JDownloader

Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
42
Ja simnav programata JDownloader, no na koj nacin raboti, mislam deka treba sam da gi downloadira site linkovi od nekoja igra, neli, no kako da gi ubacam linkovite vo programata, na koj nacin, dali treba site linkovi da se kopiraat, ne znam kako ,i kade da gi stavam, na koj del da napravam paste, ako moze nekoj da mi ja kaze postapkata, kako ode od pocetok pa natamu, red po red. Blagodaram.
I uste nesto, dali dodeka se simnuvaat linkovite toa se naplaca skapo, zasto krugot sto go ima JDawnloaderot,negovata oznaka se pojavuva dole na desktopot desno dodeka ce se simnuvaat linkovite.
Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
42
Probav, no IP adresite dvete se isti dole sto gi pokazuva, potoa odev na drugiot nacin samo da najde , no istoto go pokazuvase, isti i dvete adresi i novata i starata. E sega probav da simnam linkovi, gi kopirav i avtomatski se stavija na download na JDownloader, otidov na play, gore levo i pocna da se simnuva prviot link. Uspeav, no za vtoriot ne sakase da prodolzi, a jas naednas gi kopirav site 20 linkovi ili 21 ne sum sigurna, no site gi kopirav i samo prviot se simna vo zip. Mozebi ne saka naednas da gi kopira, no probav potoa samo vtoriot, pak ne sakase.Sto treba da se napravi ili ne saka da funkcionira zasto ip adresite se isti.Ne znam , ako nekoj znae neka mi pomogne.Mozebi ima vrska najdole desno kade sto pise Max.connections per file ima brojka 2 , a moze i da se menuva , isto ima i Max.simul.Downloads. i toa e na 2 namesteno , mozebi treba da se izmeni brojot.Ako e i do toa neka mi kaze nekoj.Blagodaram
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Šta je problem?
Kad skine prvi kopirani link ne nastavlja odmah sa narednim?
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
42
Da, ne saka da prodolzi, izgleda bara nova IP Adress, a bidejci e ista, i dvete se isti i novata i onaa sto e na kompjuterot, mozebi zatoa ne saka da prodolzi. Dobro mozebi i jas ne mozam da go upravam kako sto treba pa ja izbrisav i programata JDownloader, no pak mozam da ja ehstrahiram, no zosto koga ne mozam da ja pogodam :) . Vo sekoj slucaj hvala bidejci sakavte da mi pomognete, cao
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ako si free user, posle prvog linka da bi se nastavio download treba da prođe neko vreme, piše koliko...ako sam dobro razumeo tvoj problem :dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
42
Aaa, znaci pak e isto kako i free user na rapidshare,treba da se ceka, dobro ajde ce probam pak, samo ne znam dali posle odredeno vreme samo ce pocne ili jas pak ce treba da kliknam na play za da prodolzi. Dobro, ce vidam na koj nacin, dali samo avtomatski ce saka. Pozdrav :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Aaa, znaci pak e isto kako i free user na rapidshare,treba da se ceka, dobro ajde ce probam pak, samo ne znam dali posle odredeno vreme samo ce pocne ili jas pak ce treba da kliknam na play za da prodolzi. Dobro, ce vidam na koj nacin, dali samo avtomatski ce saka. Pozdrav :)

Baš tako....posle će samo da počne osim u slučaju ako treba da se upišu ona slova yes3
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
42
Blagodarnost na odgovorot i na predupreduvanjeto od podole kazanoto od vas :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Pozdrav Megi... torenti su nešto drugo a sa njima je problem što ne može sve preko njih da se nađe, oni su priča za sebe... samo, na ovom forumu ne smeju da se reklamiraju drugi forumi i sajtovi ali ću ja tvoju prekoruku odmah staviti u bookmarks za slučaj da tvoj post kasnije bude obrisan :)
 
Natrag
Top