Isusov polozaj na nebu

Dal je nakon odlaska na nebo Isus jednak Jehovi?

  • Jednak je Jehovi

    Votes: 8 57,1%
  • Naravno da nije jednak,on je poslusan Jehovi

    Votes: 6 42,9%
  • nesmem da se izjasnim za odgovor 2 zbog troicara

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    14
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Melhisedek je predslika Isusu ,samo zato sto je pre njega bio jedini kralj i svestenik Jehove Boga.

Ko je rekao da Otac nije Bog pa da mi to dokazuješ. Dokaži da Isus nije Bog. Šta nam dokazuješ nešto što već vjerujemo. Osim toga ni ne smiješ da se osvrneš na druge činjenice.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ko je rekao da Otac nije Bog pa da mi to dokazuješ. Dokaži da Isus nije Bog. Šta nam dokazuješ nešto što već vjerujemo. Osim toga ni ne smiješ da se osvrneš na druge činjenice.
Ko sam ja da ti dokazujem da Isus nema titulu Bog,kad to pise u Bibliji?
Ali u istoj toj Bibliji pise i da je Mojsije Bog,a da ne govorim o Bogu Mardoku,Dagonu itd.
Ovde je poenta da Isus nije Bog Svemoguci,vec samo Bog Silni....
Bog Svemoguci je njegov Otac Jehova sa kojem on nikada ne moze biti isti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ko sam ja da ti dokazujem da Isus nema titulu Bog,kad to pise u Bibliji?

Čim kažeš da je stvorenje onda nema. Po tebi.

Ali u istoj toj Bibliji pise i da je Mojsije Bog,a da ne govorim o Bogu Mardoku,Dagonu itd.

Pa si Isusa svrstao sa lažnim bogovima.

Za Mojsija ne piše da je Bog. Tu se radi o volji a ne o tituli.

Ovde je poenta da Isus nije Bog Svemoguci,vec samo Bog Silni....

Kako je onda stvarao? Pa i Otac je Silni Bog.

Bog Svemoguci je njegov Otac Jehova sa kojem on nikada ne moze biti isti.

Biblija te obara koja kaže da je Isus stvoritelj.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Čim kažeš da je stvorenje onda nema. Po tebi.



Pa si Isusa svrstao sa lažnim bogovima.

Za Mojsija ne piše da je Bog. Tu se radi o volji a ne o tituli.



Kako je onda stvarao? Pa i Otac je Silni Bog.



Biblija te obara koja kaže da je Isus stvoritelj.

Dragi moj Tripo
2.Moj 7:1 je veoma jasna
I Gospod reče Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog Faraonu; a Aron brat tvoj biće prorok tvoj.
Sva tvoja filozofiranja su islisna.Ovo su srpska slova,a ne arapska.Ako Bog kaze Mojsiju da ga je postavio da bude Bog faraonu,ko si ti da kazes da to nije istina???
Jevrejima 3:1,2
1 Zato, braćo sveta, zajedničari zvanja nebeskog, poznajte poslanika i vladiku, kog mi priznajemo, Isusa Hrista,
2 Koji je veran Onome koji ga stvori, kao i Mojsije u svemu domu njegovom.
U mojoj DK Bibliji pise da je isus Hrist STVOREN ,tako da tvoje filozofiranje otpada.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Dragi moj Tripo
2.Moj 7:1 je veoma jasna
I Gospod reče Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog Faraonu; a Aron brat tvoj biće prorok tvoj.
Sva tvoja filozofiranja su islisna.Ovo su srpska slova,a ne arapska.Ako Bog kaze Mojsiju da ga je postavio da bude Bog faraonu,ko si ti da kazes da to nije istina???
Jevrejima 3:1,2
1 Zato, braćo sveta, zajedničari zvanja nebeskog, poznajte poslanika i vladiku, kog mi priznajemo, Isusa Hrista,
2 Koji je veran Onome koji ga stvori, kao i Mojsije u svemu domu njegovom.
U mojoj DK Bibliji pise da je isus Hrist STVOREN ,tako da tvoje filozofiranje otpada.

To sam već davno oborio, a u originalu stoji POSTAVI a ne stvori.

Nigdje Bog ne podržava idolopoklonstvo i nigdje ne uzdiže stvroenje iznad stvorenja. Jovan je dobio opomenu da se ne klanja anđelu. A vi kažete da se može klanjati čovjeku stvorenju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dragi moj Tripo
2.Moj 7:1 je veoma jasna
I Gospod reče Mojsiju: Evo, postavio sam te da si Bog Faraonu; a Aron brat tvoj biće prorok tvoj.
Sva tvoja filozofiranja su islisna.Ovo su srpska slova,a ne arapska.Ako Bog kaze Mojsiju da ga je postavio da bude Bog faraonu,ko si ti da kazes da to nije istina???
Jevrejima 3:1,2
1 Zato, braćo sveta, zajedničari zvanja nebeskog, poznajte poslanika i vladiku, kog mi priznajemo, Isusa Hrista,
2 Koji je veran Onome koji ga stvori, kao i Mojsije u svemu domu njegovom.
U mojoj DK Bibliji pise da je isus Hrist STVOREN ,tako da tvoje filozofiranje otpada.

Sto stavljas ovaj citat "stvori", kada znas da je netacan prevod? Ni u vasem New World Translation tako ne pise.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Kod mene u DK,bas tako pise,evo ti i slike da vidis,a to sto u NW prevodu prevode drugcije i tacnije to je druga prica.
Ja samo kazem kako pise u DK prevocu ,a evo i slike da ne bude da lazem...
http://imgur.com/a/OQpFZ
 
Natrag
Top