Isusov polozaj na nebu

Dal je nakon odlaska na nebo Isus jednak Jehovi?

  • Jednak je Jehovi

    Votes: 8 57,1%
  • Naravno da nije jednak,on je poslusan Jehovi

    Votes: 6 42,9%
  • nesmem da se izjasnim za odgovor 2 zbog troicara

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    14
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Koga obozava isus Hrist??
dal mislis da Isus Hrist ne obozava svoga Boga i Oca?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
A ko ne obožava Isusa ne obožava ni Oca. I Jevreji su mislili da obožavaju Jehovu pa im je Isus rekao da im je otac đavo.

Лука 4:8
8 I odgovarajući Isus reče mu: Idi od mene, sotono; u pismu stoji: Poklanjaj se Gospodu Bogu svom, i Njemu jedinom služi.
CRO Luke 4:8 Isus mu odgovori: »Pisano je: Klanjaj se Gospodinu, Bogu svomu, i njemu jedinomu služi!« (Lk. 4:8 CRO)
Исус му на то рече: „Писано је: ’Јехову, свог Бога,+ обожавај* и једино њему служи.‘
5.Мој 6:13
Бој се Јехове, свог Бога, њему служи и његовим се именом заклињи.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Лука 4:8
8 I odgovarajući Isus reče mu: Idi od mene, sotono; u pismu stoji: Poklanjaj se Gospodu Bogu svom, i Njemu jedinom služi.
CRO Luke 4:8 Isus mu odgovori: »Pisano je: Klanjaj se Gospodinu, Bogu svomu, i njemu jedinomu služi!« (Lk. 4:8 CRO)
Исус му на то рече: „Писано је: ’Јехову, свог Бога,+ обожавај* и једино њему служи.‘
5.Мој 6:13
Бој се Јехове, свог Бога, њему служи и његовим се именом заклињи.

Odličan dokaz da je Isus Bog, pa Isus je to na sebe primjenio kada je rekao satani, jer ga je satana kušao. I ađeli i svi spaseni služe Bogu i Isusu. Tako da je Isus Bog.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Odličan dokaz da je Isus Bog, pa Isus je to na sebe primjenio kada je rekao satani, jer ga je satana kušao. I ađeli i svi spaseni služe Bogu i Isusu. Tako da je Isus Bog.

Dragi moj Tripo,
Isus je sotoni citirao pismo iz 5.Moj6:13 gde pise na hebrejskom
WTT Deuteronomy 6:1 אֶת־יְהוָ֧ה אֱלֹהֶ֛יךָ תִּירָ֖א וְאֹת֣וֹ תַעֲבֹ֑ד וּבִשְׁמ֖וֹ תִּשָּׁבֵֽעַ׃
(Deut. 6:13 WTT)
CRO Deuteronomy 6:13 Boj se Jahve, Boga svoga; njemu iskazuj štovanje; njegovim imenom polaži prisegu. (Deut. 6:13 CRO)
U skladu sa tim sto je isus citirao,stoji u
Luka 4:8 NW
Исус му на то рече: „Писано је: ’Јехову, свог Бога, обожавај* и једино њему служи.
Tako je NW ispravio gresku u DK prevodu i vratio ime Jehova tamo gde mu i pripada.,jer nazalost mnogi kao i ti zbog loseg prevoda prave istu gresku kao i ti i misle da su u pravu i da su srecni...cccc
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dragi moj Tripo,
Isus je sotoni citirao pismo iz 5.Moj6:13 gde pise na hebrejskom
WTT Deuteronomy 6:1 אֶת־יְהוָ֧ה אֱלֹהֶ֛יךָ תִּירָ֖א וְאֹת֣וֹ תַעֲבֹ֑ד וּבִשְׁמ֖וֹ תִּשָּׁבֵֽעַ׃
(Deut. 6:13 WTT)
CRO Deuteronomy 6:13 Boj se Jahve, Boga svoga; njemu iskazuj štovanje; njegovim imenom polaži prisegu. (Deut. 6:13 CRO)
U skladu sa tim sto je isus citirao,stoji u
Luka 4:8 NW
Исус му на то рече: „Писано је: ’Јехову, свог Бога, обожавај* и једино њему служи.
Tako je NW ispravio gresku u DK prevodu i vratio ime Jehova tamo gde mu i pripada.,jer nazalost mnogi kao i ti zbog loseg prevoda prave istu gresku kao i ti i misle da su u pravu i da su srecni...cccc

