Učlanjen(a)
21.01.2016
Poruka
114
Zdravo
Pokusavam vec nekoliko dana se nakaniti" da instaliram Windows 10
Ali imam vaznih datoteka koje ne mogu snimiti na stik
Zna li neko neko dobro rjesenje kako da int. novi windows a da ostanu mi sve datoteke sto imam sada
jel se to radi preko Image diska i kako uopce?
Pozdrav
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Zdravo
Pokusavam vec nekoliko dana se nakaniti" da instaliram Windows 10
Ali imam vaznih datoteka koje ne mogu snimiti na stik
Zna li neko neko dobro rjesenje kako da int. novi windows a da ostanu mi sve datoteke sto imam sada
jel se to radi preko Image diska i kako uopce?
Pozdrav

Pa udariš po instalaciji iz samog Windowsa. Imaćeš opciju da sačuvaš ili da brišeš postojeće fajlove. Znači klikneš na SETUP i to je to. Kasnije obrišeš Windows.old...

Kod:
http://korisnitutorijali.blogspot.ba/2015/07/kako-obrisati-windowsold.html
 
Učlanjen(a)
21.01.2016
Poruka
114
ja..ali prvo kad dodjem do toga gdje cu intalirati windows
moram podijeliti particije i time gubim sve
razumijes sta mislim
hvalan na odg
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
ja..ali prvo kad dodjem do toga gdje cu intalirati windows
moram podijeliti particije i time gubim sve
razumijes sta mislim
hvalan na odg
Zato se i rade bar dve particije kakda se podoze OS.Da si to uradio na vreme,sad sai mogao da uradis Upgrade bez tih problema.Ako mozes od nekog pozajmiti neki HDd i prebaciti te podatke,ili ih narezati na DVD-ove.Ali ti i pored toga opet preporucujem da uradis dve particije,da u buduce ne bi imao takvih problema.Sta ces ako se OS slucajno urusi,znaci gubis sve sa HDD-a sa jednom particijom.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
da
zar ne postoji neko rijesenje?
Postoji kao sto sam ti i rekao.Ako imas od koga pozajmiti prazan HDD bilo bi najbolje.Prebacis sve te bitne podatke na njega.Onda pri instalaciji novog sistema bi trebao napraviti dve particije,jednu za OS,a drugu za te podatke.Ako ne mozes nabaviti drugi HDD i privremeno prebaciti te podatke,onda uradi ono sto ti je HyperSnap objasnio.Pri apgrejtu ces dobiti mogucnost,da sacuvas sve sto je i bilo od programa i podataka.Samo kad tad trerba da napravis dve particije,bas zbog tih podataka koji su ti potrebni.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
ja..ali prvo kad dodjem do toga gdje cu intalirati windows
moram podijeliti particije i time gubim sve
razumijes sta mislim
hvalan na odg

Ti očigledno nisi razumio što sam ti rekao. Instalaciju pokrećeš iz tog Windowsa kojeg sada imaš i ne trebaju ti nove particije.. Govorim ti da uradiš upgrade postojećeg Windowsa. Samo odabereš opciju da sačuvaš postojeće fajlove.

Ready-to-Install.png
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Mozete uraditi upgrade sistema, preko windows update, ili mozete da napravite iamge postojeceg sistema, recimo Acronis true Image programom(ili Macrium reflect npr.), pa ako vam se ne svidi ein 10 mozete vratiti stari sistem. Ako ste mislili da sacuvate sve podatke i uradite cistu instalaciju sistema, za to vam je potreban ili recimo eksterni hdd ili mozete podatke sacuvati na nekom cloud serveru, ili na drugoj particiji hard diska...
 
Učlanjen(a)
21.01.2016
Poruka
114
Mozete uraditi upgrade sistema, preko windows update, ili mozete da napravite iamge postojeceg sistema, recimo Acronis true Image programom(ili Macrium reflect npr.), pa ako vam se ne svidi ein 10 mozete vratiti stari sistem. Ako ste mislili da sacuvate sve podatke i uradite cistu instalaciju sistema, za to vam je potreban ili recimo eksterni hdd ili mozete podatke sacuvati na nekom cloud serveru, ili na drugoj particiji hard diska...
Pozdrav
Da to zelim
Kako da napravim taj Image
Npr ako necu vise da koristim Win 10 nego zelim da vratim Xp jel moguce preko toga Image da mi vrati Xp bas onakav kakav je bio sa svim datotekama,sa istim detskopom,rasporedom itd-..
Puno pozz
Razumeli smo se
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Pozdrav
Da to zelim
Kako da napravim taj Image
Npr ako necu vise da koristim Win 10 nego zelim da vratim Xp jel moguce preko toga Image da mi vrati Xp bas onakav kakav je bio sa svim datotekama,sa istim detskopom,rasporedom itd-..
Puno pozz
Razumeli smo se

Pa to radiš preko bootabilnog acronisa. Ali moraš imati eksterni hard disk na koji ćeš da pohraniš taj Image.

 
Natrag
Top