Jehovini svedoci!

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Pa knjige o kojima pričaju nema ih nigdje. Samo nose časopise.
Ima ih.
Ja ih imam sve kuci.
Mire, pravis se naivan.

Ko istinu ima, i u nju je osvedocen, on tu istinu drugima prenosi.

Ljudima je dovoljno da je cuju, i ako su iskreni - Bog ce progovoriti njihovom srcu, i oni ce tu istinu prepoznati i prihvatiti je.

Oni koji istinu cuju i ne prihvataju je, kod njih ocigledno postoji neki problem, a to moze biti, da oni ili svesno ne zele da odbace laz iz bilo kojih njima poznatih razloga, ljubavi prema organizaciji i ljudima unutar organizacije, ili zbog polozaja, novca, ugleda, ili jednostavno - jer imaju svoja licna tumacenja i poglede koje namecu reci Bozjoj.

Mire ja ne sudim, ja sagledavam realnost onakvu kakvu ona jeste, i ne izricem sud, vec jednostavno prepoznajem iskrenu teznju da neko istinu prihvati, ili je pak odbaci.

Jehovini svedoci ne zele istinu.
Oni su hipnotisani organizacijom kao nepogresivim RABOM DOBRIM I VJERNIM, i zatvorili su sva vrata i prozore svog srca da bilo sta drugo cuju osim da slusaju sebe, cak i kada se pobiju sva njihova ucenja, oni odlaze kao drveni, i nastavljaju da guraju svoje, kao neki mehanicki roboti kojima su srca od celika, neosetljiva na istinu.

Zar nisu takvi svi na forumu i privatno?

A opet ovo demantuju ljudi koji napustaju tu organizaciju, ima ih mnogo..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nisam rekao bukvalno da ih nema, uopšte , ali ih nema kod njih koji dolaze i nema ih gdje nabaviti na sajmu knjiga npr. ni bilo gdje.

Znam ja sta si rekao. Ne postoje na sajmu knjiga, moras ih naruciti postom ili otici u njihovu zajednicu licno, ili reci ovima sto dolaze po kucama da ti donesu..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nisu knjige dokaz nego istinitost teksta, samo fanatici spaljuju knjige. Znam jednoga što je otišao u evanđoske hrišć. i spalio pravoslavne knjige, sam mi rekao. To je fanatizam ja sam mu rekao.

Ja imam pravosl. i advent. imam jedan časopis JS.

Ja govorim o magijskim knjigama Dela ap 19:19
19 A mnogi od onih koji čarahu, sabravši knjige svoje spaljivahu ih pred svima; i proračunaše i nađoše da su vredele pedeset hiljada groša.
Zar bajanje u vatri za Bozic nije magijska rec,zar farbanje i tucanje jajima nije magija?,zar se i to ne pominje u Bibliji? cccc

Mire, pravis se naivan.

Ko istinu ima, i u nju je osvedocen, on tu istinu drugima prenosi.

Ljudima je dovoljno da je cuju, i ako su iskreni - Bog ce progovoriti njihovom srcu, i oni ce tu istinu prepoznati i prihvatiti je.

Oni koji istinu cuju i ne prihvataju je, kod njih ocigledno postoji neki problem, a to moze biti, da oni ili svesno ne zele da odbace laz iz bilo kojih njima poznatih razloga, ljubavi prema organizaciji i ljudima unutar organizacije, ili zbog polozaja, novca, ugleda, ili jednostavno - jer imaju svoja licna tumacenja i poglede koje namecu reci Bozjoj.

Mire ja ne sudim, ja sagledavam realnost onakvu kakvu ona jeste, i ne izricem sud, vec jednostavno prepoznajem iskrenu teznju da neko istinu prihvati, ili je pak odbaci.

Jehovini svedoci ne zele istinu.
Oni su hipnotisani organizacijom kao nepogresivim RABOM DOBRIM I VJERNIM, i zatvorili su sva vrata i prozore svog srca da bilo sta drugo cuju osim da slusaju sebe, cak i kada se pobiju sva njihova ucenja, oni odlaze kao drveni, i nastavljaju da guraju svoje, kao neki mehanicki roboti kojima su srca od celika, neosetljiva na istinu.

Dragi moj laodikejac JS nisu lakoverni vec proveravaju sve sto im se kaze.
Dela ap 17;11
11 Ovi pak behu plemenitiji od onih što žive u Solunu; oni primiše reč sa svim srcem, i svaki dan istraživahu po pismu je li to tako.
Kako si ti primio pravoslavnu veru,odnosno adventisticku?
U cemu se one razlikuju???U cemu ste vi bolji od njih???
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zaokret, zašto onda ne proveravaš, već veruješ slepo vođama tvoje organizacije, a to vidimo iz mnoštvo nebiblijskih učenja i ljudskih teorija kojim zatrpavaš forum.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
KRIVO kod JS:


-------------------------------------------------

Zli će biti zauvijek uništeni

------------------------------------

Ljudska duša prestaje postojati prilikom smrti

------------------------------------------------------------

Pakao je opći grob čovječanstva

-------------------------------------------

Samo malo stado od 144 000 osoba ide na nebo i vlada s Kristom

---------------------------------------------------------------------------------------

Tih 144 000 osoba ponovno su rođene kao duhovni Božji sinovi

-------------------------------------------------------------------------------------

Unošenjem krvi u tijelo intravenozno krše se Božji zakoni

--------------------------------------------------------------------------------------------

Držanje sabata vrijedilo je samo za Izraelce i prestalo je s Mojsijevim zakonom

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Isus je duhovno biće

----------------------------
Isus je Mihael
------------------------------
Isus je Logos
------------------------------
Isus je mali bog
------------------------------

Isus je SU stvoritelj
------------------------------
NE konzumacija Gospodnje Večere
--------------------------------------------
Isus je već došao 1.914. god.

--------------------------------------------
Sljedeći Isusov dolazak će biti u nevidljivom obliku
-------------------------------------------------------------------
Uskrsnuće je već počelo
-----------------------------------
 
Natrag
Top