Indijska devojka-heroj s unakaženim licem

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Indijska devojka-heroj s unakaženim licem iskoristiće novac iz "Milionera" za operaciju






Indijka Sonali Mukherdži, kojoj su napadači unakazili lice kiselinom 2003. godine, a koja je nedavno pobedila na lokalnom kvizu "Ko želi da postane milioner", osvojeni novac planira da potroši na hirurške intervencije. Na taj način će makar malo uspeti da ublaži posledice stravičnog napada zbog kojeg je ostala težak invalid i zbog kojeg joj je život praktično uništen.


298789_sonali-mukherjee-foto-afp-1_f.jpg



Mukherdži kaže da se više puta obraćala državi, ali da nijedna molba za finansijskom ili pravnom podrškom nije urodila plodom, već je njena porodica morala da proda dvospratnu kuću, imanje, nakit i stoku kako bi pokrila njene medicinske troškove.

U jednom pismu vladi napisala je čak da bi radije pristala na eutanaziju - što u Indiji nije dozvoljeno - nego živela u stalnoj patnji.

A onda se desilo čudo i pobedila je u indijskoj verziji kviza "Ko želi da postane milioner".



"Odlučila sam da živim i da se borim"


Osvojojenim novcem (oko 37.000 evra) ona će platiti novu plastičnu operaciju sledeće godine, ali svesna je da to neće biti dovoljno da pokrije sve troškove lečenja.

- Kad više ništa nisam mogla da uradim, odlučila sam da iskoristim svoje lice - kaže ona, zadovoljna što joj je taj potez doneo podršku javnosti jer su se javile mnoge bogate ličnosti koje žele da joj pomognu.

- Ako možete da zurite u sliku lepe žene onda možete da gledate i moje unakaženo lice - rekla je ona za AFP.

- Žrtvama napada kiselinom je najlakše da progutaju otrov, ali ja sam odlučila da živim i da se jasno i glasno borim protiv nasilja nad ženama - kaže kaže hrabra Sonali.



Izvor:
Blic.rs
 
Natrag
Top