iGO Primo, NextGen - dodaci, skin, branding, lang, voice, ux, poi, speedcam...

Učlanjen(a)
23.02.2010
Poruka
35
Imam problem sa skinom bilo kojim ali trentno je doupas 9.0 upitanju,moj Igo ga nevidi,ali samo u mom telefonu,Posto imam dva Huawei tel. sa razlicitim sistemima a istom rezolucijom1200x720 onda tako probam na Huawei G630 je verzija 4.3 i tu radi skin a na P8 Lite je verzija 6.0 i tu neprepoznaje skin,da li je na internoj memoriji ili sd card isto se desava.Sta bih tu bilo resenje ako ga ima?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.08.2014
Poruka
14
Na tom telefonu koji ne vidi skin moraš uraditi prepravku u sys.txt. Ako je 1200x720,videce je skin u fullscreen-u,sto znaci da u sys.txt treba da stavis FULLSCREEN=1,ako ti ne uspe stavi TABLET=1. Jer ako nije u fullscreen-u,onda je rezolucija nešto manja,i moze se desiti da je neparan broj koji nije deljiv sa dva i onda nemas odgovarajuću rezoluciju za doupas skin

I naravno,da bi promena u sys bila aktivna,ne sme da ima znak ; ispred,znaci samo izbrisi ; i umesto FULLSCREEN=0,stavi =1 al bez ;
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
23.02.2010
Poruka
35
Nije ovde problem sa rezolucijom vec je problem sa verzijom softvera prvi je 4.3 i tu sve radi besprekorno a drugi je P8 Lite 6.0 marshmallow i tu nefunkcionise skin i nevidim ga kada udjem u Igo to jest podesavanja pa podesavanje ekrana
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.988
Prekršajne kamere Srbija 12.09.2016.

Na osnovu zapazanja @braonpas ispravljen je fajl prekrsajnih kamera pa evo "najnovijeg" fajla.
Ako ima jos dodatnih zapazanja ili novih kamera na terenu - dobro je doslo obavjestenje.
* Dodate tri kamere u Valjevu.
 

Prilozi

  • Prekrsajne kamere.txt
    1,9 KB · Pregleda: 88
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Da li je fajl "Prekršajne kamere Srbija 12.09.2016." dobar ?

Malo sam analizirao najnoviji fajl prekršajnih kamera. I prethodni, od 23.8.2016., bio je, po mom mišljenju, dosta problematičan. Možda je greška napravljena još u fajlu od 05.05.2016. U prilogu je txt fajl sa najnovijim prekršajnim kamerama u kome je samo preuređen redosled kamera po gradovima u cilju lakše analize. Iako sam jednom reagovao na tadašnje izmene, nismo do kraja razjasnili. Ovo su moje sadašnje dileme :
1.
Vidim da su 2 kamere u Bulevaru Zorana Đinđića izbačene iako table koje upozoravaju na njih i dalje kažu da "kamera snima 24h". Možda je ovo i dobro. Sumnja u njhov rad je izrečena još kada smo prvi put rešili da sredimo prekršajne kamere u Srbiji.
2. Zašto je izbačena kamera 20.47910,44.81124,11,50,1,51,Starine Novaka - Cvijiceva@BG
Ipak, to je najmodernija kamera, koja snima prolaz kroz crveno i prekoračenje brzine, i dosta mi je čudno da se neko tako lako odrekao nje. Slike u prilogu !
3. Kamere koje su snimale prolaz kroz crveno (parametar) 3 sada su u Beogradu sve "proizvedene" u kompleksnije kamere i sa parametrom 11 se određuje da, pored prolaza kroz crveno, beleže i prekoračenje brzine. Često prolazaim "ispod njih" i vidim da su to one stare. Ne verujem da je to korektno označeno. Morao bi da se vrati parametar 3.
4. Kamere sa parametrom 5 (mobilne za snimanje brzine) smatram da bi trebaklo izbaciti. U suprotnom bi smo ponovo "nafilovali" čitav Beograd takvim kamerama. Vozim svakog dana i ne sećam se kada sam video patrole sa mobilnim radarima na tim mestima.
5. Potrebno je proveriti i za kameru u Bulevaru Milutina Milankovića, u blizini "Arene Sport" ili kod "Gorenja". O njoj je više pita pisao kolega @akineki. Možda bi trebalo i nju ubaciti.
6. Najozbiljnija primedba se odnosi na kamere u Novom Sadu. Korišćenjem Steet View pogledao sam gde se nalaze te kamere. To su, pored ostalih, dve sigurnosne kamere koje snimaju ulaze u dva vrtića, "Pčelica" i "Različak", slike u prilogu. Kamere koje se vide nikako ne mogu da snimaju prekoračenje brzine i prolaz kroz crveno. Jednostavno, tamo nema semafora a i nema nikakvog rezona da to budu prekršajne kamere. Takođe, i ostale kamere u Novom Sadu nikako ne mogu imati parametar 11. Često sam u Novom Sadu i proverio sam onu u blizini Merkatora. Takvih kamera u Beogradu ima najmanje stotinak.
7. Kamere u Nišu su novije, moderne i verovatno snimaju 2 prekršaja. Čak je tako i najavljeno u nekim niškim novinama.
8. Za kameru Čačku i kamere u Valjevu ne mogu ništa reći jer nisam ih nikada video i o tome bi trebalo da se izjasne drugari iz ova dva grada.

