iGO Primo, NextGen - dodaci, skin, branding, lang, voice, ux, poi, speedcam...

UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.983
Prekrsajne kamere Srbija 22.05.2016

Na osnovu zapazanja @braonpas ispravljen je fajl prekrsajnih kamera pa evo "najnovijeg" fajla.
Dodate su 2 na zaobilaznici oko Cacka. To su kamere za brzinu i prolazak na crveno.
Ako ima jos dodatnih zapazanja ili novih kamera na terenu - dobro je doslo obavjestenje.
 

Prilozi

  • Prekrsajne kamere .txt
    1,8 KB · Pregleda: 98
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.983
Lang_Serbian_Latin - Lang_Serbian_Cyrillic - Serbian_Cirillic - NextGen
Prevod je za verzije NextGen sa osnovnim skinom.
Verzija - 30.05.2016

*braonpas*
 

Prilozi

  • Lang_Serbian_Latin.zip
    115,8 KB · Pregleda: 31
  • Lang_Serbian_Cyrillic.zip
    120 KB · Pregleda: 22
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.983
NextGen - Lang_Serbian_Latin - Lang_Serbian_Cyrillic

Obnovljeno - 23-06-2016 12:00
Osim u skinovima "pongo" i u samoj instalaciji novih verzija pojavile su se nove komande.

Ovdje su dopune.
Ova dva fajla kopirati u - iGO_NextGen/content/lang
 

Prilozi

  • Lang_Serbian_Latin.zip
    107 KB · Pregleda: 43
  • Lang_Serbian_Cyrillic.zip
    110,1 KB · Pregleda: 25
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.12.2012
Poruka
30
Imam jedno pitanje ako može neko da mi odgovori,
Navigacija win ce blueberry 579, na njoj je igo primo 2.4 verzija 9.6.13.405512,
Kada vozim sa navigacijom sve lepo radi osim kada sam na raskrsnici ona mi spusti pregled (podešeno na nisko) ,a kada se udaljavam od raskrsnica, navigacija mi diže pregled na jako visoko, i postaje mi nepregledno jer mi je sve sitno.Kako da to isključim i da mi je pregled stalno na nisko?
Napominjem da mi je u navigaciji pregled na automatsko - isključeno,a pregled je podešen na nisko.
Šaljem i sys txt, možda tu nešto ne odgovara.
Unapred hvala na odgovoru.
 

Prilozi

  • sys.txt
    1,8 KB · Pregleda: 11
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.983
Lang_Serbian_Latin - Lang_Serbian_Cyrillic - Serbian_Cirillic - NextGen
Prevod je za verzije NextGen sa osnovnim skinom.
Verzija - 05.07.2016.

*braonpas*
 

Prilozi

  • Lang_Serbian_Latin_BD.zip
    116 KB · Pregleda: 17
  • Lang_Serbian_Cyrillic_BD.zip
    120,2 KB · Pregleda: 14
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Prekrsajne kamere Srbija 22.05.2016
Na osnovu zapazanja [B]@braonpas[/B] ispravljen je fajl prekrsajnih kamera pa evo "najnovijeg" fajla.
Dodate su 2 na zaobilaznici oko Cacka. To su kamere za brzinu i prolazak na crveno. Ako ima jos dodatnih zapazanja ili novih kamera na terenu - dobro je doslo obavjestenje.
Pitanje za članove iz Novog Sada i Čačka
Zainteresovao sam se i malo analizirao neke kamere van Beograda. Posebno one u Novom Sadu. Pogledajte slike u prilogu. Kakve su ono "prekršajne" kamere kod dva vrtića, "Pčelica" (Laze Kostića 5) i "Različak" (Narodnog fronta 45). Po mom mišljenju to mogu biti samo kamere za nadzor, možda su i policijske, ali to ne menja ništa. Teško da takve kamere mogu biti automatske. S druge strane, ne vidim razlog da na tim mestima uopšte postoje policijske kamere. Osim za nadzor ulaza u vrtiće, ali samo iz bezbednosnih razloga. Mislim da ovo nema nikakve veze sa saobraćajem u Novom Sadu.
Malo sam guglao po netu i formirao zaključak: U Novom Sadu uopšte ne postoje automatske prekršajne saobraćajne kamere. To nisu ni one koje se, između ostalog, mogu naći na sajtu AMSS. Slike kamera, raskrsnica Bulevar Oslobođenja - Narodnog fronta i raskrsnica Bulevar Oslobođenja - bulevar Cara Lazara, takođe ne liče na uobičajene automatske prekršajne kamere. I na tim mestima su, izgleda, samo policijske kamere za nadzor saobraćaja...Takvih kamera u Beogradu ima najmanje 100...
Zamolio bih nekog člana iz Novog Sada da potvrdi moje mišljenje ili ga opovrgne. Ali sa nekim argumentom, slikom, slikom koju je dobio neko od sudije za prekršaje. Mislim da se ovde radi samo o početnoj ideji o postavljanju automatskih kamera u Novom Sadu. U prilogu je slika kada sam ja bio "uhvaćen" u žutoj traci. Srećom, sudija je bila razumna i prihvatila moje argumente da nema nijednog razloga da ovako vozim, jer su samo 2 točka u žutoj traci. I to usred dana, u nedelju, kada nema nikakve gužve. Jedino sam se malo sporije prestrojio. Nije me kaznila. Inače, pitao sam zašto je moja tablica onako neprirodno "krivo uokvirena", iako je to i pravi nagib. Ali, ovako se može "ubaciti" bilo čija tablica, ako ima automobil iste boje i istog proizvođača. Kako dokazati. Pokazao sam joj moju fotomontažu u Photoshopu i zamalo me ipak kaznila. Iznervirao sam je...

