Isusov polozaj na nebu

Dal je nakon odlaska na nebo Isus jednak Jehovi?

  • Jednak je Jehovi

    Votes: 8 57,1%
  • Naravno da nije jednak,on je poslusan Jehovi

    Votes: 6 42,9%
  • nesmem da se izjasnim za odgovor 2 zbog troicara

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    14
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Pomoc postradalima od hurikana

Organizacija Hriscanske Adventisticke Crkvr u Wasingtonu, ADRA, nedavno je dla 100,000 dolara posle hirikena u Luizian i 80,000 za pocetak dala je pomoc u Teksasu. Ne samo da je dala novcanu pomoc, nego i ADRINE ekipa su stupile u licno pomaganje postradalima.
http://reliefweb.int/report/united-states-america/usa-hurricane-ike-strikes-texas-adra-sends-aid

Pitanje Jehovinim Svedocima: Sta ce vasa uprava u Newjorku ucitini da pomogne onima koji su u nevolji?
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527

Zbog cega bi taj dokaz morao da bude samo posle Hristovog vaskrsenja?

"Sve je Pismo od Boga dano i korisnao za..."
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Zasto onda u starom zavetu Bog Otac njega naziva Bogom?
Zasto apostol Toma njega naziva Bogom?
Zasto Isus za sebe kaze da je PRVI I POSLEDNJI, izraz kojim Bog Otac opisuje sebe u starom zavetu?
Zasto je rec Bog, a ta rec je postala Isus?
Zasto Bog kaze za sebe da je on Bog ALFA I OMEGA koji ce doci, i da ce ga ugledati svako oko, i koji su ga proboli, a biblija govori o Isusovom drugom dolasku, i da je on proboden na krstu?

I drugi kontekstualni primeri.

Zakljucak je samo jedan, a to je - da je Gospod Isus Bog koji je uzeo ljudsko telo, i koji se zrtvovao za coveka, i koji ce ponovo doci.

Stvorenje nikada ne moze preuzeti ljudske grehe, to je mogao samo vecni Bog.

Verovati da Bog nista nije sam uradio za covekovo spasenje, vec je poslao neko tamo stvorenje da odradi posao u njegovo ime, je hula na Boga, i sramocenje njegove licnosti.

To prikazuje i Boga kao onoga koji laze, jer govori da je on spasitelj, a tamo salje nekog drugog da odradi posao umesto njega.

Slava Bogu vecnom, sto se sam zrtvovao za svoja stvorenja, to je biblijska slika Boga ljubavi.

Ako mislis na reci proroka Isaije,koji prorokuje za Isusa kao Silnog Boga,nije nazvan Svemocnim jer je to rezervisano za smog Boga Oca Jehovu,a sto se tice bogova u to vreme bilo ih je na milione ...Ne vidim nijedan razlog zasto Bog Otac Jehova, ne bi mogao svog sina da proglasi za Silnog Boga prema svim drugim nikakvim bogovima,zar ti ne mislis tako?
Sto se tice Tome da proglasava Isusa za Boga,pogledaj prevod i kontekst...
Reci prvi i poslednji takodje treba da pogledas prevod i kontekst.U Isusovom slucaju Isus je prvi kojeg je direktno Jehova Bog i stvorio,ali i vaskrsnuo kao duhovnu osobu,a takodje i poslednji,jer sve ostalo je njegov Otac i Bog radio uz njegovu asistenciju a tako ce biti i nadalje...,zar je i to problem?
itd...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ako mislis na reci proroka Isaije,koji prorokuje za Isusa kao Silnog Boga,nije nazvan Svemocnim jer je to rezervisano za smog Boga Oca Jehovu,a sto se tice bogova u to vreme bilo ih je na milione ...Ne vidim nijedan razlog zasto Bog Otac Jehova, ne bi mogao svog sina da proglasi za Silnog Boga prema svim drugim nikakvim bogovima,zar ti ne mislis tako?
Sto se tice Tome da proglasava Isusa za Boga,pogledaj prevod i kontekst...
Reci prvi i poslednji takodje treba da pogledas prevod i kontekst.U Isusovom slucaju Isus je prvi kojeg je direktno Jehova Bog i stvorio,ali i vaskrsnuo kao duhovnu osobu,a takodje i poslednji,jer sve ostalo je njegov Otac i Bog radio uz njegovu asistenciju a tako ce biti i nadalje...,zar je i to problem?
itd...

Bog se ne postaje titulom, Bog se radja!

Ako je "andjela" Isusa "proglasio bogom", zasto je kaznio sotonu kada je trazio da ga proglasi bogom???

Sta je on to pogresno trazio kad andjeli mogu biti proglaseni bogovima???

Ovo je apsurd vase teologije. Smesta mozes da napustis J.S. ako si razuman.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ako mislis na reci proroka Isaije,koji prorokuje za Isusa kao Silnog Boga,nije nazvan Svemocnim

A kada piše da je Bog Silni onda to može.

jer je to rezervisano za smog Boga Oca Jehovu,

Pa Isus je svemoćan samim tim što je stvoritelj što i vidimo u Jovan 1,3 Kološanima 1,16

.Ne vidim nijedan razlog zasto Bog Otac Jehova, ne bi mogao svog sina da proglasi za Silnog Boga prema svim drugim nikakvim bogovima,zar ti ne mislis tako?

Kakva besmislica, da Bog pravedni nekoga proglasi za Bogom,a da se ljuti kada su druga stvorenja proglašena za bogove.

Sto se tice Tome da proglasava Isusa za Boga,pogledaj prevod i kontekst...

