Isusov polozaj na nebu

Dal je nakon odlaska na nebo Isus jednak Jehovi?

  • Jednak je Jehovi

    Votes: 8 57,1%
  • Naravno da nije jednak,on je poslusan Jehovi

    Votes: 6 42,9%
  • nesmem da se izjasnim za odgovor 2 zbog troicara

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    14
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Jehovini svedoci namerno izraz "STAUROS" predstavljaju pogrešno da bi dokazali svoju nebiblijsku teoriju, kao jednu usamljenu gredu, i ako Stauros označava krst, ili više krstova spojenih u nizu, pri čemu se formira forma ograde, sa gornjom prečagom.

Izraz "DRVO" koje Jehovini svedoci navode da bi opravdali ovakav stav - ne znači da su ljudi bili razapinjani bukvalno na nekakva drveća, već da su krstovi jednostavno načinjeni od drvene građe.
Tako novi zavet na jednom mestu navodi - da je Isus bio razaprt na sramnom KRSTU, dok na drugom mestu kaže - da je naše grehe poneo na drvo.

Dakle, radi se o KRSTU koji je bio načinjen od drveta.

Istorija potvrđuje - da je rimski sistem kažnjavanja osuđenika bio raspeće na krst, a oni su ovaj običaj, kao i sam simbol krsta preuzeli iz mnogobožačke filozofije, kao simbol boga Tamuza.

Simnbol boga Tamuza je bio KRST ili više kao slovo T.

Stub kod Jehovinih svedoka ne može biti simbol Tamuza, jer taj njihov krst je slovo I, a ne slovo T, tako da time filozofija Jehovinih svedoka potpuno pada u vodu.

-------------------------------------------

Marko Tulije Ciceron, Rimski istoricar i govornik koji je ziveo u prvom veku pre Hrista i koji je sam prisustvovao mnogim raspecima, u svojim spisima opisujuci Rimski sistem razapinjanja svedoci da su postojala dva dela krsta, jedna vertikalna greda koja se zvala `STIPOS, koja je bila postavljena u zemlju na mestu raspeca, i koja je pri svom vrhu imala jedan usek, i jedna horizontalna greda koja se zvala `PATIBULUM, koja je bila teska oko 40 - 50 kilograma.
Princip raspeca je bio taj, da je osudjenik od mesta sudjenja do mesta raspeca nosio ovaj horizontalni deo lrsta ili Patibulum, onda je ovaj deo bio polozen na zemlju kao i sam osudjenik, pri cemu su ruke klinovima kroz dlanove osudjenika bile prikovane za ovaj deo, onda je on bio podignut i uglavljen u usek na vertikalnom delu krsta ili `Stiposu.

Ciceron opisujuci agoniju ili muke onih koji su visili na krstu, kaze da je disanje u tim trenutcima bilo nemoguce, i svaki put kada bi osudjenik hteo da udahne, morao je rukama da se podigne oslanjajuci se samo na klinove, sto je izazivalo neverovatan bol.
Osudjenici su uglavnom umirali od gusenja i nemogucnosti da dodju do vazduha.

--------------------------------------------------------------------------------

Krst je bio simbol mnogih mnogobozackih naroda, njihovih bogova i kultova.
Prvi preteca krsta je bilo slovo T ( TAU ), simbol paganskog boga Tamuza, od koga ce kasnije nastati razliciti oblici koji svi do reda imaju magijsko kultni karakter.
Krst je bio znak starih Haldeja prilikom prinosenja prvorodjenog deteta na zrtvu boga sunca.
Male bebe bi bile zrtvovane tako sto bi im se pravio rez na grudima u znaku krsta i vadilo im se srce.
To je bila zrtva koja je trebalo da umiri boga sunca i donese zivot naciji.

Rimski sistem razapinjanja na krstove je u stvari bio ritual prinosenja zrtava bogu sunca u koga su Rimljani verovali, i koji je bio jedno od glavnih Rimskih bozanstava.

Jevrejski istoricar Josif Flavije, u svom delu `JUDEJSKI RAT, u 11 poglavlju na 413 strani, i 13 poglavlju na 178 strani, opisujuci Rimsku opsadu Jerusalima 70 godine nove ere, kaze da su Rimljani tom prilikom posekli svo drvece u neposrednoj okolini grada i od njih napravili krstove na koje su svakodnevno razapinjali Jevreje koji su hteli da izadju iz grada i pobegnu.
On kaze da se cela okolina osecala na raspadnuta tela onih koji su isili na krstovima.
--------------------------------------------------------------------------------

U jerusalimu na mestu gde su Rimski vojnici kaznjavali zlocince smrcu razapinjanjem, arheolozi su 1968 godine pronasli ova dva dela krsta STIPS i PATIBULUM, kao i kostur coveka koji je umro na jednom od tih krstova.
Tom prilikom su pronasli i jedan klin koji je jos uvek bio zabijen u kost pete na nozi ovog osudjenika.

