Instalacija KDE 4.9 platforme u Linuxu

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U radu KDE platforme ucestvuje medjunarodni tim koji suradjuje na razvoju i distribuciji istog, kreiravsi tako slobodan softver za desktop i penosne racunare. Oni su razvii široku paletu aplikacija za komunikaciju, rad, obrazovanje i zabavu. Imaju jak fokus na pronalazenju inovativnih rjesenja za stare i nove probleme, stvarajuci poboljsanja, i otvorenu atmosferu za eksperimentiranje.U principu platforma jako podseca na Windows sa donjim startnim menijem...

5Lg3j.jpg


Kliknite misem na dugme Dash Home...broj 1,zatim upisite recimo Te.....broj 2a zatim i klikom misa startujte Terminal...broj 3

NGHne.jpg


Posto vam se otvori terminal upisivacete komande......broj 4


BA8we.jpg



Kod:
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/backports
sudo apt-get update
sudo apt-get install kubuntu-desktop

Komande upisujete jednu po jednu i tek kada se obavi proces do kraja predhodne komande upisujete zatim novu komandu.......

Ako vec imate instaliran KDE mozete ga nadograditi novijom verzijom sa komandama u terminalu....

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:kubuntu-ppa/backports
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF......


[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%21279&authkey=AAXuziCDDDJDM-0" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
04.02.2013
Poruka
8
U PDF......


[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!279&authkey=AAXuziCDDDJDM-0" frameborder="0" height="120" scrolling="no" width="98"></iframe>[/raw]
Pozdrav!
Imam linux maya kde 4.8.3 i htela sam da ga nadogradim na 4.9. Ukucala ceo navedeni postupak,zavrsio sve,restartovala i .....
Nisam ukljucila u softer soursu nesto kao backpack i mozda zbog toga se desava sledece..
Kde je ostao isti,
nema toolbar za close,minimaze,maksimase,
ne otvara text dokumente prijavljuje <style type="text/css"> p, li { white-space: pre-wrap; } </style> A KDE text-editor component could not be found.

Please check your KDE installation.
U terminalu mi ne pise kao pre nego zmaja@zmaja-MS ~/Documents $
pre nije pisalo dokument nego user name.
Na kraju nadogradnje na sve sto me pitao kucala sam no .
Sad mi ne da da ponovim postupak prijavljuje da nema adrese.
STA SAD DA RADIM???????
 
Natrag
Top