Ikona za Restart i Gasenje na desktopu

Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Postoje windows gadgeti koji imaju ove ikone ali u pitanju je besmisleno trosenje resursa za nesto sto mozete napraviti sami za 10 sekundi

desni klik na desktop - new - shortcut

u polje unesite:
shutdown.exe -r -f -t 00

kliknite na NEXT i unesite RESTART ili kako vec zelite da ga nazovete.
Kliknite na FINISH.

Sada novoj precici na desktopu promenite ikonu u koju god zelite i to je to. Dobra ideja je i staviti "START MINIMIZE" u opcijama precice.

Za ikonu gasenja samo slovo r zamenite sa s. Ime naravno stavite da bude GASENJE ili nesto slicno.

Dakle:
shutdown.exe -s -f -t 00

Sve ostalo je isto kao i sa precicom za restart.

Mnogo puta u toku dana restartujem PC i tih nekoliko desetina klikova koje ustedim ovim precicama mi svakako znace. Bar me manje frustriraju od kliktanja i nisanjenja po start meniju a verujem da ce se jos nekom dopasti.

Inace -f znaci force, forsirano gasenje svega u pozadini bez iskacuceg pitanja "do you want to..."
-t je vreme (u sekundama) do pocetka restarta ili gasenja
-00 je broj sekundi - tj. momentalno, u ovom slucaju.

Ovo nije programiranje vec prosto pozivanje izvrsnog fajla sa parametrima.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa zar te tolko zamrzelo da klikas misem, ima valjda neki stos kod ovih jacih sistema da te komp slusa. Upises u Run komandu Speech Recognition i pokrenes istoimeni fajl unutar foldera i pretisnes opciju ...[hl]Train your computer to better understand you[/hl]. I kad istreniras kompa, ko kucence, on izvrsava sta hoces. Na zalost podrzava samo Engleski, Nemacki, Japanski, Kineski i Spanski. Pa ko zna ove jezike moze takodje da iskoristi ovu prednost da mu kompic bude sekretarica. Ti smisljas i pricas ljubavni roman, a doticni pise i na kraj prodate knjigicu.
Naravno, treba ti mikrofon, po mogucstvu stoni, jer njega ne moras da drzis pored usta i cepas. Ja cekam trenutak kad ce moci sa vestackim Ai-em da se razgovara ko sa covekom, to takodje ima svoju dobru i losu stranu, al otom,potom.
P.S...to u stvari postoji, al ti ja ovo nisam rekao...ako neko pita.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Novije maticne ploce power -off dugme prepoznaju kao shut down signal. Tako da na novijim racunarima moze se samo pritisnuti power dugme za gasenje jednako softverskom gasenju. Ja recimo ranije koristio opciju sleep na power dugme. A ako zatreba shutdown samo se duze pridrzi power dugme :D
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Mene kad mrzi, ja palcem sa stopala pretisnem ono dugmence i caos, a to mi je omiljeni nacin ukljucivanja, izmedju ostalog. Nego nije mi jasno sto onoliko restartujes racunar preko dana, jel ti zablokira racunar, pocne da koci ili sta?
Haha, zahvalio sam se na nevalidan post, koja zamka.
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
po meni mnogo bolja varjanta,bar za one koji ne zele gomilati ikone je u desnom kliku misa.....na windows 8

WKCYk18.png
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Mene kad mrzi, ja palcem sa stopala pretisnem ono dugmence i caos, a to mi je omiljeni nacin ukljucivanja, izmedju ostalog. Nego nije mi jasno sto onoliko restartujes racunar preko dana, jel ti zablokira racunar, pocne da koci ili sta?
Haha, zahvalio sam se na nevalidan post, koja zamka.

Skidam bad sectore svaki dan sa gomile diskova,isproveravam nekoliko VGA kartica i jos kojesta. Tako da mi mnooogo restartovanja ne gine. Moj komp radi "da se uplasis". Da samo strecne zbog bilo cega izbacio bi ga kroz prozor.

Ima valjda i ono dugme za ponistavanje zahvale, jednom sam ga iskoristio.
po meni mnogo bolja varjanta,bar za one koji ne zele gomilati ikone je u desnom kliku misa.....na windows 8

WKCYk18.png

Hm.. Dva klika i nezgodna setnja misem. Jok!
 
Natrag
Top