Izraz STAUROS - krst, znaci ograda od kolja, ili koceva sa precagom.
U pojedinim filmovima o Isusu je upravo prikazana ova konstrukcija krstova u nizu koja izgleda kao ogromna ograda ili taraba, takodje u nekim filmovima kao sto je naprimer film `Spatrak, u kojima je prikazano raspece scena prikazuje niz krstova duz Rimskog puta na kojima su raspeti zlocinci, koji izgledaju kao ograda, sa jedne i druge strane puta.

U filmu Isus iz nazareta, je upravo prikazana ova konstrukcija od krstova, koja se u bibliji naziva stauros.


RAZLICITE VRSTE KRSTOVA





STAUROS



Mi ovde pricamo o Isusovom polozaju na nebu,a ne o krstu i krstaci,ima posebna tema koju sam napisao,samo da je pronadjem...

Jel ti ne vidis da nisi pobio moje dokaze gore? Zaista odgovarati opet na isto je suludo, znas i sam da sam u pravu ali , organizacija zahteva da mi se suprotstavis...

Moracu da nadjem temu o krstu koju sam objasnio jos pre vise godina...
Da bi ti bio u pravu,moras da das dokaz da je na Isusovom grobu stavljena krstaca,kao i na grobove svih njegovih ucenika .
takodje morao bi da das i dokaz da su njegovi ucenici nosili lancice ili narukvice sa krstom,ili da su imali krstace koje su nosili sa sobom i davali drugima da ih ljube i da im se klanjaju,...i jos da mi kazes kako su se krstili sa leva na desno ili obrnuto???
Znas da sam u pravu,ali tvoja organizacija te tera da mi se suprostavis.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Da bi ti bio u pravu,moras da das dokaz da je na Isusovom grobu stavljena krstaca

Isus nema grob! :)
takodje morao bi da das i dokaz da su njegovi ucenici nosili lancice ili narukvice sa krstom,ili da su imali krstace koje su nosili sa sobom i davali drugima da ih ljube i da im se klanjaju,...i jos da mi kazes kako su se krstili sa leva na desno ili obrnuto???

To je obicaj, to se ne mora dokazivati.
A to nema nikakve veze sa istorijskom cinjenicom da je on razapet na krstu.

Znas da sam u pravu,ali tvoja organizacija te tera da mi se suprostavis.

Nisi u pravu sa tvrdnjom da je obesen na drvo. A za ovo drugo takodje "ljubljenje krsta" nisi u pravu sa psiholoske i Biblijske tacke gledista!
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
SIN G Yahošua uznesen je na Nebo
....................................................
ŠTO kaže Božja Riječ – BIBLIJA – ŠTO je G Yehošua?
ŠTO naučavaju apostoli? – ŠTO je G Yahošua?
.............................................................................
G Yahošua = ČOVJEK ZA APOSTOLE
===============================



DJELA APOSTOLSKA 2,22

"izraelci, čujte ove riječi: Isusa Nazarećanina, ČOVJEKA kojega BOG pred vama potvrdi silnim djelima, čudesima i znamenjima koja, kao što znate, po njemu učini među vama –

...............................................

DJELA APOSTOLSKA 17,31

jer ustanovi Dan u koji će suditi svijetu po pravdi, po ČOVJEKU kojega odredi, pred svima ovjerovi uskrisivši ga od mrtvih.

..........................................................................

RIMLJANIMA 5,15

ali s darom nije kao s grijehom. jer ako su grijehom jednoga mnogi umrli, mnogo se obilatije na sve razlila milost božja, milost darovana u jednom ČOVJEKU, isusu kristu.

........................................

RIMLJANIMA 5,19

doista, kao što su neposluhom jednoga ČOVJEKA mnogi postali grešnici tako će i posluhom jednoga mnogi postati pravednici.

......................................................................

1. KORINĆANIMA 15,21

doista po čovjeku smrt, po ČOVJEKU i uskrsnuće od mrtvih!

.................................................................................................

