SIN.

Gde je izraz "stvoren" u bibliji?

Gore vidimo da izraz "rodjen" nije doslovan, vec oznacava 'kauzalnost' i 'rodoslovlje' u bibliji. Dakle koriscenje tog izraza nije dokaz "stvaranja"!

Cak ni izraz "Sin" nije doslovan, jer i andjeli su "Bozji Sinovi", ali "nisu nastali radjanjem"!!!

Dakle ti izrazi "nisu doslovni", vec su tkz. "antropomorfizmi" u bibliji, i ti na osnovu njih ne mozes tvrditi "stvaranje"!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.11.2017
Poruka
29
A gde pise ta rec "stvoren" u bibliji?



U kolosanima 1:15 se kaze da je Isus "rodjen pre svake stvari".

Izraz "rodjen" ne znaci da je "doslovno nastao radjanjem" , jer bi onda morali tvrditi da je "Bog imao zenu".

Dakle taj izraz "ne mozemo doslovno tumaciti"!

Pisac jednostavno zeli reci "da je Isus postojao pre "radjanja" svega drugoga"!

Ako idemo filozofskim principom, i sledimo niz kauzalnosti: 'mene je rodio moj otac, mog oca moj deda, mog dedu moj pradeda itd.. nikada necemo naci kraj tom lancu.. Lanac postaje istinska zagonetka i ide u beskonacnost i ne nalazimo mu kraj. Osim ako ne pretpostavimo da postoji prvi uzrok stvoritelj svih drugih uzroka. Dakle mora postojati "onaj koji je prvi rodjen" - a to je Isus Hristos.

Taj "prvorodjeni" ne duguje svoje postojanje nikome, on je jednostavno "prvi na rodoslovnoj listi"!

U bibliji je mnogo vazno rodoslovlje, zato se i koristi taj izraz.



Ovaj tekst ne kaze da je Isus ''imao pocetak'' vec da je on "zacetnik Bozjih dela stvaranja"!

Mislim da i ti to mozes shvatiti, tekst je vrlo jasan.



Ovde se samo zeli reci da je Isus postojao pre svega drugoga i da je on "prvenac" tj. prvi po liniji kauzalnosti i rodoslovnoj liniji!



"Jedinorodjeni" "monogenes huios", znaci "jedini te vrste", a to je zato sto je Hristos bio ujedno i Bog i covek na zemlji.

Dok izraz "prvorodjeni" znaci da je Isus prvi po rodoslovnoj listi i liniji 'kauzalnosti'!

Ovde se samo koristi princip "rodoslovlja". Zato i imas rodoslovlje na pocetku evandjelja, jer je ono veoma vazno Jevrejima.

Zato su i sve te reci "rodoslovne" vrste!



Tacno, "sve je postalo preko Isusa", a ako "nista nije postalo bez Isusa ", a on sam je "stvorenje", onda je on sam sebe nekako morao da stvori!



Gde je izraz "stvoren" u bibliji?

Gore vidimo da izraz "rodjen" nije doslovan, vec oznacava 'kauzalnost' i 'rodoslovlje' u bibliji. Dakle koriscenje tog izraza nije dokaz "stvaranja"!

Cak ni izraz "Sin" nije doslovan, jer i andjeli su "Bozji Sinovi", ali "nisu nastali radjanjem"!!!

Dakle ti izrazi "nisu doslovni", vec su tkz. "antropomorfizmi" u bibliji, i ti na osnovu njih ne mozes tvrditi "stvaranje"!
Samo je BOg JHVH Tvorac i on je sve stvorio.
Posto je sve stvorio stvorio je i Isusa.
To sto je Isus rodjen provoridjen ne treba bukvalno tumaciti.
Stvoren rodjen je slicno. U biti se svodi na isto.
Cim je rodjen stvoren nije Tvirac Nije Bog
nego kao sto i pise u Bibliji Bozji Sin.
A neko da bi bio rodjen mora prvo da bude stvoren.
Sve je logicno.
Navela sam citate gde se vidi iz stiha da je Isus pocetak stvarstva.
Da je prvi stvoren.
Jasni su stihovi sami za sebe
Kolosanima 1
15 Он (Исус ) је слика невидљивог Бога, првенац свега што је створено. 16 Јер је преко њега све било створено на небесима и на земљи, видљиво и невидљиво, било да су то престоли или управе или поглаварства или власти. Све је створено преко њега и за њега. 17 Он је пре свега другог и све је преко њега постало.

ili Kološanima 1:15 On je slika nevidljivog Boga, prvorođenac svega što je stvoreno
Otkrivenje 3:14 Anđelu skupštine u Laodiceji napiši: Ovo govori Amen, svjedok vjerni i istiniti, početak Božjih dela stvaranja

Nemam sta tu da objasnjavam.
Isus je slika Boga, prvenac - prvi svega sto je stvoreno, znaci Isus je Stvoren.
Samo Stvoritelj Bog JHVH nema pocetaj ni kraj kao sto kaze citat " oduvek je i zauvek"
Sve sto je stvoreno ima POCETAK.
Takodje je posrednik jer je Bog JHVH Preko njega - Isusa stvarao.
Takodje je Isus prvi stovren od svega, prvorodjenac svega sto je stvoreno.
Jasno je.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Stvoren rodjen je slicno. U biti se svodi na isto.
Kazes "slicno", da ali nije "identicno"!

Ja sam ti objasnio da je razlog koriscenja tih izraza da se ukaze na 'kauzalnost' i jevrejsku geneologiju, jer se na Isusa ukazuje kao na "obecano seme":

Luka pise:

"Isus bese... sin Metuselahov, sin Henokov, sin Jaredov, sin Mahalalelov, sin Kainanov, Sin Enosov, sin Setov, sin Adamov, Sin Božji."

Dakle Isus je "Sin Bozji" po 'kauzalnosti' i genelogijji, a ne po "radjanju"! Jer "Bog ne radja"!

Rodoslovna lista jednostavno vodi do njega kao do "prvog" , pa je zato on "prvorodjeni"!

Njegov zivot na zemlji je samo nastavak geneologije sa neba. To je tako sa stanovista "ljudskog shvatanja" da se na svet dolazi "radjanjem", pa se zato to prenosi i na nebesko i kaze se da je "rodjen na nebu". A ne zato sto je u stvarnosti tako!

To su "antropomorfizmi" , kojim se pokusava objasniti nebeska stvarnost ljudskim izrazima i logikom.

Reci da je Isus "rodjen pre svake stvari" (na nebu) je imalo smisla Jevrejskom citaocu, koji je bio upoznat sa geneologijom i koji je ocekivao "obecano seme" odnosno mesiju.

Ali to ne znaci da ga je "neko rodio" na nebu, vec da je on prvi na geneoloskoj lestvici.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top