Ispravna predstava o Bogu i neispravna (lažna)

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Na ovoj planeti malte svi vjeruju u nekakvog Boga , ali Krist je rekao ko nevoli bližnjeg svog , ko mrzi druge , taj nema Božju ljbav ,i nema božjeg spasenja . Bilo koje vjere bijo ,i bilo kojoj crkvi pripadao , ako nemaš ljubavi prema drugom , onda nemaš ljubavi ni prema Kristu . Ako činiš dobra djela i ne mrziš nikog , i bez obzira kojoj crkvi pripadao onda si ti u Kristu ,a Krist u tebi

Pavle je rekao da mozemo imati veru, da mozemo biti savrseno pravedni, da mozemo dati svoje telo da se sazeze, da zrtvujemo sve, ali ako nemamo ljubavi, nista nam ne vredi.

Zato je ljubav konstanta. Mi ne drzimo zakon "iz moranja", vec "iz ljubavi", zato sto volimo Boga.

Nikakva "savrsenost", "nikakva nasa zrtva", ne moze nas spasiti, jer nas spasava "Hristova zrtva", i Hristove zasluge, a mi zahvalni Bogu za ljubav koju je pokazao prema nama kad jos bejasmo gresnici( ljubav koju nismo ni zasluzili) volimo ga, i zato smo mu poslusni, jer zelimo da "obradujemo njegovo srce".

To je kao kada otac ima sina, i taj sin voli oca, on ce slusati sta god mu otac naredi "iz ljubavi", a ne zato sto je dao "neki suvoparni zakon".

To je evandjelje.

Laodikeja tamo gore tvrdi kako cemo se mi spasiti "jedino ako postanemo savrseni" - to onda vec nije po ljubavi, i nije kao sto biblija kaze "dar", vec je "po nasim zaslugama".
I time uzimajuci ljudake zasluge, on ukida Hristove zasluge, i njegovu zrtvu.

A Pavle kaze "ne od dela, da se niko ne pohvali" (kao da ga njegova dela, ili njegova savrsenost spasava).

Zato i rekoh, to je lazno evandjelje, protiv koga se i Pavle borio.

Laodikeja toga nazalost nije svestan, jer je to tako upakovano, da se i ne primeti..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Kazes "poseban slucaj"?
Tebi sve ono sto ne odgovara u bibliji je "poseban slucaj".

Zapravo vi ste "slucaj", jer treba duhovno da se ucite, jer nista ne znate.

Hristos je mogao tom coveku dati priliku "da se usavrsi", mogao ga je vaskrsnuti, ili spasiti da ne umre na krstu, ali nije!

To nikakav "poseban slucaj" nije, vec se svi tako spasavamo, "verom" a ne "delima"!!!

Kada bi spasenje zavisilo od "nase savrsenosti" i "dela" , niko se ne bi spasao, jer ne postoji covek koji moze to da izvrsi.

Citate koje si ti navodio o toboze nekakvoj "savrsenosti" u bibliji si izvrnuo, a ja sam to pokazao, i pokazivacu, da ti imas lazno evandjelje protiv koga se Pavle borio.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, opet mi pripisuješ isto, što sam ja demantovao mnogo mnogo puta, da se mi spasavamo delima.
I to sa posebnim slučajem si izvadio iz konteksta celine onoga što sam pisao.
To je vrlo neozbiljno sa tvoje strane.

Ti ne znaš šta znači "da nas je Hristos spasio milošću i ljubavlju"

Ovo se ne odnosi na budućnost i sud Božji, koji navodno podrazumeva da će čovek grešiti kroz ceo život i na kraju ući u nebo kao grešnik, jer će Bog iskazati milost i ljubav prema njemu.

Ne.
Ovo označava prošlost svakog neobraćenog čoveka, i znači da je Bog iskazao milost i ljubav prema nama i odlučio da nas spase dok smo bili u svetu kao grešnici, bez poznanja Božje volje, i neobraćeni.

