iPhone (onaj prvi)

Član
Učlanjen(a)
03.02.2009
Poruka
164
owo cudo je ama bas isto ki moj iPod...samo sto ma iPodu baterija moze da se puni kolko hoces...i senzori su extra...
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2009
Poruka
48
Pa da... Ma Apple se ku*ci pa nabidzuje cenu ali se i nisu nesto pokazali sto se tice iPhona... Mada ne znam kakav je onaj 3G.
 
Član
Učlanjen(a)
29.01.2009
Poruka
6
O ukusima ne vredi raspravljati, ali telefon je sasvim solidan. Prilican broj ljudi ga koristi na svoje veliko zadovoljstvo i uz uzivanje.

Odakle ova "informacija" o maksimalnih 300 punjenja baterije i losim senzorima? Recimo iphone ima jedan od boljih ekrana osetljivih na dodir,
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2009
Poruka
48
Informaciju o 300 punjena je izneo Apple i to sam procitao u jednom magazinu a za senzore kazem da su losi zato sto sam isprobavao vise mobilnih sa senzorima. Mozda je taj lik pokvario senzore mada on kaze da su tako radili od kad ga ima...
 
Član
Učlanjen(a)
29.01.2009
Poruka
6
xr-em je napisao(la):
Informaciju o 300 punjena je izneo Apple i to sam procitao u jednom magazinu a za senzore kazem da su losi zato sto sam isprobavao vise mobilnih sa senzorima. Mozda je taj lik pokvario senzore mada on kaze da su tako radili od kad ga ima...

Evo recimo sta kazu na http://ask.metafilter.com/66518/iPhone-Battery-Charging (jedan od prvih linkova koje je google izbacio):

What Apple said was that capacity will start to degrade after about 400 charges.

Sto ce reci da kapacitet baterije pocinje da se smanjuje posle 400 (ili 300 punjenja), a ne da joj je zivotni vek toliki. A to je prilicna razlika.

Sta podrazumevas pod senzorima? Ekran osetljiv na dodir? Senzor polozaja? Ekran osetljiv na dodir je poprilicno hvaljen, a senzor polozaja je, subjektivno, takodje jako dobar.

Ja licno nikada ne bih koristio iphone, posto mi se kucanje po tastaturi na ekranu cini vrlo neprakticno, ali znam ljude koji ga koriste sa osmehom na licu :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.02.2009
Poruka
48
Evo recimo sta kazu na http://ask.metafilter.com/66518/iPhone-Battery-Charging (jedan od prvih linkova koje je google izbacio):

[quote:2ptbldny]What Apple said was that capacity will start to degrade after about 400 charges.

Sto ce reci da kapacitet baterije pocinje da se smanjuje posle 400 (ili 300 punjenja), a ne da joj je zivotni vek toliki. A to je prilicna razlika.[/quote:2ptbldny]

Okey. Tu si u pravu. Pronasao sam taj magazin u kome sam to procitao i nije 300 nego 400 (moja greska) al' lepo pise da se nakon 400 punjena kapacitet toliko smanji da jedva mozes da naguras ceo dan. Naravno tako oni kazu a ja sam to shvatio kao zivotni vek. Sta ce mi baterija koja ne moze da nagura ceo dan. Za mene je onda mrtva :lol:

Sta podrazumevas pod senzorima? Ekran osetljiv na dodir? Senzor polozaja? Ekran osetljiv na dodir je poprilicno hvaljen, a senzor polozaja je, subjektivno, takodje jako dobar.

Ovde se ne slazem sa tobom. Da, pod senzorima podrazumevam ekran koji je osetljiv na dodir. Taj ekran osetljiv na dodir je po meni jako los... Ima los osecaj :lol:

Ja licno nikada ne bih koristio iphone, posto mi se kucanje po tastaturi na ekranu cini vrlo neprakticno, ali znam ljude koji ga koriste sa osmehom na licu :)

E ovde se slazem sa tobom. Jako je tesko kucati na toj "tastaturi". Ima i ljudi koji ga koriste sa osmehom na licu al' sve je to stvar ukusa, i mislim da je tim ljudima los ukus...
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
2
Ja imam 3GS i ekran je jako osetljiv a kucanje na ekranu je lako veoma brzo se priviknes.
Neznam za iphone prve generacije kakav je ali ovaj je super,najbolji telefon sto sam do sada imao i jedini koji mi jos nije dosadio posle i posle 4 meseca.
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
6
Ja ovaj mobilni nemam al' ga ima moj drug i verujte mi na rec. DOBRO sam ga pogledao.

Taj mobilni ustvari nije nista posebno. Taj mobilni je poslovan, senzori su poprilicno losi, baterija je za samo 300 punjena, signal je los i veoma je krhk.

Btw, evo vam link. Mrzi me da uredjujem ;) - Apple iPhone - Full phone specifications i Apple - iPhone - Mobile phone, iPod, and Internet device.

taj mobilni je poslovan? senzori su losi?
taj mobilni moze da radi stvari koje ti ne mozes ni da zamislis.
apple je napravio savrsen touch screen i ne lupetaj kad nisi ni video iphone!
baterija moze full da se napuni 80% od 400 punjenja kod vecine korisnika, tako da procitaj malo i raspitaj se pa onda pricaj o tome.
 
Član
Učlanjen(a)
08.11.2009
Poruka
11
iphone

Ne znam sta da vam kazem jer ga imam nekoliko meseci i telefon je BRUKA...ekran je brutalno dobar,kuzanje na njemu je ispocetka nezgobno(zavisi od debljine prstiju) ali naviknes vremenom,brz je JAAAAKO,a o lepoti aparata ne vredi raspravljati jer neko voli popu a neko popadijuyes3
 
Natrag
Top