1. KORINĆANIMA 15,45

tako je i pisano: prvi čovjek, adam, postade živa duša, posljednji adam - duh životvorni.

..........................................

1. KORINĆANIMA 15,47

prvi je čovjek od zemlje, zemljan; drugi ČOVJEK - s neba.

..............................................................................................

1. TIMOTEJU 2,5

jer jedan je BOG,
jedan je i posrednik između BOGA i ljudi,
ČOVJEK - krist isus,
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Čula sam daje Adam imao prvo Lilit , pa onda Evu ? Još nisam nikad čula da su bila dva ADAMA , možda je to nešto novo ?

To pise u Bibliji.

Zato sto je Isus Hristos bio savrsen covek kao i Adam, i zato sto nije nasledio nesavrsenost roditelja, vec je njegov zivot prenet sa neba u matericu devojke po imenu Marija, te zato sto je trebalo da polozi slican test odanosti Bogu kao i nas praotac Adam koji je poklekao i pojeo zabranjeni plod, Isus zato zamenjuje Adama, biva kusan od sotone istim pritiscima, ali ne pada na ispitu.

Tako je on uspeo da plati Adamov greh, jer je pod istim i jos gorim okolnostima ostao veran Bogu.

Zato se on naziva "drugi Adam".

On dakle "placa cenu Adamovog greha", i u svemu je morao biti isti kao on.
Time je ponistena validnost praroditeljskog greha naseg oca Adama, a mi postajemo usvojena deca Hristova, jel nas je on fakticki kupio.

Isus je u svemu bio kao Adam.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
A ko je rekao da nije čovjek?

pošto je ČOVJEK - nije DUH - nije BOG
---------------------------------------------

Da li vjeruješ Božjem Sinu Isusu?
---------------------------------------------
Isus sam za se kaže – Ja sam TIJELO.
Isus time kaže – Ja NISAM DUH.


Luka 24,39

Pogledajte ruke moje i noge! Ta ja sam!

Opipajte me i vidite jer duh tijela ni kostiju nema

kao što vidite da ja imam.


===========================================


Da li vjeruješ Božjem Sinu Isusu?
---------------------------------------------
Isus jasno kaže – BOG je DUH.
Isus time kaže – BOG NIJE TIJELO.


Ivan 4,24

Bog je duh

i koji se njemu klanjaju, u duhu i istini treba da se klanjaju.


===========================================

Isus sam za se kaže – Ja sam TIJELO.
Isus time kaže – Ja NISAM DUH.
Isus jasno kaže – BOG je DUH.
Isus time kaže – BOG NIJE TIJELO.

Bog = DUH
Isus = TIJELO

Duh NIJE Tijelo.
Isus NIJE Bog.


-----------------------------------------------------------------------
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
evo plata je njegova kod njega" Isaija 40,10

Otkrivenje 22,12 "I evo ću doći skoro, i plata moja sa mnom...“

Bog sudi između ovaca i koza Jezekilj 34,17
17 A vama, stado moje, ovako govori Gospod Gospod: Evo ja ću suditi između ovce i ovce, između ovnova i jaraca.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Isus sudi ovcama i jarcima Matej 25,31-33 32 I sabraće se pred Njim svi narodi, i razlučiće ih između sebe kao pastir što razlučuje ovce od jaraca.
33 I postaviće ovce s desne strane sebi, a jarce s leve.


Bog će suditi ljudima Isaija 3,13 13 Ustaje Gospod na parbu, stoji da sudi narodima.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Isus će suditi narodima 2. Korinćanima 5,10
10 Jer nam se svima valja javiti na sudu Hristovom, da primimo svaki šta je koji u telu činio, ili dobro ili zlo;


Jahve mi je svjetlost i spasenje: Psalam 27,1

12 Isus im zatim ponovno progovori: Ja sam svjetlost svijeta; ko ide za mnom, neće hoditi u tami, nego će imati svjetlost života. Jovan 8,12


NA OBLACIMA

YHWH ide na oblacima 5. Mojsijeva 33:26

26 Izrailju! Niko nije kao Bog, koji ide po nebu tebi u pomoć, i u veličanstvu svom na oblacima.
Isus ide na oblacima. 7 Eno, ide s oblacima...Otkrivenje 1,7

30 I tada će se pokazati znak sina čovječijega na nebu; i tada će proplakati sva plemena na zemlji; i ugledaće sina čovječijega gdje ide na oblacima nebeskima sa silom i slavom velikom. Matej 24,30
 
Natrag
Top