Instalacija nedostajeceg jezika u meniju android mobitelu

Član
Učlanjen(a)
12.07.2010
Poruka
39
Potrebna mi je pomoc u vezi instalacije jezika koji nedostaju u setingu android mobitela.Verzija androida na mom mobitelu je kitkat 4.4.2.Kako ubaciti u meni jezike iz naseg regiona.Na internetu sam nasao da se moze sa programom MoreLocale 2.Ja sam ga skinuo, instalirao, ali ne mogu nikako da odradim promjenu jezika.Izbacuje mi da mi je dozvola odbijena a u nastavku obavjestenja navedeno:


Promijeniti konfiguracisku dozvolu ako ste u mogućnosti koristiti razvojnim alatima, možete ručno dodijeliti dozvole od strane 'PM' komande. Ako imate superuse povlasticu na svom uređaju, MoreLocale 2 bi mogao automatski dobiti dozvolu.


Koristite SuperUser privilegiju

Pokazati kako koristiti "Privatna" naredba


Ugradio sam aplikaciju "SuperUser" i opet bezuspjesna instalacija

Mozda navedeni softver nije predvidjen za verziju androida kitkat 4.4.2.Ako jeste kako proci blokadu za ugradnju odredjenog jezika.Molio bi ako mi moze neko dati precizno upustvo MoreLocale 2 ili navesti neki drugi softver za jezike.


Hvala na odgovoru
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
jel ti telefon rutovan?
instalacija supersu nije dovoljna potrebno je njegova primena na pokretanju. iniciranje dozvole za su
 
Član
Učlanjen(a)
29.08.2009
Poruka
37
Kako ga sad rotovat i da li je to rizicno.
Za ovo treba bar desetak dana intenzivnih proucavanja po forumima, domacim i stranim. Vazno je razumeti zasto se 'rootuje' ! Da li bas mora? Da - ako je potrebno programima koji to traze, ili zbog nedostatka na memoriji pa da se aplikacije 'prebace' na karticu. Nakon obuke odabrati prikladan prog. (recimo KingoRoot - za windows) i odraditi po uputstvima. Nije rizican jer se lako uklanja, a ne steti sistemu.
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2010
Poruka
39
Potrebno mi je samo zbog ubacivanja jezika iz naseg regiona radi navigacije.Da imam srpski, ne bi mi govorna upustva bila na engleskom.Iz tog razloga najvise nastojim da ubacim nas jezik.I jos da se zahvalim na savjetima, pomoci za moj problem.
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2010
Poruka
39
Ok, kad odradim root, kako cu onda ubaciti jezik.Odakle i koji progam da skinem za tu operaciju.
 
Natrag
Top