Isplaniran ili spontan zivot?

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Sta mislite, da li je bolje ziveti isplaniran zivot u kome znate tacno svaki minut i sekund i kada cete sta da uradite ili spontan i neocekivan gde ima puno iznenadjenja ali i rizika....? :)
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Nemoguće je uvijek sve planirati. Naime, moguće je planirati, ali se rijetko kada sve odvija po planiranom. Život je pun iznaneđenja i obrta i čovjek nikada ne može biti posve siguran da će sve ići onako kako je zamislio.
Prema tome, odgovor na pitanje šta je bolje - živjeti po planu ili spontano, mogao bi, po meni, da glasi: najbolje je kombinovano. To znači, treba imati neki makro životni plan i težiti njegovom ostvarenju, ali i biti svjestan da ga životni tokovi mogu itekako izmijeniti.
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Više sam za spontani život,naravno volim da mi je isplanirano vreme koje se mora poštovati a to je posao i sve što ide uz to,a ostalo ne volim da planiram jel kad god nešto planiram nikada ne ispadne tako :vorred:
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
I ja sam više za spontanost, mada volim da mi jedan deo života bude isplaniran. Ono što se odnosi na osnovne stvari u životu. A sve ostalo, uopšte ne želim da znam, jer bi mi bilo dosadno, a dosade se u životu bojim više nego bolesti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Više sam za spontani život,naravno volim da mi je isplanirano vreme koje se mora poštovati a to je posao i sve što ide uz to,a ostalo ne volim da planiram jel kad god nešto planiram nikada ne ispadne tako :vorred:

Redovna pojava :):(
na neki način i ima smisla, bar kod mene. Kada postoje velika očekivanja, sve ispod toga se može tumačiti kao neuspeh....kada se neki događaj ili pojava analiziraju pa se i pored pozitivnog rezultata uoče brojne greške, koje su se ponovile...e to je problem :(

Pravila i neki red moraju da postoje u osnovnim crtama ali spontanost unosi zanimljivost što nosi sa sobom verovanje u sebe i svoje reakcije, a to je dobro :)
 
Član
Učlanjen(a)
29.05.2010
Poruka
466
Kombinacija.I ravnoteža.Oba načina imaju svoje prednosti i nedostatke u odnosu na drugi. :roll:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
...zivot u kome znate tacno svaki minut i sekund i kada cete sta da uradite

Mislim da jednostavno takav zivot ne postoji,ma koliko se mi trudili da ga isplaniramo.Naravno,kao sto je vec neko napisao,postoje stvari koje planiramo i koje idu nekim svojim tokom ali i tu uvek moze,i dolazi,do razilazenja planiranog sa onim sto se eventualno tada desava...Najbanalnije,ma koliko mislili da drzimo sve pod kontrolom,ne možemo planirati tudja iznenadjenja, iznenadni pljusak...
Trebamo imati cilj koji težimo da ostvarimo (smatram da je zivot u velikoj meri onakav kakvim ga sami cinimo),neke dugorocne planove ali sve ono izmedju volim da bude spontano...
Verujem da mnogi od nas u svakodnevnoj rutini cesto zaboravljaju,ili i ne primete one lepe stvari koje dolaze spontano u nase zivote...
Kako god,ipak sam za spontanost jer mislim da bih izludela kad bih morala stalno da razmisljam o planovima i sta ce biti od njih...
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
356
Sta mislite, da li je bolje ziveti isplaniran zivot u kome znate tacno svaki minut i sekund i kada cete sta da uradite ili spontan i neocekivan gde ima puno iznenadjenja ali i rizika....? :)

Kaže se da ako želimo da nasmejemo Boga, najbolje je da mu ispričamo svoje planove.
Za mene ne postoji savršeno isplaniran život, ali ako pogledamo društvo u kome živimo, život koji svakodnevno vodimo i koji se od nas zahteva, može se reći da težimo da budemo potpuno savršeni i isplanirani poput robota.
Nekad se zaboravi ono što nas održava u životu, a to je onaj momenat sreće i zadovoljstva koji se ne da isplanirati i ostvaruje se kao neplaniran.

Organizacija, disciplina i stpljenje su odlični i preko potrebni, ali ne zaboravimo da savršenstvo ne pripada nama i da ono, u suštini, ne postoji.
Dajmo sve od sebe u svakom momentu, tako će i poraz biti lakši znajući da smo se borili do kraja za to nešto.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruka
579
Sta mislite, da li je bolje ziveti isplaniran zivot u kome znate tacno svaki minut i sekund i kada cete sta da uradite ili spontan i neocekivan gde ima puno iznenadjenja ali i rizika....? :)

Isplanirana spontanost :) Tako je najbolje. Neke stvari moras da planiras a neke ne. U tim planovima ostavis mesto za spontanost i time se resis svih mogucih stresova koji eventualno mogu nastati zbog ne ostvarenja planova :) Inace, generalno, spontanost je bolja.
 
Natrag
Top