Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Instalacija XBMC

Diskusija u 'Media Centri' započeta od DizelMushica, 11.06.2012.

1. DizelMushica

DizelMushica Član

Zahvala:
    2

Poslednja izmena od urednika: 29.01.2014
    ceca67 i Bane14 se ovo sviđa.
  2. boki71

boki71 Uz duplu Anu... Administrator

Zahvala:
    28.450
    Pol:
    Muški
    INSTALACIJA XBMC

U pitanju je jako mocan program pa mozda u njemu sve izgleda komplikovano,medjutim sve je vise nego jednostavno i netreba puno vremena da se nauci rad u ovom mocnom alatu....Njega imate na adresi.....

:download:

Kod:
    Zao nam je, ali morate biti registrovani/prijavljeni da vidite ovaj sadržaj!
    ili portabl verzija....

Kod:
    Zao nam je, ali morate biti registrovani/prijavljeni da vidite ovaj sadržaj!
    Sto se tice podrzanih formata takodje je dosta mocan....

• Physical digital media: Blu-ray Disc (unencrypted), CDs, DVDs, DVD-Video, Video CDs (including VCD/SVCD/XVCD), Audio-CD (CDDA), USB Flash Drives, and local Hard Disk Drives
    • Network protocol clients: AirPlay/AirTunes, UPnP, SMB/SAMBA/CIFS, AFP, Zeroconf/Avahi/Bonjour, NFS, HTTP, HTTPS, FTP, RTSP (RTSPU, RTSPT), MMS (MMSU, MMST), Podcasting, TCP, UDP, SFTP, RTP and RTMP (including RTMP, RTMPT, RTMPE, RTMPTE, RTMPS), DHCP, NTP, WebDAV

• Container formats: AVI, MPEG, WMV, ASF, FLV, MKV/MKA (Matroska), QuickTime, MP4, M4A, AAC, NUT, Ogg, OGM, RealMedia RAM/RM/RV/RA/RMVB, 3gp, VIVO, PVA, NUV, NSV, NSA, FLI, FLC, DVR-MS and WTV
    • Video formats: MPEG-1, MPEG-2, H.263, MPEG-4 SP and ASP, MPEG-4 AVC (H.264), HuffYUV, Indeo, MJPEG, RealVideo, RMVB, Sorenson, WMV, Cinepak.
    • Audio formats: MIDI, AIFF, WAV/WAVE, AIFF, MP2, MP3, AAC, AACplus (AAC+), Vorbis, AC3, DTS, ALAC, AMR, FLAC, Monkey's Audio (APE), RealAudio, SHN, WavPack, MPC/Musepack/Mpeg+, Shorten, Speex, WMA, IT, S3M, MOD (Amiga Module), XM, NSF (NES Sound Format), SPC (SNES), GYM (Genesis), SID (Commodore 64), Adlib, YM (Atari ST), ADPCM (Nintendo GameCube), and CDDA.
    • Digital picture/image formats: RAW image formats, BMP, JPEG, GIF, PNG, TIFF, MNG, ICO, PCX and Targa/TGA
    • Subtitle formats: AQTitle, ASS/SSA, CC, JACOsub, MicroDVD, MPsub, OGM, PJS, RT, SMI, SRT, SUB, VOBsub, VPlayer
    • Metadata tags: APEv1, APEv2, ID3 (ID3v1 and ID3v2), ID666 and Vorbis comments for audio file formats, Exif and IPTC (including GeoTagging) for image file formats

INSTALACIJA

Posto downloadovali ovaj alat dupli klik na downloadovani fajl programa a zatim krenuce instalacija koja ide sledecim tokom.....U novom prozoru kliknite misem na Next.....

Posto se slazete sa uslovima licence programa izaberite misem I agree....

U novom prozoru kliknite misem na dugme Next.....

Takodje kliknite misem na Next jer ce program se defaultno instalirati u C/Program Files...

Cekirajte gornju opciju i kliknite misem na dugme Next.....

Preostaje da kliknete jos na dugme Install.....

Sacekajte da se instalacija obavi do kraja a zatim u novom prozoru odcekirajte misem opciju Run XBMC,...i kliknite misem na dugme Finish.....

Sada imate u racunaru instaliran XBMC program i spreman za rad u njemu....

Poslednja izmena: 29.01.2014
  3. vetvet86

vetvet86

Zahvala:
    1
    Pol:
    Muški
    Ljudi kako se ubacuje EPG u XBMC, svuda pise samo da se ubaci ali nigde kako. Hvala

radja71 se ovo sviđa.
  4. radmance

radmance Član

Zahvala:
    22
    zeljkosyd, radja71 i Poverenje se ovo sviđa.
  5. Giovanne

Giovanne

Zahvala:
    0
    Pol:
    Muški
    Zašto neće da mi radi ni 1 kanal na Live TV (samo ispiše "Working" i posle toga ništa) i zašto mi tek po neki stream sa SportsDevila radi? Jel to normalno?

6. Greskac

Greskac Član

Zahvala:
    1.478
    Pol:
    Muški
    U prvom slucaju, lista ti verovatno ne radi. U drugom slucaju, vecina linkova na DevilSport je takodje mrtva ili su u drugom formatu koji ne moze da se pusti na XBMC. DevilSport nije problem do tebe ali za Live Tv mozes nabaviti listu koja radi.

7. buran

buran Član

Zahvala:
    196
    Pol:
    Muški
    Vidim da je tema odavno napisana, ali ja tek sada imam Smart TV, tačnije LG 50LB671v, pa me interesuje kako sada da ja pristupim ovom XBMC sa TV-a? Da li nešto treba da se instalira na samom TV-u i kako ide povezivanje putem bežične mreže?

8. soulman

soulman

Zahvala:
    149
    Pol:
    Muški
    povezi sa HDMI kablom i imaces na TV sve sto i na monitoru PC-a
    nesto ovako >>>

ili varijanta raspberry pi (detaljnije u ovoj temi )

9. enko2974

enko2974 Član

Zahvala:
    14
    Moze li ikako da se instalira xbmc na samsung smart tv?

10. buran

buran Član

Zahvala:
    196
    Pol:
    Muški
    Ma ne odgovara mi to sa HDMI, jer hoću da igram igrice dok ostali gledaju film.
    @enko2974 : Na Samsungu je to lakše instalirati nego na LG-u, mislim.

Preporučite stranicu