Je li vaše prijateljstvo bezazleno?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Ne moze da postoji musko-zensko prijateljstvo u pravom smislu te reci, jer jedna strana uvek ce ocekivati vise, i to uglavnom muska, ali ni zenska nije izuzetak.
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2011
Poruka
61
Na zalost ,zaista je tako i to potvrdjuje moje licno neveselo iskustvo.Mada sam bila dugo u blazenom uverenju da izmedju mog partnera i njegove prijateljice nema skrivenih emocija i skrivenih namera mislila sam da je sve to platonsko ,povrsno i bezopasno.Ali kaze nas narod "Ko s Djavolom tikve sadi,o glavu mu se lupaju",pa bese i ovde takav slucaj.Djavo uvek izgleda umesa svoje prste kad su musko_zenski odnosi u pitanju,nikad nisi nacisto dokle ce to i kako ici.Tako da ja u musko_zenska prijateljstva definitivno ne verujem!
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2009
Poruka
1.849
Ne moze da postoji musko-zensko prijateljstvo u pravom smislu te reci, jer jedna strana uvek ce ocekivati vise, i to uglavnom muska, ali ni zenska nije izuzetak.

Odnos o kome ti govoriš nije prijateljstvo već samo interesno poznanstvo. Iz mog iskustva gledano imam dve prijateljice koji o meni više znaju nego ijedan moj prijatelj. Tako isto ja o njima znam što ni njihovi muževi ne znaju. Nikada nije ni postojala pomisao na seks iako moram reći da su obje izuzetno lepe. U svakom odnosu pa tako i prijateljstvu samo iskrenost je temelj vezanosti. Ništa se u ni jednoj vezi ne mora ako se ne želi. Želja trentačna mora imati odgovornost za posledice koje mogu proisteći posle.
Prijateljstvo da i uvek ali samo iskreno.
Tvrdim da su prijateljstva među razičitim spolovima iskrenija i jače nego među istim. ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Eto kolega da se oko necega slozimo ! Oko zadnje recenice.
Posebno sto se odnosi na licno iskustvo, a ne tamo nekim istrazivanjima i statistici, ali, slozimo se, ili mozda ne, da u svakom odnosu postoje gradacije ? Poznanstva, drugarstva, prijateljstva i ovo poslednje ima poseban status kod vecine i nebi trebalo da ima dodatnih konotacija, moralnih, valjda. Kako na ovoj temi ima sarolikih misljenja: “musko zenska prijateljstva”, i na ovom i na mnogim drugim mestima iliti forumima, smeta samo jedna sitnica iz odgovora vecine ucesnika, tako da dovodi malo u sumnju njihov odnos o ovoj skakljivoj temi.
Kolega “yukic”, nije nijednom reciju spomenuo onu sustinsku stvar koja vecinu ljudi opredeljuje na prihvatanje ovakvog redjeg misljenja da je neko za (usput ovo nije kritika, jer i sam verujem da su ista moguca, kada se prebole pocetne boginje, odnosno prodje gradiranje statusa).
“Nikada nije ni postojala pomisao na seks iako moram reći da su obje izuzetno lepe.”
Hmm, odakle sad ovakva tvrdnja i sta uopste misli lepsa polovina, ili pak muzevi prijateljica, da neko, drugi, muskarac, zna o njihovim zenama ono sto ni oni sami neznaju, i zaboga, sta bi bilo ako bi bilo da oni saznaju da njihove zene pricaju intimno sa drugim a ne sa njima, zakonitim muzevima ? Ali u iskrenim, kako je opisano, prijateljstvima, gornje pitanje se i ne postavlja ?
“Želja trentačna mora imati odgovornost za posledice koje mogu proisteći posle.”
Zelja ?! Cim ima zelje-to postaje vec stvar morala…
Mora, moranje, moras-to je vec zapovedanje ili naredjivanje, kome ? Zelji valjda ?
Zapovedanje zelji ili predocavanje istoj, da postoji i odgovornost za nuspojave tj. posledice cinjenja ako bi se prepustili samo zelji ? Da ne razvijam dalje ideju.
Eto kako dobijemo jedno od mogucih tumacenja necijeg stava i sto je najgore, vecina ce u nekom procitanom delu, proze ili poezije, ili nekom delu slikara ekspresioniste, videti ono sto sama hoce, nemajuci stvarnog pojma(a i kako bi, sem ako ne poznaju autora dela ili su profi kriticari)-sta je pisac ili slikar, hteo da kaze, svojim pisanjem-slikanjem ?
I eto kako je lako praviti greske i svoju stvarnost, ocenjujuci na svoj nacin necije tudje stavove, misljenja, dela. Naravno, mnogi, (necu da kazem vecina), izbegavaju da ocenjuju pisce, pesnike, slikare, ali, kada je u pitanju etika, tu su poznavaoci teme, valjda se o tome vise uci u skoli ?
Da rezimiram, slazem se sa stavom kolege po pitanju prijateljstva, generalno, a ovaj mali ogled oko seciranja odgovora, pa, ne moze da steti a onda, valjda-moze da koristi.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruka
343
Sta se tice musko zenskog drugarstva, recicu samo jedno nije zvaka za seljaka,
angry.gif
ali jeste za one koji znaju i zele da razmisljaju, ne bi li zbog necega ili bilo kojih svoji postupaka (ne)hotimicno povrijedili
sad.gif
supruga/supruga, momka/djevojke, nije vrijedno...