"Јер Христос још кад слаби бјесмо умрије у вријеме своје за безбожнике.
Јер једва ко умре за праведника; за доброга може бити да би се ко усудио умријети.
Али Бог показује своју љубав к нама што Христос још кад бијасмо грјешници умрије за нас.

Много ћемо дакле већма бити кроза њ спасени од гњева кад смо се сад оправдали крвљу његовом.
Јер кад смо се помирили с Богом смрћу сина његова док смо још били непријатељи, много ћемо се већма спасти у животу његову кад смо се помирили" ( Rimljanima 5. 6 - 10 )

Mi nismo imali svoje zasluge da bi nas Bog primio i spasio, već je on to učinio iz čiste ljubavi i milosti.

Tako spaseni u vreme kada smo bili grešnici, i primivši spasenje verom u Hrista - Bog očekuje od nas da od tog trenutka živimo pravedno, da idemo putem posvećenja, i da uzrastemo u veri, ne zato da bi BILI spaseni, već zato što smo VEĆ spaseni, i što to spasenje u nama proizvodi pravedan život, ljubav prema Bogu i bližnjima, i duhovni rast koji nam daje spremnost za ulazak u carstvo nebesko.

Mire, sa takvim tvojim stavom - ti si u velikoj opasnosti, jer snižavaš merila jevanđelja, i ja se molim Bogu da ti se otvore oči, i da ne vodiš time druge stazama nepopravljenja kako kaže jevanđelje.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, opet mi pripisuješ isto, što sam ja demantovao mnogo mnogo puta, da se mi spasavamo delima.
I to sa posebnim slučajem si izvadio iz konteksta celine onoga što sam pisao.
To je vrlo neozbiljno sa tvoje strane.

Ti ne znaš šta znači "da nas je Hristos spasio milošću i ljubavlju"

Ovo se ne odnosi na budućnost i sud Božji, koji navodno podrazumeva da će čovek grešiti kroz ceo život i na kraju ući u nebo kao grešnik, jer će Bog iskazati milost i ljubav prema njemu.

Ne.
Ovo označava prošlost svakog neobraćenog čoveka, i znači da je Bog iskazao milost i ljubav prema nama i odlučio da nas spase dok smo bili u svetu kao grešnici, bez poznanja Božje volje, i neobraćeni.

"Јер Христос још кад слаби бјесмо умрије у вријеме своје за безбожнике.
Јер једва ко умре за праведника; за доброга може бити да би се ко усудио умријети.
Али Бог показује своју љубав к нама што Христос још кад бијасмо грјешници умрије за нас.

Много ћемо дакле већма бити кроза њ спасени од гњева кад смо се сад оправдали крвљу његовом.
Јер кад смо се помирили с Богом смрћу сина његова док смо још били непријатељи, много ћемо се већма спасти у животу његову кад смо се помирили" ( Rimljanima 5. 6 - 10 )

Mi nismo imali svoje zasluge da bi nas Bog primio i spasio, već je on to učinio iz čiste ljubavi i milosti.

Tako spaseni u vreme kada smo bili grešnici, i primivši spasenje verom u Hrista - Bog očekuje od nas da od tog trenutka živimo pravedno, da idemo putem posvećenja, i da uzrastemo u veri, ne zato da bi BILI spaseni, već zato što smo VEĆ spaseni, i što to spasenje u nama proizvodi pravedan život, ljubav prema Bogu i bližnjima, i duhovni rast koji nam daje spremnost za ulazak u carstvo nebesko.

Mire, sa takvim tvojim stavom - ti si u velikoj opasnosti, jer snižavaš merila jevanđelja, i ja se molim Bogu da ti se otvore oči, i da ne vodiš time druge stazama nepopravljenja kako kaže jevanđelje.

Ja nista nisam citirao gore :)

A ko je rekao da mi nadalje trebamo da zivimo u grehu i da gresimo? Ko je rekao da nepravednici ulaze u zivot?

Ja nisam!

Zahteva se pravednost, ali ne zahteva se "savrsenstvo"!

Ti nadalje zivis pravednim zivotom "iz ljubavi prema Bogu" i zahvalnosti prema njemu, a ne zato "da bi zaradio spasenje".