Ajd reci koji je onda drugi kontekst, da se Njemu obratio a nije mislio na Njega.

U Isusovom slucaju Isus je prvi kojeg je direktno Jehova Bog i stvorio,ali i vaskrsnuo kao duhovnu osobu,

Opet besmislica, ispada da je Zemlja indirektno stvorena.

a takodje i poslednji,jer sve ostalo je njegov Otac i Bog radio uz njegovu asistenciju a tako ce biti i nadalje...,zar je i to problem?
itd...

I predao po vama stvorenju Isusu da vaskrsava druge sam, samo se pitam kako može stvorenje da vaskrsava.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ako mislis na reci proroka Isaije,koji prorokuje za Isusa kao Silnog Boga,nije nazvan Svemocnim jer je to rezervisano za smog Boga Oca Jehovu,a sto se tice bogova u to vreme bilo ih je na milione ...Ne vidim nijedan razlog zasto Bog Otac Jehova, ne bi mogao svog sina da proglasi za Silnog Boga prema svim drugim nikakvim bogovima,zar ti ne mislis tako?

Rise, ako je tako, da postoji Svemocni Bog, a postoji i Onaj koji je po vasem ucenju nemocan, zar ne vidis da vi tako verujete u mnoge bogove,a to je mnogobostvo. Ako je Hristos BOG, on je i SVEMOGUCI, jer to je jedna od osobina Boga.

Drugo, ako je Bog YHWH progalsiao Hrista kao Silnog Boga, da li je u tome pogresio. Da Hristos nije Bog i da nije silan kako bi mogao biti Stvoritelja? Verujes li ti da je istina sto je Hristos izjavio: "Ja i Otac, jedno smo."


Reci prvi i poslednji takodje treba da pogledas prevod i kontekst.U Isusovom slucaju Isus je prvi kojeg je direktno Jehova Bog i stvorio,
itd...[/QUOTE]

Rise, gde pise da je ISUS PRVI KOGA JE JAHVE BOG STVORIO?

Zar ne primecujes da cesto dodajes Bibliji sto u njoj ne pise?

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Rise, ako je tako, da postoji Svemocni Bog, a postoji i Onaj koji je po vasem ucenju nemocan, zar ne vidis da vi tako verujete u mnoge bogove,a to je mnogobostvo. Ako je Hristos BOG, on je i SVEMOGUCI, jer to je jedna od osobina Boga.

Drugo, ako je Bog YHWH progalsiao Hrista kao Silnog Boga, da li je u tome pogresio. Da Hristos nije Bog i da nije silan kako bi mogao biti Stvoritelja? Verujes li ti da je istina sto je Hristos izjavio: "Ja i Otac, jedno smo."


Reci prvi i poslednji takodje treba da pogledas prevod i kontekst.U Isusovom slucaju Isus je prvi kojeg je direktno Jehova Bog i stvorio,
itd...

Rise, gde pise da je ISUS PRVI KOGA JE JAHVE BOG STVORIO?

Zar ne primecujes da cesto dodajes Bibliji sto u njoj ne pise?

Sve najbolje
[/QUOTE]

Zasto stalno pravite rivalitet izmedju Jehove Boga Oca i i njegovog sina Isusa Hrista???
Oni nikada nisu bili "jedno ili jednaki " kao fizicke licnosti niti ce ikada biti.
Vukov prevod "jednak" je los i neispravan zbog pogresne konotacije. Ispravan prevod je "Jedinstvo"
Evo ti ocigledan primer zablude,i tebe i svih troicara iz Jovana 17 glave.
18 Kao što si Ti mene poslao u svet, i ja njih poslah u svet.
Da li je isus Hrist poslao sam sebe u svet,ili ga je neko drugi,visi od njega poslao?Zar Vam vec ovde nije jasno da onaj koji je poslan ne moze da se izjednacava sa onim koji ga salje???
Ali ajmo dalje

21 Da svi jedno budu, kao Ti, Oče, što si u meni i ja u Tebi; da i oni u nama jedno budu, da i svet veruje da si me Ti poslao.
Dakle "jedno" ne znaci bukvalno jednu osobu,vec JeDinstvo ili skup osoba istih zelja i ponasanja.
A sad poziv i za tebe i za sve troicare da se izjasnite dal jos uvek bukvalno shvatate ovaj stih ili ste razumeli da se govori o Jedinstvu.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
JS imaju dogmu koju ne mogu dokazati pismom, a ne biblijsku doktrinu koju je lako dokazati.

Zato oni mnoge stvari predpostavljaju, izvlaceci pojedine citate iz konteksta, i potom predpostavljaju da oni znace nesto sto oni misle da je tako.

Zato se cesto u diskusijama sa JS moze cuti opaska "TO SE PODRAZUMEVA" jer oni tako tvrde, a ne zato sto je to dokazivo pismom.

To je slucaj i sa njihovom tvrdnjom "da je Isus stvoreno bice" jer tako kaze njihova dogma, koju su preuzeli od Arija, a ne iz biblije.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Rise, gde pise da je ISUS PRVI KOGA JE JAHVE BOG STVORIO?

Zar ne primecujes da cesto dodajes Bibliji sto u njoj ne pise?

Sve najbolje

Zasto stalno pravite rivalitet izmedju Jehove Boga Oca i i njegovog sina Isusa Hrista???
Oni nikada nisu bili "jedno ili jednaki " .[/QUOTE]


Zanaci ponovo se suprotsdtavaljas Bibliji i Hhristu koje je izjavio: "JA I OTAC JEDNO SMO!"
 
Natrag
Top