iGO Primo, NextGen - dodaci, skin, branding, lang, voice, ux, poi, speedcam...

Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
SRPSKI LANG FAJL ZA PONGO SKIN

U prilogu se nalazi sredjeni LANG fajl za PONGO skin, kao i sam UX sa najnovijim Pongo Skinom i nekim dodacima. Naravno ako zelite iz Samog UX-a mozete izbaciti/ubaciti zeljene dodatke.

U ovom Langu su obradjeni svi saobracajni znaci koje sada Lana cita tokom voznje i moze vam olaksati navodjenje zvukom i upozorenjem bez da gledate u ekran. Proveru znaka vrsite klikom na sam znak gde ga izgovara na Spskom jeziku. Bitna stvar, upozorenja nisu ukljucena u LANG fajl, vec je to posebna tema koja ce tek biti obradjena sa novijom verzijom LANE, koju sam najavio u postu Srpski TTS.

Napomenuo bih da morate voditi racuna sta vam je ukljuceno u samim podesavanjima za SKIN, jer ako ga nepravilno podesite moze izazvati neke nepravilan rad.
Takodje ovde su i neka od podesavanja koja sam ja ukljucio/iskljucio. Ali najbolje je da sami nadjete sebi odgovarajucu kombinaciju jer SKIN pruza puno dodatnih opcija.

LANG:
[HIDE-POSTS=1]http://www47.zippyshare.com/v/VsdnLH8I/file.html[/HIDE-POSTS]

UX.zip:
[HIDE-POSTS=1]http://www103.zippyshare.com/v/pBWgtyCG/file.html[/HIDE-POSTS]

Neka od podesavanja:
4ijuh3.png

2qjyuc9.png

x6ez9f.png

14e1aht.png

2qashe0.png



Sve adekvatne primedbe prihvatam, jer nista nije savrseno, potrudio sam se da korisnici ovog foruma dobiju nesto poboljsano, a i poklonu se ne gleda u zube.

Zahvalio bih se BD-u na opsirnim instrukcijama i strpljenju koje mi je pruzio da bih ovo adekvatno uradio. Takodje i nasem uredniku NenadSenn.[/HIDE-POSTS][/SPOILER][/HIDE-POSTS][/SPOILER]
 
Član
Učlanjen(a)
27.01.2012
Poruka
46
ja imam pongo skin od marta.. tacnije od 20 marta.. jel to taj pongo skin ili je ovo jos noviji?

a drugo .. jel mozes da mi bacis link gde je tutorijal kako podesiti TTS .. nikako da povezem kako se to ukljuci..

i jos jedna stvar.. malo me zbunjuje.. napisao si sledece "moze vam olaksati navodjenje zvukom i upozorenjem bez da gledate u ekran" a onda si napisao "Bitna stvar, upozorenja nisu ukljucena u LANG fajl" pa sad ne kapiram jel cita ili ne.. mozda bolje da ovo se sve spoji u jednu temu zajedno sa tim podesavanjem za TTS jer ovako je malo zbunjujuce.. bar meni

Ali kako sam skapirao znaci ovaj lang fajl aktiviram.. ali za voice moram da stavim Lana TTS da bi sve ovo funkcionisalo.. tako?
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
ja imam pongo skin od marta.. tacnije od 20 marta.. jel to taj pongo skin ili je ovo jos noviji?

a drugo .. jel mozes da mi bacis link gde je tutorijal kako podesiti TTS .. nikako da povezem kako se to ukljuci..

i jos jedna stvar.. malo me zbunjuje.. napisao si sledece "moze vam olaksati navodjenje zvukom i upozorenjem bez da gledate u ekran" a onda si napisao "Bitna stvar, upozorenja nisu ukljucena u LANG fajl" pa sad ne kapiram jel cita ili ne.. mozda bolje da ovo se sve spoji u jednu temu zajedno sa tim podesavanjem za TTS jer ovako je malo zbunjujuce.. bar meni

