Isusov polozaj na nebu

Dal je nakon odlaska na nebo Isus jednak Jehovi?

  • Jednak je Jehovi

    Votes: 8 57,1%
  • Naravno da nije jednak,on je poslusan Jehovi

    Votes: 6 42,9%
  • nesmem da se izjasnim za odgovor 2 zbog troicara

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    14
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zasto stalno pravite rivalitet izmedju Jehove Boga Oca i i njegovog sina Isusa Hrista???
Oni nikada nisu bili "jedno ili jednaki " .


Zanaci ponovo se suprotsdtavaljas Bibliji i Hhristu koje je izjavio: "JA I OTAC JEDNO SMO!"[/QUOTE]

Oni su Jehova Bog Otac i Sin Bozji isus Hrist u JEDINSTVU,a ne jedna te ista osoba.Jehova Bog je Jedan,a ne trojedan kao sto hoces da dokazes ti i tvoji troicari.,a imas i mnogo dokaza u Bibliji pocev od 5.Мој.6Ч4
Чуј, Израеле: Јехова, наш Бог, један је Јехова“ (ПОН. ЗАК. 6:4)
WTT Deuteronomy 6:4 שְׁמַ֖ע יִשְׂרָאֵ֑ל יְהוָ֥ה אֱלֹהֵ֖ינוּ יְהוָ֥ה׀ אֶחָֽד׃
(Deut. 6:4 WTT)
CRO Deuteronomy 6:4 »Čuj, Izraele! Jahve je Bog naš, Jahve je jedan!
(Deut. 6:4 CRO)
KJV Deuteronomy 6:4 Hear, O Israel: The LORD our God is one LORD: (Deut. 6:4 KJV)
ДК 4 Čuj, Izrailju: Gospod je Bog naš jedini Gospod
Gle samo licemerstva u DK prevodu gde prevodi rec jedan sa Jedini...ccccc
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Oni su Jehova Bog Otac i Sin Bozji isus Hrist u JEDINSTVU,a ne jedna te ista osoba.

A ko je rekao da su jedna ista osoba, možeš li navesti?

.Jehova Bog je Jedan,a ne trojedan kao sto hoces da dokazes ti i tvoji troicari.,a imas i mnogo dokaza u Bibliji pocev od 5.Мој.6Ч4
Чуј, Израеле: Јехова, наш Бог, један је Јехова“ (ПОН. ЗАК. 6:4)
WTT Deuteronomy 6:4 שְׁמַ֖ע יִשְׂרָאֵ֑ל יְהוָ֥ה אֱלֹהֵ֖ינוּ יְהוָ֥ה׀ אֶחָֽד׃
(Deut. 6:4 WTT)
CRO Deuteronomy 6:4 »Čuj, Izraele! Jahve je Bog naš, Jahve je jedan!
(Deut. 6:4 CRO)
KJV Deuteronomy 6:4 Hear, O Israel: The LORD our God is one LORD: (Deut. 6:4 KJV)
ДК 4 Čuj, Izrailju: Gospod je Bog naš jedini Gospod
Gle samo licemerstva u DK prevodu gde prevodi rec jedan sa Jedini...ccccc

Znači da te stvporenje spasilo, pa što te onda Avram nije spasio ili samog sebe da spasiš.

Samo neko ko je na formalnom nivou razmišljanja misli da se Bog umnožio ako se jedan Bog prikazao u još dvije osobe, po takvima to su 3 boga.

Pa Boga svode na čovjeka gdje su 3 osobe 3 čovjeka, ali Bog nije čovjek pa da slaže.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
A ko je rekao da su jedna ista osoba, možeš li navesti?



Znači da te stvporenje spasilo, pa što te onda Avram nije spasio ili samog sebe da spasiš.

Samo neko ko je na formalnom nivou razmišljanja misli da se Bog umnožio ako se jedan Bog prikazao u još dvije osobe, po takvima to su 3 boga.

Pa Boga svode na čovjeka gdje su 3 osobe 3 čovjeka, ali Bog nije čovjek pa da slaže.

Ne moze covek videti oravog istinitom Svemocnog Boga Jehovu i ostati ziv,jel ti to razumes????
Isus Hrist je samo sin Bozji kao i bezbroj ostalih andjela i ljudi,i on je uvek tvrdio da je Otac veci od njega i da je on uvek podlozan svome Ocu.Tolko su te zaveli tom bogohulnom naukom o trojstvu da ti negiras Jovan 14;28
28 Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene.
Jel znas kako se zove Isusov Bog Otac? Kojom to naukom i ti i svi ostali troicari hocete da dokazete da su Otac i Sin jednaki po moci.Niti je ikada to bilo niti ce to ikada biti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I ovde je bitan kontekst, a ne dokazivanje istine vađenjem pojedinačnih tekstova.