To je ono sto ti nesvesno ucis, da cemo "zaraditi spasenje" i da to postizemo "sopstvenim zaslugama"!

Pa ne mozes ti pricati o "savrsenosti", kao "uslovu spasenja", a tvrditi da ne ucis kako se spasavamo "delima".

To se jedno drugom suprotstavlja!

Znaci da to ipak ucis - "o spasavanju delima", iako tvrdis da nije tako!

Najgore od svega je sto je to suprotno Pavlovom evandjelju. Takva prica da se mi "svojim zaslugama spasavamo" je suprotna Pavlu.

Ne spasavamo se "sopstvenim zaslugama" vec se spasavamo "Hristovim zaslugama"!

A demantuje te i zlocinac na krstu, koji se spasao "bez dela", "bez pravednosti", "bez savrsenosti", jer mu se uracunala "Hristova pravda i savrsenost"

I ti ne mozes mene ubediti drugacije, a nikako ne pricom da je to "poseban slucaj", jer kod Boga nema posebnih slucajeva, vec sve mora biti "zakonski validno"!

Dakle, u skladu je sa zakonom, potpuno ispravno tvrditi da se covek "ne spasava svojim zaslugama"!

To nije nikakvo "snizavanje merila", jer "merilo ulaska u zivot nije nasa pravednost"!!! Vec vera, ljubav za Boga i zelja da mu budemo poslusni.

To je za spasenje dovoljno, i to je evandjelje!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire neoybiljan si.

Nikada ja nisam učio da se spasavamo delima.

Dela su proizvod vere, i vernik ne čini dela da bi bio spasen, već zato što Duh Sveti ta dela čini kroz čoveka koga je promenio.

Vidi se da pišeš iz nedostatka iskustva, iz čisto svojih mišljenja i predpostavki.

Čovek se verom i delima usavršava, i to Bog očekuje od njega, duhovni rast.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire neoybiljan si.

Nikada ja nisam u;io da se spasavamo delima.

Znam ja da ti nisi ucio, ali tvoje ucenje navodi ljude na to..

Rekoh lepo da: ne mozes ti pricati o "savrsenosti", kao "uslovu spasenja", a tvrditi da ne ucis kako se spasavamo "delima".

U krajnjoj liniji, "ako je nasa savrsenost uslov za ulazak u zivot" - TI SE ONDA SPASAVAS SVOJIM "ZASLUGAMA" TJ. "DELIMA".

ODREKAO SI SE "HRISTOVIH ZASLUGA I DELA"!

Tebe onda ne spasava "uracunata i data pravednost" niti "blagodat"(nezasluzeni dar Bozji), vec te spasavaju "tvoje zasluge" tj. "dela".

Dela su proizvod vere, i vernik ne ;ini dela da bi bio spasen, već zato što Duh Sveti ta dela čini kroz čoveka koga je promenio.

Nema veze da li ti to cinis iz ljubavi prema Bogu, sve jedno je, jer ti takvom tvrdnjom ucis da se "spasavas sopstvenim zaslugama", te porices "Hristove zasluge", i njegov "NEZASLUZENI DAR"!

Zar ti ne znas sta znaci rec "blagodat" u Bibliji? Znaci "nezasluzeni dar"(i tako se i prevodi)!

A AKO SI TI "ZASLUZIO SPASENJE" svojim delima, ONDA SI POREKAO TAJ "NEZASLUZENI DAR"!

Vidi se da pišeš iz nedostatka iskustva, iz čisto svojih mišljenja i predpostavki.

Ne mozes ti tvrditi da si ti nesto iskusio, a da drugi to nisu, jer ti ne znas sta su drugi iskusili, i to se ne meri tako. Tvoje iskustvo, nije sigurno!
Ne mozes ti meriti "svojim osecajima"!

Čovek se verom i delima usavršava, i to Bog očekuje od njega, duhovni rast.

Naravno da ocekuje "duhovni rast", kao sto je i rekao da treba da "rastemo u Hristu", ali ne ocekuje da tvrdimo kako se spasavamo "svojim delima" i da tvrdimo kako ce nas spasiti "nasa sopstvena savrsenost", a ne "Hristova savrsenost"!