Do ovog zaključka, da u Novom sadu nema automatskih kamera, su me navela i dva članka u kojima piše da su postojeće kamere neupotrebljive

http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/57965/Kamere-na-raskrsnicama-sluze-samo-kao-ukras.html

i, što je mnogo važnije, da je tek u januaru 2016. raspisan tender za instalaciju pravih saobraćajnih prekršajnih kamera.

http://www.mojnovisad.com/vesti/novosadske-raskrsnice-dobijaju-nadzorne-kamere-id7305.html

Nadam se da će neko od članova koji o ovome mnogo više zna od mene, a i od ovih novinara, dati pravu informaciju. Da se ne bismo brukali sa onim kamerama na ulazima vrtića. Ipak je ovo ozbiljan forum...Takođe, neka potvrdi i neko iz Čačka da li zna nešto o pomenutim kamerama. Mislim da nije teško prepoznati, po izgledu, automatsku saobraćajnu prekršajnu kameru. Kamere u Čačku nisam video kako izgledaju i unapred se ograđujem...

Zamolio bih i drugara @akineki, koji je svojevremeno insistirao na kameri za koju zna, u Bulevaru Milutina Milankovića, kod Bel EXPO Centra, da nekako proveri da li je u funkciji. Često projurim ispod nje i za sada nisam imao problema. A kamera je, bar po izgledu, automatska (slika u prilogu).

Ovim komentarom nikako ne želim da umanjim napor i zasluge drugara @nenadsenn. On nije dužan da proverava verodostojnost spiska kamera, pogotovo ovih u Srbiji, koji se čak i zvanično mogu pronaći, tu mislim na AMSS. Oćigledno je došlo vreme da ponovo analiziramo naš izuzetno precizno napravljen fajl prekršajnih kamera za Srbiju. Jer, u međuvremenu sam saznao da ni obe kamere za prolaz kroz crveno, u dr Zorana Đinđića, odavno nisu u funkciji. Ali, tamo i dalje stoje table "Kamera snima 24h" i zašto bi neko rizikovao...

EDIT
Iskoristiću priliku da ovde ubacim primedbu koju odavno spremam. Zašto se "autoru" komentara ne ostavi, kao u PP, bar 30 min da ispravi nešto što je pogrešio a vrlo brzo uočio. U suprotnom, piše da je poruka "izmenjena" i onaj ko čita neće znati da li je samo ispravljena štamparska greška, ili je nešto suštinski dodato ili izmenjeno. Za ovo drugo neka ostane opcija EDIT.
 

Prilozi

  • Vrtic Pcelica NS.jpg
    Vrtic Pcelica NS.jpg
    473,6 KB · Pregleda: 38
  • Vrtic Razlicak NS.jpg
    Vrtic Razlicak NS.jpg
    609,1 KB · Pregleda: 35
  • Bulevar M Milankovica BG.jpg
    Bulevar M Milankovica BG.jpg
    107,2 KB · Pregleda: 38
  • Kamera Zuto Brankov Most.jpg
    Kamera Zuto Brankov Most.jpg
    988,8 KB · Pregleda: 36
Poslednja izmena:
Natrag
Top