Internet...

Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Pozdrav svima.Koristim net od Sabackog provajdera GromNet (GrobNet).Pogotovo sto sam sa sela a iskljucio fiksni zato sto ga ne koristim.Pa ne mogu ADSL.U obadve kuce,internet je spor download po 450 kbps.U jednoj je 3 km vazdusno antena udaljena od repetitora do u drugoj 500m-1km.Ali internet je isti.Koristim PPPoE konekciju.preko njihove pc kartice i antene koristim Ralink program dok u drugoj koristim Linksys (ja mislim da je ovakav kao na slici).Preko linksys usb interneta signal 70-80% sa pc karticom je 37%.Pokrenuo sam speed test sa sajta mog provajdera i evo rezultata.Ja ne mogu da shvatim gde meni ode toliki internetTL-WN722N-01.jpg bandicam 2016-06-30 18-58-19-656.jpg Opet sam pokrenuo speed test download je sad u ovom testiranju 3.62 mbps
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Sad sam zvao.Kaze kad prebacujem nesto.Broj mbps u testu delim sa osam i dobijem vrednost preuzimanja kaze meni treba da bude 800 kbps ali ja imam samo uploa toga

A ping nije mogao da objasni :D

Nisam bas najstrucniji,ali mi se cini da se latencija javlja zbog utility koja ide uz ralink karticu.Posto za Atheros nemam nikakav utility i ide sve preko Windows konfiguracije(ne trazi mi nikakav driver,sve sam instalira i radi odlicno,a za ralink sam skinuo driver sa vaseg sajta) Naime kad odradim disable Ralink utility iz startup-a preko msconfig komande i konektujem se preko windows konfiguracije,prvi minut mi net radi ok ali onda se ralink utility sam pokrene i onda dolazi do nekog zagusenja.Juce sam uzeo tu karticu kod vas tj u ReinkJet-u.Ne znam da li bi ruter neki bolje odradjivao posao?


ovo sam nasao na njihovom forumu
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
A ping nije mogao da objasni :D
Kako ne moze da objasni,a moze da ti uzme pare.A za protok,ako je odredjena neka brzina,treba tolika i da bude,alde da varira,malo gore dole,ali da prepolovi.Nego ti kod njih i udri pesnicom o salter,ne u staklo nego u dobji drveni deo i kazi da dodju kuci i da to srede.Telefonom se to ne resava.Takvi su svi provajderi.
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Videce oni uskoro sam da im odem tamo ima sve zice da im iscupam :D Salim se.Po hiljadu din. mi uzmu za jedan mesec.A i u komsiluku gledam svi placaju internet po istoj ceni kao ja ali im je znatno brzi...Moj brat ide preko rutera i desio se neki kvar i ne mogu iz GromNeta da poprave sest meseci on vec nema internet...A dobri su zato sto ne ides preko ugovora kad platis imas...Nisi obavezan :D

Mozda se prebacim na Atheros...
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Nisam bas najstrucniji,ali mi se cini da se latencija javlja zbog utility koja ide uz ralink karticu.Posto za Atheros nemam nikakav utility i ide sve preko Windows konfiguracije(ne trazi mi nikakav driver,sve sam instalira i radi odlicno,a za ralink sam skinuo driver sa vaseg sajta) Naime kad odradim disable Ralink utility iz startup-a preko msconfig komande i konektujem se preko windows konfiguracije,prvi minut mi net radi ok ali onda se ralink utility sam pokrene i onda dolazi do nekog zagusenja.Juce sam uzeo tu karticu kod vas tj u ReinkJet-u.Ne znam da li bi ruter neki bolje odradjivao posao?


ovo sam nasao na njihovom forumu

Speed test je dobar pokazatelj brzine i da li postoji problem negde ali ti on ne moze pokazati gde je problem!
Da bi utvrdio sta te zeza skini program Visual route odavde!

Kod:
http://www.visualroute.com/download.html

Kako se koristi ovaj program!


Cekiraj ovo kao na slici

Capture.PNG

Prve 2 adrese ce biti tvoje kao na slici samo drugi brojevi sve ove ostale posle bnjih ce biti od tvog provajdera
Stavi strelicu misa na svaku adresu gde imas gubitak i gde pise ime tvog provajdera i napravi screenshot to posalji provajderu!
Samo nemoj dozvoliti da te ubede da su to adrese u localu jer ti te adrese ne mozes da vidis!