Suzi q budi jaka i nedopusti vise da te taj tvoj "francuz" ponizava, taj ko ne mari za tvoj bol i suze, nije te uopste vrijedan.
comfort.gif
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2011
Poruka
61
Tacniji izraz koji ga opisuje bio bi filozof,i u pravu si ne moze me poniziti osoba koja je mnogo niza od mene,a to je svojim postupcima ,delima pa i recima mnogo puta dokazao.

Dodato posle 14 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ceneci misljenja svih koji su se ukljucili u ovu diskusiju moram da se vratim na pocetni tekst.Zadnji deo govori o GRANICAMA.Ko ih postavi i drzi ih se a pri tome zna ko su mu i sta su prioriteti nece nikad pogresiti.A za to treba biti jaka osoba sigurna u sebe i svoja osecanja ,moralna i pravedna.U svakoj vezi postoje nepisana pravila i slabe tacke koje partneri imaju i za koje znaju,kao i granice medjusobno date slobode.Ako volis svog partnera neces NIKAD ni dotaci tu slabu tacku a ako ga pri tom i postujes postovaces i granice za koje znas tacno gde su I neces NIKAD drugu osobu staviti na prvo mesto bilo da ti je i najbolji prijatelj.Ali to je samo moje misljenje i necu ga a ni ne mogu nametati drugima.Ja duboko verujem u vernost odanost i iskrenost,i toga se kroz zivot drzim,ako gresim tu sam samo ja na gubitku,druge ne povredjujem.A sto se tice da prijatelj ili prijateljica zna ono sto moj partner ne zna to kod mene niti je bilo niti ce biti.Tu sam iskljuciva.Takodje ne mora da znaci da sam u pravu,ali toga se drzim i kad sam ja u pitanju a to ocekujem i od svog partnera.Kome ovo ne odgovara nece ni biti sa mnom,ja sam bar otvorena po tom pitanju.A svi smo i razliciti i slicni,a u ovoj stvari ja ne dajem"lufta"pa se i nadam da jos uvek slicni meni tj verni jos uvek postoje...
 
Poslednja izmena:

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
suzi q (ili Medilin), a da nije tvoj nestašni muž možda tmaks65?

Neke čudne podudarnosti vidim u kugli.


crystal_ball.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
A da ti nije Baba Vanga-strina:mrgreen:
A jesi probo: Tarot, ji djing, pasulj iz Leskovac, kosti komsiskog petla i slicne , modernije metode, kugla je bila aktuelna samo u 19 veku
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
A da ti nije Baba Vanga-strina:mrgreen:
A jesi probo: Tarot, ji djing, pasulj iz Leskovac, kosti komsiskog petla i slicne , modernije metode, kugla je bila aktuelna samo u 19 veku

Jok Makso, raščerečim palčevima stegno brava jednododca, pa kad proždrem mesinu pročitam na lopatici. I zamisli... nema greške. Suzi i Medelin jesu ista osoba, vidi se po stilu pisanja a i po razmacima koji izostaju poslije tačke ili zareza. A najvažnije od svega, moderatorska čarobna kugla kaže da ste svo troje na indentičnoj IP adresi što će reći da postujete sa iste konekcije. Zadovoljan?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top