Dakle, Bog je veći od Isusa u zemaljskom smislu, jer biblija tako i kaže:

"Jer ovo da se misli među vama šta je i u Hristu Isusu,
Koji, ako je i bio u obličju Božijem, nije se otimao da se uporedi s Bogom;
Nego je ponizio sam sebe uzevši obličje sluge, postavši kao i drugi ljudi i na oči nađe se kao čovek.

Ponizio sam sebe postavši poslušan do same smrti, a smrti krstove" ( Filibljanima 2. 5 - 8 )
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Zanaci ponovo se suprotsdtavaljas Bibliji i Hhristu koje je izjavio: "JA I OTAC JEDNO SMO!"

Oni su Jehova Bog Otac i Sin Bozji isus Hrist u JEDINSTVU,a ne jedna te ista osoba.[/QUOTE]

Niko ni ne tvrdi da su Bog Otac i Bog sin jedna osoba. Oni jesu dve osobe iste supstance i iste vecnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Pa mora da izmišlja da sebi dokaže da je u pravu.
Jovan 14:28
28 Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene.
Ali vi ne mozete da se obradujete ,jer ne mozete da shvatite teokratsku hijerarhiju ,u kojoj je Isus Hrist uvek potcinjen svome Bogu Ocu!!!
Dakle i na nebu je Isus potcinjen svome Bogu i Ocu Jehovi.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Jovan 14:28
28 Čuste da vam ja kazah: idem i doći ću k vama. Kad biste imali ljubav k meni, onda biste se obradovali što rekoh: idem k Ocu; jer je Otac moj veći od mene.
Ali vi ne mozete da se obradujete ,jer ne mozete da shvatite teokratsku hijerarhiju ,u kojoj je Isus Hrist uvek potcinjen svome Bogu Ocu!!!
Dakle i na nebu je Isus potcinjen svome Bogu i Ocu Jehovi.


Rise, nije na odmet da naucis da je Isus posle utelovljenja na zemlji delovao kao cocvek, a ne kao Bog. Zato i jeste nazvan Sin Coveciji, koji je bio poslusan zakonu i poslusan Ocu, cime je nama pokazao primer da i mi bidemo poslusni zakonu i da postijemo Boga.

A sta kazes na ove:
"Kao sto Otac ima zivot u sebi tako dade i sinu da ima zivopt u sebi". Jovan 5 26.

Samo Bog u sebi ima zivot i moze ga dati kome hoce.

"Ja i Otac JEDNO SMO!" Jovan 10.30. Kako ti razumes izraz: "JEDNO SMO?"


"I sada proslavi ti mene, Oce, u Tebi samome slavom koju imadoh u tebi pre nego svet posta." Jovan 17,5. Samo Bogu pripada slava. A ovde Hristos se obaraca Ocu da ga proslabvi. To je najvisi stepen slavljenja koji samo Bogu pripada. Kao sto je Hristos na zemlji proslavio Oca, tako i Otac Hrista proslavlja. To je ono sto Isus kaze "JEDNO SMO"

 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Rise, nije na odmet da naucis da je Isus posle utelovljenja na zemlji delovao kao cocvek, a ne kao Bog. Zato i jeste nazvan Sin Coveciji, koji je bio poslusan zakonu i poslusan Ocu, cime je nama pokazao primer da i mi bidemo poslusni zakonu i da postijemo Boga.

A sta kazes na ove:
"Kao sto Otac ima zivot u sebi tako dade i sinu da ima zivopt u sebi". Jovan 5 26.

Samo Bog u sebi ima zivot i moze ga dati kome hoce.

"Ja i Otac JEDNO SMO!" Jovan 10.30. Kako ti razumes izraz: "JEDNO SMO?"


"I sada proslavi ti mene, Oce, u Tebi samome slavom koju imadoh u tebi pre nego svet posta." Jovan 17,5. Samo Bogu pripada slava. A ovde Hristos se obaraca Ocu da ga proslabvi. To je najvisi stepen slavljenja koji samo Bogu pripada. Kao sto je Hristos na zemlji proslavio Oca, tako i Otac Hrista proslavlja. To je ono sto Isus kaze "JEDNO SMO"

Dragi moj cika Miko,
Znam ja vec poodavno da je Isus poslat od strane svoga Boga i Oca sa neba na zemlju ,i da je na zemlji bio od utrobe device Matije do smrti nekih 33 ipo godine.
Sta mislis kako se zvao Bog koji ga je poslao i koji je ostao na nebu i koji naravno nikada ne umire???Ko je vladao na nebu dok je Isus bio na zemlji???
Jovan 5:26 govori da je isus dobio moc od svoga Oca jehove Boga da vaskrsava koga god pozeli
Jovan 10:30 se ispravno prevodi Ja i Otac smo u Jedinstvu.to ne zbunjuje,mada je za mene dovoljna i rec "JEDNO" jer nisam bukvalista da bukvalno mislim na jednu osobu vec da su obe osobe istih namera.
Jovan 17 glava govori cak da i ucenici budu "JEDNO" tako da shvatanje bukvalno ..za mene je to ludost,al ko kako zeli...
 
Natrag
Top