Ovo pitanje je mozda bolje da si postavio u ovoj temi dobio bi konkretnije odgovore citiraj konobara!

http://serbianforum.org/threads/wireless-pitanja-i-odgovori.185930/
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Mozda se prebacim na Atheros...
Ako imas sanse da predjes na neki drugi,otidji i raskini ugovor sa ovima.Videces koliko ce ti pitanja i podpitanja postaviti,pa ce se ponuditi odmah u toku dana da dodju da provere i da poprave problem.Tako je kod svih provajdera.najgore je kod onih ljudi kad su vezani za jednog samo i moraju da puze pred njima da bi imali,kakav takav net.Bezobrazluk.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Pozdrav svima.Koristim net od Sabackog provajdera GromNet (GrobNet).Pogotovo sto sam sa sela a iskljucio fiksni zato sto ga ne koristim.Pa ne mogu ADSL.U obadve kuce,internet je spor download po 450 kbps.U jednoj je 3 km vazdusno antena udaljena od repetitora do u drugoj 500m-1km.Ali internet je isti.Koristim PPPoE konekciju.preko njihove pc kartice i antene koristim Ralink program dok u drugoj koristim Linksys (ja mislim da je ovakav kao na slici).Preko linksys usb interneta signal 70-80% sa pc karticom je 37%.Pokrenuo sam speed test sa sajta mog provajdera i evo rezultata.Ja ne mogu da shvatim gde meni ode toliki internetPogledajte prilog 94181 Pogledajte prilog 94182 Opet sam pokrenuo speed test download je sad u ovom testiranju 3.62 mbps


Uzrok tome je prijem signala preko wifi, iz velike daljine. Posto vidim da koristite tplink 722n, znaci da distribuciju rade sa antenama na 2.4Ghz, sto je veliki problem, jer 2.4 Ghz se koristi za jos dosta stvari, pa imamo veliko zagadjenje signala na toj frekvenciji. Zato se obicno kod boljih provajdera, transfer za vece distance radi na 5Ghz, jer je manej zagusenje, i samim tim bolji rezultat se postize. Sto se tice razlike u prijemu na dva uredjaja, to je verovatno do samih uredjaja. Postoji limit snage kojom kartica salje i prima signal, i u zavisnosti za koje trziste je pravljena postoje razlicite vrednosti ogranicenja od 20db do 40db mislim, ili nesto ako se dobro secam od 1000 mW do 2000mW. E sada u nekim zemljama je dozvoljena manja vrednost u drugim veca. Postoje fore da se menja firmware na nekim karticama i slicno, ali to je nebitno za ovu pricu.


Najveci problem je transfer signala od operatera do vas, iako mozda sa razlicitim uredjajima dobijete malo bolji rezultat, ostaje problem oko 2.4 Ghz, koji je prilicno nestabilan. Ima ljudi koji su ranije uspevali pa i sa rucno pravljenim antenama da salju signal na cak i vece daljine, i to n 2.4 GHZ. Ali trebalo bi uzeti u obzir da je u to vreme, pre 10+ godina, bilo mnogo manje uredjaja koji rade na 2.4Ghz, sada svaki mobilni telefon, tablet, laptop, pa i konzole i televizori, da ne zalazim sad u ostale kucne uredjaje kao sto je mikrotalasna rerna, koriste 2.4 Ghz, i zagadjenje signala je ogromno, samim time i gubici signala, samim time i vas internet radi losije. Od jacine i kvaliteta signala zavisi koliki protok cete imati, naravno i ping.
 
Učlanjen(a)
31.05.2014
Poruka
278
Ne gine mi izgleda 5 ghz oprema. :D :) .Opet ce me odrati za oko 3 hiljade :D

Hvala na pomoci.Videcu da se prebacim na 5ghz opremu tako da temo mozda i moze na lock.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ne gine mi izgleda 5 ghz oprema. :D :) .Opet ce me odrati za oko 3 hiljade :D

Hvala na pomoci.Videcu da se prebacim na 5ghz opremu tako da temo mozda i moze na lock.

Ako budes gledao drugu opremu onda gledaj microtik ili ubiquit!
Sto se tice ubquit ja je imam i zadovoljan sam konkretno ovu antenu!
Efikasnost joj je oko 20-25km!

Kod:
http://www.winwin.rs/bezicni-ap-ubiquiti-ag-5g27-airgrid-m5-5-8ghz-plus-27dbi-grid-antena-1130509.html
 
Natrag
Top