Ali kako sam skapirao znaci ovaj lang fajl aktiviram.. ali za voice moram da stavim Lana TTS da bi sve ovo funkcionisalo.. tako?
Koliko sam ja obavesten potpuno novi skin.
Sto se tice tts-a sve imas u temi:
HTML:
http://serbianforum.org/threads/srpski-tts.736546/
 
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
@dadosp
Skin je od pre par dana, bio je update.
Upozorenja bez da gledate ekran,nisam mislio na podešavanja za opciju Upozorenja u navigaciji, nego se tu čuje i ding, ping,ring itd... Na žalost mi u Nišu nemamo lektora za tekst ali se svi razumemo. Znaš da koristimo 2 padeža... I treći za svadbu.
I da ono najbitnije, tutorijale za podešavanja TTS-a nisam ni ja našao nego sam se igrao i podesio prema svojim potrebama. Na više mesta imaš da podešavaš TTS.

I najbitnije je da ovo samo radi uz LANU kao voice, jer je ona jedina koja čita, Mara je otišla u penziju.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
@nisljija30, bravo prijatelju! Svaka cast na ulozenom trudu!

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
01.03.2017
Poruka
24
SRPSKI LANG FAJL ZA PONGO SKIN

U prilogu se nalazi sredjeni LANG fajl za PONGO skin, kao i sam UX sa najnovijim Pongo Skinom i nekim dodacima. Naravno ako zelite iz Samog UX-a mozete izbaciti/ubaciti zeljene dodatke.

U ovom Langu su obradjeni svi saobracajni znaci koje sada Lana cita tokom voznje i moze vam olaksati navodjenje zvukom i upozorenjem bez da gledate u ekran. Proveru znaka vrsite klikom na sam znak gde ga izgovara na Spskom jeziku. Bitna stvar, upozorenja nisu ukljucena u LANG fajl, vec je to posebna tema koja ce tek biti obradjena sa novijom verzijom LANE, koju sam najavio u postu Srpski TTS.

Napomenuo bih da morate voditi racuna sta vam je ukljuceno u samim podesavanjima za SKIN, jer ako ga nepravilno podesite moze izazvati neke nepravilan rad.
Takodje ovde su i neka od podesavanja koja sam ja ukljucio/iskljucio. Ali najbolje je da sami nadjete sebi odgovarajucu kombinaciju jer SKIN pruza puno dodatnih opcija.

LANG:
***Hidden content cannot be quoted.***

UX.zip:
***Hidden content cannot be quoted.***

Neka od podesavanja:
4ijuh3.png

2qjyuc9.png

x6ez9f.png

14e1aht.png

2qashe0.png



Sve adekvatne primedbe prihvatam, jer nista nije savrseno, potrudio sam se da korisnici ovog foruma dobiju nesto poboljsano, a i poklonu se ne gleda u zube.

Zahvalio bih se BD-u na opsirnim instrukcijama i strpljenju koje mi je pruzio da bih ovo adekvatno uradio. Takodje i nasem uredniku NenadSenn.[/HIDE-POSTS][/SPOILER][/HIDE-POSTS][/SPOILER]
svaka cast sto se tice tts ovo je do sad naj kompletnije resenje posebno me odusevilo citanje znakova. samo zadam rutu i bacim telefon na sediste ma idealna stvar.
samo bi imao jednu malu primedbu da kazem sugestiju a nadam se da ce nislija da je prihvati kao adekvatnu da ne bude da gledam u zube.:)
sve lepo izgovara na srpskom samo 2 stvari stvarno smetaju posto ih cesto pominje a nisu prevedene stvarno iritiraju a bitne su da bi bile iskljucene.
y u arpasing ner bi ...
y u can iniciased sped limit ...
 
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
@stefan54
Znam za navedeni problem . Zato sam i napomenuo da se treba isključiti te najave u skinu kako ne bi izgovarao i "nervirao". Nisam uspeo naći odakle to vuče da bi se prevelo. Smatram da navedene primedbe nisu nužne za navođenje. Po mom skromnom mišljenju da li je bitno da treba povećati brzinu ili da prolazite pored nekog mesta nije bitno. Bitnije je da ne prekoračite brzinu jer radar ne prašta.
 
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
Poslednja izmena:
Natrag
Top