To je lazno evandjelje, koje istice "nasa dela", nasuprot "delima Hristovim"!

Pavle je rekao: "ne od dela, da se niko ne pohvali"!

Niko delima ne udje u zivot, ni Avram ni Jakov NIKO! Vec udjose verom, jer vera je dovoljna - "VEROVA AVRAM BOGU I TO MU SE PRIMI U PRAVDU!"

A AKO JE OD VERE, ONDA NIJE PO DELIMA!!!

Nasa savrsenost je u Hristu.
Zato i kaze da je "nas zivot sakriven sa Hristom u Bogu"!!! - JER MI NEMAMO "NIKAKVE ZASLUGE"!!!

Avram i svi drugi, nisu spaseni "svojom savrsenoscu", vec "Hristovom"!!!

Zlocinac na krstu nije spasen "svojom savrsenoscu", vec "Hristovom".

Tako tvoja nauka "pada", jer ni jedan se ne spasi "svojom savrsenoscu"!!!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Dela su proizvod vere, i vernik ne ;ini dela da bi bio spasen, već zato što Duh Sveti ta dela čini kroz čoveka koga je promenio.

Ti ipak tvrdis gore kako "nece uci u zivot onaj koji ne postigne savrsenost".

Ovo sto sam napisao pobija takvu nauku!
Jer udje zlocinac na krstu, udje Avram verom "bez dela"..

Tacno je da Sveti Duh coveka menja i "usavrsava", da covek raste i "postaje bolji", ali je netacna tvoja tvrdnja da "covek mora postati savrsen pre nego udje u zivot". To je farisejsko lazno evandjelje, jer spasenje je "dar"!!!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Opet mi pripisuješ nešto što nema veze sa istinom, niti shvataš šta su dela i koja je njihova svrha, niti šta je vera, ni šta znači pripisivanje Hristovih zasluga, ni šta je savršenstvo, sve si pomešao, i pripisao mi što ja nikada nisam ni učio, ni pisao.. to je užas.

Kažeš ja ne odgovaram, a ti nisi ni reagovao na moj predhodni komentar, u kome sam ukratko objasnio suštinu moje - odnosno biblijske vere.

Evo prilažem moja dva komentara, u kojima ukratko objašnjavam pojam spasenja milošću i ljubavlju, i pojam savršenstva.

Samo da napomenem jednu bitnu stvar, a to je - da borba za savršenstvo nije ni u kom slučaju spasenje sopstvenim delima, već je savršenstvo upravo proizvod Božjeg delovanja u nama Hristovom posredničkom službom, kojom nam on daje meru sile Svetoga Duha, i deluje u nama da živimo savršeno pravedno.
Naravno, mi moramo da sarađujemo sa Bogom u toj izgradnji nas samih, da se svakodnevno molimo, da čitamo Božju reč, da stražimo nad našim mislima, da tražimo od njega da nas vodi u svakom trenutku, i ispunjava silom pobede.

Dakle, savršenstvo nisu naše lične zasluge, niti težnja da se spasimo delima - već je proizvod Božjeg delovanja u nama, i našom saradnjom sa njim.

Komentar br 1.

Ti ne znaš šta znači "da nas je Hristos spasio milošću i ljubavlju"

Ovo se ne odnosi na budućnost i sud Božji, koji navodno podrazumeva da će čovek grešiti kroz ceo život i na kraju ući u nebo kao grešnik, jer će Bog iskazati milost i ljubav prema njemu.

Ne.
Ovo označava prošlost svakog neobraćenog čoveka, i znači da je Bog iskazao milost i ljubav prema nama i odlučio da nas spase dok smo bili u svetu kao grešnici, bez poznanja Božje volje, i neobraćeni.