To je primjenio na sebe, ne piše Jehova, samo ja nisam formalista kao ti, Isus je Jehova.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
To je primjenio na sebe, ne piše Jehova, samo ja nisam formalista kao ti, Isus je Jehova.

Dragi moj Tripo,ti tvrdis nesto sto nije istina.
U Luki 4:8 Isus sotoni CITIRA pismo "....u pismu stoji.... "
Nadalje ako znas da rukujes sa reference i fusnote videces da ispod doticnog stiha ,stoji referenca koja nas upucuje na 5 Moj 6:13 i 10:20
Ako proveris sta pise u tim stihovima na hebrejskom primetices da pise Jehova,kao sto i ima prevoda koji prevode sa Jehova.
Jevreji dobro znaju da im se Bog zove Jehova i nikome od ljudi nisu davali Bozje ime .
Ime Isus je kod njih uobicajeno,pa cak ima i knjiga o Isusu sinu Navinovom.
Isus je sin Bozji,nije otac jer Otac se zove Jehova.,nazalost to je za tebe visa matematika...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dragi moj Tripo,ti tvrdis nesto sto nije istina.

Ko da si ti ili ja mjerilo.

U Luki 4:8 Isus sotoni CITIRA pismo "....u pismu stoji.... "
Nadalje ako znas da rukujes sa reference i fusnote videces da ispod doticnog stiha ,stoji referenca koja nas upucuje na 5 Moj 6:13 i 10:20

I primjenjuje na sebe. Nikakvo čudo.

Ako proveris sta pise u tim stihovima na hebrejskom primetices da pise Jehova,kao sto i ima prevoda koji prevode sa Jehova.

Na forumu čitam samo date stihove u cijelini.

Jevreji dobro znaju da im se Bog zove Jehova i nikome od ljudi nisu davali Bozje ime .

Opet tvoj formalizam.

Isus je sin Bozji,nije otac jer Otac se zove Jehova.,nazalost to je za tebe visa matematika...

Da tačno i ja sam sin svog oca, samo ja nisam čovjek nego samo sin. Tvoja logika. Jesi sebi rekao da nisi čovjek nego samo sin. I to pomislio.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ko da si ti ili ja mjerilo.



I primjenjuje na sebe. Nikakvo čudo.



Na forumu čitam samo date stihove u cijelini.



Opet tvoj formalizam.



Da tačno i ja sam sin svog oca, samo ja nisam čovjek nego samo sin. Tvoja logika. Jesi sebi rekao da nisi čovjek nego samo sin. I to pomislio.

Isus te stihove nije nikada primenio na sebe niti je tako nesto pomislio
Isus je sotoni citirao pismo iz 5.Moj6:13 gde pise na hebrejskom
WTT Deuteronomy 6:1 אֶת־יְהוָ֧ה אֱלֹהֶ֛יךָ תִּירָ֖א וְאֹת֣וֹ תַעֲבֹ֑ד וּבִשְׁמ֖וֹ תִּשָּׁבֵֽעַ׃
(Deut. 6:13 WTT)
CRO Deuteronomy 6:13 Boj se Jahve, Boga svoga; njemu iskazuj štovanje; njegovim imenom polaži prisegu. (Deut. 6:13 CRO)
U skladu sa tim sto je isus citirao,stoji u
Luka 4:8 NW
Исус му на то рече: „Писано је: ’Јехову, свог Бога, обожавај* и једино њему служи.

Takodje je naveo da je onaj koji je POSLAN ,uvek manji od onoga koji ga salje,tako da je njegov Otac uvek veci od njega i bio i ostao....cak kad se vratio na nebo...
 
Natrag
Top