Inicijalizacija novog HD

Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
Pozdrav! :)

Prvo da kazem da sam iscitao milion tema sa slicnim problemom ali nista...

Ovako, imam HD western digital 80gb SATA, sad sam nabavio jos jedan od 320gb isto WD i SATA prikljucio ga i kad udjem u disk management da ga inicijalizujem, pokrenem njega nema tamo, ne vidi ga uopste.
Pitanje je, kako da ga pokrenem da ga windows vidi???

Podaci:
win xp x86 je na tom disku od 80gb
komp je HP dc7100
maticna:
Proizvođač Hewlett-Packard
Model 0968h (XU1 PROCESSOR)
Proizvođač čipseta Intel

BIOS ga naravno vidi, nisam nista dirao i biosu, samo sam pogledao i sve je isto automatski podeseno kao i za ovaj HD od 80gb.
Kad sam ukljucio komp odmah ga je detektovao i trazio ono da pritisnem F1 da zapamti promene,sto sam i uradio.

Da, naravno, HD 80gb je na SATA 0 a taj novi od 320gb je na SATA 1. Probao sam da zamenim mesta i ucitao ga je sa obavestenjem, naravno, da nema instaliranog sistema na njemu... Ja necu da instaliram sistem na njemu, hocu za sad da mi ostane ovaj XP na starom a ovaj da pokrenem. Kako?

Hvala unapred! :)
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ako ga bios prepoznaje,a ti neces da dizes sistem na njega nego da ti sluzi kao "ostava".O nda samo namesti d se digne sistem sa ovog starog HDD-a.I kada podigne sistem onda ce dole u task baru da se pojavi baloncic u kome ce pisati da je namestena nova komponenta na tvoj kompjuter.Klkni na taj baloncic i gledaj kako se ponasa,tada ce u stvari i skidati neke drajvere za aktivaciju tog HDD-a,kada zavrsi proveri u Devis Menadzeru da li se nalazi i taj drugi HDD i posle mozes normalno da ga koristis samo kao mesto gde ces cuvati razne podatke,kao sto su slike,filmovi,igrice i t.d.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
To je vec tako, tj sistem se dize sa ovog starog HD-a ali win ne vidi nigde ovaj novi. Nema baloncica u task baru, nema HD u device menager-u, nema ga u disk management-u...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Probaj prikljuci ga u sledeci slobodan slot.Da ne bude da je on prikljucen na slot koji je "Primar".
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
to ne moze, jer cim ukljucim u sledeci, pre ucitavanja win-a dobijam poruku da mora da se ukljucuju redom tj u ovom slucaju sata 1 beli slot. sve pise, tako da tu ne mogu da pogresim. :)
A kad bi instalirao novi win bez obzira na koji HD, da li bi sa ucitavanjem novog win-a ovaj drugi hard vec bio inicijaliziran tj da li bi ga onda novi win odmah video u my computer-u?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Kada bi instalirao novi OS na njega onda bi pri dizanju sistema sve to bilo reseno.Samo u Biosu podesis da pokreces sa CD ROOma i zatim postavis taj HDD da se dize sistem na njega.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
45
To znam. Ako ne uspem da resim na drugi nacin onda cu morati nov sistem.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Evo ja sam sada probao to sto si ti hteo jer imam rezervni HDD i evo kako to izgleda kad se prikljuci kao dodatna komponenta:Screenshot_1.png Screenshot_2.png
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Znaci ovo gore je kada ga kom prijavi,a ovo dole je kako izgleda u my computeru,a ovako izgleda u Devis menadzeru.Ovaj treci je dodat.Screenshot_3.png
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Neznam kako ti stojis sa slotovima ,ja imam dva reda po tr komada i jedan red su mi "Primar",a drugi "Slave".To je veoma bitno,mozda si ti pogodio da budu oba"Primarni".Da je HDD neispravan ne bi ga prikazivalo ni u Bios-u.Zato ja mislim da je samo do portova.
 
Natrag
Top