"Јер Христос још кад слаби бјесмо умрије у вријеме своје за безбожнике.
Јер једва ко умре за праведника; за доброга може бити да би се ко усудио умријети.
Али Бог показује своју љубав к нама што Христос још кад бијасмо грјешници умрије за нас.
Много ћемо дакле већма бити кроза њ спасени од гњева кад смо се сад оправдали крвљу његовом.
Јер кад смо се помирили с Богом смрћу сина његова док смо још били непријатељи, много ћемо се већма спасти у животу његову кад смо се помирили" ( Rimljanima 5. 6 - 10 )

Mi nismo imali svoje zasluge da bi nas Bog primio i spasio, već je on to učinio iz čiste ljubavi i milosti.

Tako spaseni u vreme kada smo bili grešnici, i primivši spasenje verom u Hrista - Bog očekuje od nas da od tog trenutka živimo pravedno, da idemo putem posvećenja, i da uzrastemo u veri, ne zato da bi BILI spaseni, već zato što smo VEĆ spaseni, i što to spasenje u nama proizvodi pravedan život, ljubav prema Bogu i bližnjima, i duhovni rast koji nam daje spremnost za ulazak u carstvo nebesko.

Mire, sa takvim tvojim stavom - ti si u velikoj opasnosti, jer snižavaš merila jevanđelja, i ja se molim Bogu da ti se otvore oči, i da ne vodiš time druge stazama nepopravljenja kako kaže jevanđelje.

Komentar br 2.


Što se tiče savršenstva - Bog nas poziva na savršenstvo, i mi kroz posvećenje trebamo da ka tom savršenstvu idemo, da danas živimo potpunu zajednicu sa Hristom, i da uzrastemo u veri.
Isus zato posreduje za nas u nebeskoj Svetinji, i zahvaljujući njegovoj posredničkoj službi daje nam dar Svetoga Duha, koji omogućava da živimo posvećenim životom, i da rastemo u milosti, preobražavajući naš život i karakter po uzoru na Isusa Hrista.
Ono što je najbitnije je to - da smo obraćeni Bogu, a to da li smo obraćeni ili ne - to moramo znati, i ako smo obraćeni - mi će mo kroz posvećenje i ići ka savršenstvu, i kao takvi ući u nebo.

Što se tiče razbojnika na krstu - to je poseban slučaj, gde on nije imao priliku da tu veru koju je izrazio prikaže na delu, u svakodnevnom životu, jer se nalazio u posebnim okolnostima prikovan za krst.
On je verovao, i Hristos mu je kroz veru uračunao svoje sopstvene zasluge svog pravednog života.
Ne kažem da neće biti na kraju ovakvih ljudi, ali su to slučajevi slični razbojnikovom, koji su se pokajali u posebnim okolnostima, ili pak na samrtničkoj postelji..

To ne znači da mi možemo uzeti ovaj primer i reći sebi "ah, Hristos je oprostio razbojniku, oprostiće i meni na kraju, i ja ću sada da nastavim da grešim, pa ću se pokajati na kraju, i Isus će me primiti"

Ovo je velika prevara, jer onaj ko čuje jevanđelje, Bog očekuje da iskoristi priliku sadašnjeg trenutka, jer sutrašnjica je neizvesnost, i nosi sa sobom opasnost odvrdnuća, gde srce više ne odgovara na Božje pozive, i onemogući ikakav duhovni rast koji bi čoveka pripremio za život u Božjem carstvu.

To znači - da mi moramo svakodnevno uz Božju pomoć da izvojevamo nove pobede nad grehom i slabostima tela, i sa svakom takvom kontinuiranom pobedom - mi sve više rastemo, sve nam se više otkriva slava Božja, imamo potpunije i sveobuhvatnije razumevanje Božje volje, i greh i ovaj svet sa svojim ponudama, i idealima - postaje nam dalek, i mi težimo samo da ugodimo Bogu, i da budemo bliže njemu, i savršeni kao i on.

"Sad se radujem u svom stradanju za vas, i dovršujem nedostatak nevolja Hristovih na telu svom za telo Njegovo koje je crkva,
Kojoj ja postadoh sluga po naredbi Božijoj koja mi je dana među vama da ispunim reč Božiju,
Tajnu koja je bila sakrivena od postanja sveta i naraštaja, a sad se javi svetima Njegovim,
Kojima Bog naumi pokazati kako je bogata slava tajne ove među neznabošcima, koje je Hristos u vama, nad slave;
Kog mi propovedamo savetujući svakog čoveka, i učeći svakoj premudrosti, da pokažemo svakog čoveka savršenog u Hristu Isusu.

