Izrada portabl programa

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
cSjyvRFtf3.jpg


Na forumu postoje vec moji tutorijali o pravljenju portabl progarama na vise nacina......

http://serbianforum.org/tutorijali/29878-pravljenje-portabl-programa-za-vas-usb.html

S obzirom da sam kolegama obecao da objasnim postupak pravljenje ovih AIO programa

http://serbianforum.org/programi/152632-sf-aio-programi.html

Onda moramo poci od pocetka...U principu AIO programi su uglavnom portabl verzije programa i aktiviraju se i startuju klikom misa .Dakle da bi napravili AIO kolekciju potrebno je prvo imati portabl verzije programa a do njih ja dolazim jednostavnim postupkom jednim mocnim alatom koga imamo na adresi......

:download:

Kod:
http://uploading.com/files/631a49em/549.VMWare.ThinApp.v4.6.0.287958.Incl.Keymaker-EMBRACE.rar/



Idemo redom......
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Posto downloadovali ovaj alat raspakujte ga iz rara i dupli klik misa na ikonu Setup capture.exe.....broj 1 a zatim u novootvorenom polju programa kliknite misem na Next....broj 2

27522138.jpg


Takodje u novom prozoru ponovo kliknite misem na dugme Next....broj 3

92396749.jpg


Sacekajte da vam program do kraja iskenira kompletan sistem.....

44522542.jpg


Zatim cete spustiti program u taskbar da i dalje bude aktivan klikom misa na crticu u gornjem delu prozora (nikako zatvarati program).....broj 4

17562443.jpg


Zatim cete krenuti sa normalnom instalacijom programa od koga zelite napraviti portabl verziju.Dakle posto izabrali program za portabl normalno ga instalirate u vas racunar.....broj 6 ,a sve vreme dok traje instalacija programa vama je u taskbaru aktivan i stoji prozor alata koji usnimava sve promene u racunaru i koji vam sluzi za izradu portabl verzija programa......broj 5

OVNTezIgH.jpg


Po zavrsetku instalacije programa od koga pravite portabl verziju ako je potrebno krekujete,pechujete upisujete serijal......dakle registrujete program do kraja......broj 7

kecYEjgI.jpg


Posto instalirali i registrovali program od koga pravimo portabl verziju mozemo ga i zatvoriti sada i podici iz taskbara alat koji nam sluzi za pravljenje portabl programa i koji startovali na samom pocetku....broj 8, te u njegovom prozoru kliknuti na dugme Next......broj 9

73567486.jpg


Zatim sacekajte ponovo skeniranje sistema da alat uoci sve promene pre instalacije programa i posle instalacije programa od koga pravimo portabl verziju.......broj 10

38167427.jpg


U novom prozoru alata videcete iscekirane foldere koji su nam potrebni za portabl verziju....Na vama je samo da kliknete na dugme Next......broj 11

95929009.jpg


U novom prozoru takodje kliknite na dugme Next....broj 12

25170618.jpg



U novootvorenom prozoru takodje cete kliknuti misem na Next...broj 13

35083706.jpg


Klikom misa na dugme Browse odredicete u kom delu racunara zelite smestiti novonastali portabl program.......broj 14 a zatim kliknuti na dugme Next.....broj 15

37270492.jpg


Preostaje jos da kliknete misem na dugme Finish......broj 16

43711472.jpg


Sada odite na lokaciju gde ste odredili da vam se usnimi portabl verzija programa i kliknite u tom folderu duplim klikom misa na build.bat fajl......broj 17

B3yFx.jpg


Otvorice se za trenutak command prompt prozor iscitati podatke i zatvoriti a u folderu portabl programa pojavice vam se novi folder po imenu bin,otvorite ga duplim klikom misa....broj 18 i videcete u njemu vasu portabl verziju zeljenog programa.......

66271212.jpg



Mozete bez problema sada pobrisati i instaliranu verziju programa od koga pravili portabl iz Control panela i suvisne fajlove u portabl verziji......Startujte portabl exe fajl i portabl program ce se odmah otvoriti i pisato da je licenciran te sa njim raditi dalje bez problema.......

33897794.jpg
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
U PDF..........

:download:


[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!710&authkey=AMzwLW8tXVckOxQ" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
drugar kako se rješiti ovog trojana. pozz

Nema tu nikakvog trojanca.....Virus total pokazuje 5 od 43.....Inace ja taj program imam ravno 9 meseci u racunaru i nisam primetio nikakvih steta da mi je bilo sta nanelo.....

12999020.jpg



Inace zadnji beckup sistema sam uradio pre vise od godine.......

41386680.jpg
 
Natrag
Top