Izrada dečijih kalendara

Učlanjen(a)
17.08.2015
Poruka
3
Da li neko zna koji program koriste u fotografskim radnjama za izdradu dečijih kalendara.... Ako neko zna nek postavi link... Po mogućnosti da je program besplatan.... :dance2::dance2::dance2:Pozdrav

 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Koliko znam, te "maske" su u PSD formatu (tako ih prihvata PC softer minilaba), a da li će se raditi u InDesign-u, Illustratoru-u ili direktno u Photoshop-u, nije bitno, jedino treba paziti na verziju PSD-a, da bi mašina mogla da prihvati format kako treba.

Kada se štampa neka fotka, ubaci se u softveru za mašinu (na računaru, naravno) "maska" i ispod nje se namesti fotografija kako se želi, i sve se onda pusti na mašinu, i tako za svaku fotku.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Kao sto tabelu mozes uraditi i u Wordu iako za to postoji Excel. U pitanju su programi istog paketa (Adobe creative cloud odnosno Microsoft office) i svi programi unutar njih sjajno saradjuju ali se zna sta je kome prevashodna namena. Kada vektorska grafika zavrsava posao najcesce se medjutim koristi CorelDRAW a ne illustrator. Stamparije mi cesto traze da im gotova resenja donosim u corel-ovom formatu. Upravo radim graficko resenje providne folije za izlog servisa i na glas mi svi kukaju - daj u CDR formatu. Tu opet nastaju problemi sa nekompatibilnoscu razlicitih verzija Corel-a. Onda se vratis kuci pa hajde ponovo.
 
Natrag
Top