Zašto se i trudim i borim po Njegovoj moći koja u meni silno čini" ( Kološanima 1. 24 - 29 )

Amin!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U krajnjoj liniji, "ako je nasa savrsenost uslov za ulazak u zivot" - TI SE ONDA SPASAVAS SVOJIM "ZASLUGAMA" TJ. "DELIMA".

dokaz izokrenute slike o Bogu, pa ko prihvata spasenje taj će i biti pravedan. Evo kako PC manipuliše vjernicima. Samo mantraju Isus je uzeo grijehe možemo da griješimo. Ovo je krajnje nepošteno izvrtanje riječi Božje. Ztao piše ovo.

1. Korincanima 6,9Ili ne znate da nepravednici neće naslijediti carstva Božijega? Ne varajte se: ni kurvari, ni idolopoklonici, ni preljubočinci, ni adžuvani, ni muželožnici,

KO kaže da je naša zasluga, ali je naše prihvatanje milosti spasenja.

ODREKAO SI SE "HRISTOVIH ZASLUGA I DELA"!

Tebe onda ne spasava "uracunata i data pravednost" niti "blagodat"(nezasluzeni dar Bozji), vec te spasavaju "tvoje zasluge" tj. "dela".

Kleveta bez dokaza.

Naravno da ocekuje "duhovni rast", kao sto je i rekao da treba da "rastemo u Hristu", ali ne ocekuje da tvrdimo kako se spasavamo "svojim delima" i da tvrdimo kako ce nas spasiti "nasa sopstvena savrsenost", a ne "Hristova savrsenost"!

Pa što onda govoriš da čovjek ne treba da bude pravedan?

To je lazno evandjelje, koje istice "nasa dela", nasuprot "delima Hristovim"!

Pavle je rekao: "ne od dela, da se niko ne pohvali"!

Ne od djela zakona, Pavle misli na sama djela bez vjere. Ko ima vjeru ima i djela. Jer djela svjedoče o vjeri.

Jakov 2,14

Kakva je korist, braćo moja, ako ko reče da ima vjeru a djela nema? Zar ga može vjera spasti?
Jakov 2,20 Ali hoćeš li razumjeti, o čovječe sujetni! da je vjera bez djela mrtva?

Niko delima ne udje u zivot, ni Avram ni Jakov NIKO! Vec udjose verom, jer vera je dovoljna - "VEROVA AVRAM BOGU I TO MU SE PRIMI U PRAVDU!"

Ali zato nema vjere bez djela. Zato piše i ovo.

Jakov 2,21Avraam otac naš ne opravda li se djelima kad prinese Isaka sina svojega na oltar?

Tipično pagansko shvatanje pravosl. "Vjera, samo vjera", ovamo što neko nekog ubije, kurva se itd. Nema veze MI IMAMO VJERU, Vjerujemo i tako ćemo se spasiti.

Nasa savrsenost je u Hristu.
Zato i kaze da je "nas zivot sakriven sa Hristom u Bogu"!!! - JER MI NEMAMO "NIKAKVE ZASLUGE"!!!

Avram i svi drugi, nisu spaseni "svojom savrsenoscu", vec "Hristovom"!!!

Zlocinac na krstu nije spasen "svojom savrsenoscu", vec "Hristovom".

Tako tvoja nauka "pada", jer ni jedan se ne spasi "svojom savrsenoscu"!!!

nismo znali da nam ti nisi rekao. Sada budi pošten pa iznesi konkretno gdje ko spomenuo da se spasava svojim djelima. Jer ako to ne izneseš onda klevećeš bez dokaza.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sa nedoraslim u veri i posebno ovoj temi nemam sta pricati. Ti ne znas ni sta pises, ne vredis moga vremena...
 
Natrag
Top