Dakle, zamolio bih sve članove, koji su u prilici, da provere ove moje navode. Nije isključeno da ja grešim...Ali, mislim da smo dosta truda uložili kod prvog sređivanja fajla prekršajnih kamera za Srbiju i da bi bila šteta da to sada pokvarimo. Jer sada se greške samo prepisuju uz dodavanje novih kamera...

EDIT: Naknadno sam našao svoju sliku kamera na mostu "Gazela" u Beogradu. Teško je po obliku zaključiti da li su to automatske prkršajne kamere ili samo kamere za policijski nadzor. U jednom od ranijih fajlova su bile ubačene i ove kamere. Izbrisane su u prethodnom apdejtu...I to bi trebalo proveriti.
Naravno, ne očekujem da @nenadsenn bilo šta proverava. Dovoljno je što on ažurira fajl prekršajnih kamera i postavlja ih na tačnim lokacijama. Ako su nam prekršajne automatske kamere uopšte bitne, red bi bio da to radimo mi u čijim gradovima se nalaze.
 

Prilozi

  • Kamere Yes No 12-09-16.txt
    1,9 KB · Pregleda: 17
  • Starine Novaka - iz Cvijiceve.jpg
    Starine Novaka - iz Cvijiceve.jpg
    191,2 KB · Pregleda: 54
  • Starine Novaka - ka Cvijicevoj.jpg
    Starine Novaka - ka Cvijicevoj.jpg
    209,3 KB · Pregleda: 52
  • Vrtic Pcelica NS.jpg
    Vrtic Pcelica NS.jpg
    167,2 KB · Pregleda: 45
  • Vrtic Razlicak NS.jpg
    Vrtic Razlicak NS.jpg
    206,8 KB · Pregleda: 43
  • Kamere Gazela.jpg
    Kamere Gazela.jpg
    385,3 KB · Pregleda: 48
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
saobraćajne kamere se ne postavljaju na sporednim ulicama nego samo na najvažnijim bulevarima i putevima. možda u švajcarskoj postavljaju i u manje važnim ulicama ali teško da u srbiji bude.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Kolega @navigas je lepo primetio i objasnio sve u vezi prekrsajnih kamera, sto sam takodje i sam uocio, i o cemu sam vise puta pisao (kamera u M. Milankovica kod "Gorenja"), ali bez uspeha, tako da vise i ne pokusavam o tome da bilo sta kazem ili pojasnim. Takodje, slazem se, da u fajlu nedostaje kamera u Cvijicevoj, a sto se tice kamera u bul. Z. Djindjica (koje snimaju 24 sata) i kamera na Gazeli, to nisu prekrsajne kamere. O mobilnim kamerama za prekoracenje brzine necu ni da pricam.
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.988
Skin_Doupas_V9.0f_Default & Silver & Pearl & Crystal 2.4_Final

Sta je novo -
* Putni racunar
Podesavanja - Podesavanja vizuelnog uputstva - Show trip computer
Na mapi - Klik na ikonicu u kojoj je vrijeme npr. +26:49 sek = resetovanje vremena
Dugi klik na istu ikonicu = prikazuje statistiku ...
* Avionski kompas -
Podesavanja - Podesavanja na mapi - Prikazi veliki kompas na mapi - i ovdje odaberite zeljeni izgled kompasa.
image_01.jpg

image_02.jpg

image_03.jpg

image_04.jpg

image_05.jpg

image_07.jpg


Kod:
http://hochladen.to/files/sWTaRMG1473833446.html
Hvala - Doperman
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Radi na Israel i AvicSync ali nece na BasarSoft (prijavljuje problem sa rezolucijom)
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Ovaj odeljak, koji se zove "iGO Primo NextGen dodaci...", sve više liči na kviz. Da li članovi koji kače pojedine dodatke mogu ubuduće jasno da naznače da li nešto radi samo na Igo Primo, ili radi samo na Igo NextGen, ili radi na oba?

Ja bez toga ovaj odeljak više neću čitati. Ako je nekom svejedno da li ja moram pročitati gomilu poruka i uputstava da bih razabrao o čemu se radi, onda je i meni svejedno šta se ovde nalazi.
 
Natrag
Top