instalacija jezika na SMF

Član
Učlanjen(a)
14.08.2010
Poruka
9
Pitanje glasi kako da instaliram serbian_latin na SMF forum.
Imam host, instalirao sam smf_1-1-12_install verziju i skinuo sam smf_1-1-12_serbian_latin prevod.
Nasao sam vec na netu gde, sta i kako da instaliram drugi jezik medjutim mi ne ide od ruke.

Odem na FTP i konektujem se. Udjem na /mojforum.com/htdocs/smf_1-1-12_install/Themes/default/languages i tu preko FTP ubacim smf_1-1-12_serbian_latin prevod. Posle toga odem u Admin Panel > Server Settings i idem na opciju Default forum Language da bi promenio na serbian latin medjutim ta opcija mi se ne pojavi imam samo Engles....

Zna li neko da li sam mozda negde pogresio, ili moram jos nesto da uradim ??
 
Član
Učlanjen(a)
27.04.2010
Poruka
2
Pogledaj da li si dobro ubacio folder sa srpskim jezikom (da li ne postoji neki podfolder u njemu i slicno ). Otvori folder sa engleskim jezikom i vidi da li su imena foldera u njemu identicna sa imenima foldera u srpskom. Ako je to OK, onda se samo odlogujes i ulogujes ponovo i trebalo bi da se pojavi i srpski. Probaj i da promenis jezik kao korisnik ... Preporucio bih ti da instaliras SMF 2, lepsi je i sigurniji, on nije u opcijama ako hoces da instaliras preko fantastika, ali je instalacija veoma jednostavna. Kod mene je 2.-ka instalirana na 2 sajta i nemam nikakvih problema. Kod nje je instalacija jezika veoma jednostavna (Admin - Languages-Add language ...), upises jezik, koji hoces, on ga sam nadje i kliknes i instaliras ga (preporucujem ti srpski UTF8 verziju).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.08.2010
Poruka
9
Ok, hvala ti... Problem sam resio jer je prevod i ostalo sto ide uz njega bilo u vise podfoldera pa sam samo obrisao visak foldere i sve spakovao u jedan i dodao prevod. Koliko vidim prevod na srpski za ovu verziju radi odlicno i nema nekih gresaka... Do sad sam nasao samo gresku u prevodu Podforuma kod njih je Potforum... :D
Ok sto se tice SMF 2 hvala sto si me obavestio, pa instaliracu ga... :)
 
Natrag
Top