izbor RAM memorije, info

Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pozdrav.
imam 2GB Apacer 78.A1GA0.9LZ
imam u ponudi da kupim polovan modul kingstona KVR800D2N6/2G 2 gb
inace ostatak sistema je intel cipset, intel procesor i nvidia.

cuo sam da se kingston odlicno slaze sa AMD?
interesuje me da li ce mi se slagati ove dve memorije,na sta sve treba obratiti paznju pri odabiru memorije, sta je to sto se neslaze izmedju modula?

znam da sto se tice brzina da ce svi moduli raditi na brzini najsporijeg modula, to mi je jasno , interesuje me na sta jos treba obratiti paznju
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
U principu gledaj da nadjes module sa slicnim taktom, mislim da je retka nekompatibilnost ram modula u zadnjih nekoliko godina, ja bar nisam naisao na nju.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
kupio sam.

moja stara apcer ima takt na 400 5-5-18
a ova nova kingstonka na 400 6-6-18.

druga stvar sto se tice slotova za ram na mojoj ploci stoji sledece
jedan modul mi stoji u DIMM_A1 a drugi u DIMM_A2
pa ne intersuje da li sam dobro ustekao sobzirom da racunar radi.
i interesuje me sta znace ove oznake koji mudul gde da stekam sta kaooo ?????

ram.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Procitao sam na nekoliko mesta da je to ubaceno bas zbog razlike proizvodjaca Ram memorije da mogu da se upare sa drugm i da su zato postavljeni razni slotovi.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
znaci ako sam te dobro skonto ,imam razlicite proizvodjace trebao bih imati jednog u DIMM_A1 a drugu plocicu DIMM_B1.ako sam te skontao dobro???
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Imas 4 slota, podeljena na 2 kanala. Memorije u jednom kanalu bi trebalo da budu iste da bi mogle da se koriste neke dodatne funkcije, tj. koriscenje memorija istovremeno sa preplitanjem u radu. U korisnickom uputstvu od maticne ploce imas kako pravilno da podesis u biosu i kako da instaliras memorije. U principu to je bitno samo radi tih dodatnih funkcija u vecini slucajeva.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
ram-jpg.46642



ram-jpg.46642

gledam u sliku
znaci kanal A tj A1 i A2 treba da budu dvije iste memorije.
a kanal B tj B1i B2 treba da budu druge iste memorije.

znaci u mom slucaju imam 2 razlicite memorije jedna treba da bude u u A1 a druga u B1.
da li sam upravu?
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Prilikom ugradnje dvije različitog proizvođača obrati pozornost koliko MHz koriste da imaju isto npr. 800 MHz to ti je bitno jer u suprotnom može doći do knflikta zbog razlika ,raditi će ali to nije to.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
to kontam.obe su na 800 ali su proizvidjaci razliciti, i tajming se razlikuje za nijansu.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Da verovatno neces imati problema ni da ih stavis u isti kanal ali ovako bi trablo da izbegnes moguce konflikte. Na starom kompu sam imao 4 razlicite memorije(2 pq razlicite i 2 kingston cini mi se isto razlicite) i nisam imao problema uopste, cak je radiolo i sa chanel interleaving i ostalim.
 
Natrag
Top