iGO Primo, NextGen - dodaci, skin, branding, lang, voice, ux, poi, speedcam...

Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
branding.zip
branding silver za rezolucije mdpi, hdpi, xhdpi, xxhdpi.
Vecina ikonica benzinskih pumi je uneta kao i par veleprodaja, supermarketa ali autor radi na tome tako da ce verovatno biti updates.
Sve eventualne realne predloge za dopunu na adresu:
Kod:
milicmirko56@gmail.com
branding.zip kopirati u Baze_Folder ili UX folder kao ux dodatak.
U sys dodati sledece linije ako ih nema:
[poi]
use_multi_poi_icon=0
use_mixed_poi_icon=0

Ako se posle prvog pokretanja dobiju samo default silver ikonice bez slika obrisati poi_visiblities.txt koji se naj cesce nalazi na putanji Baze_Folder\save\profiles\01
Posle brisanja poi_visiblities.txt potrebno je ponovo podesiti koje poi da budu vidljive u izgledu mape.
Na sledecem pokretanju ce se kreirati novi poi_visiblities.txt i slike ce biti vidljive.
Za korekciju velicine ikonica u sys dodati sledece linije:
[map]
poi_w=56 ;standardno podeseno 46
poi_h=80 ;standardno podeseno 66

Ko koristi branding sa pongo skinom i kml obrisati ili preimenovati ux dodatak poi_petrol_by_pongo.zip---
Testirano na NextGen Israel, Pal, Avic sa pongo skinom.
Kod:
https://drive.google.com/drive/folders/16wkdKcc9W7sc0NQC-IldEpJh6ZWN6nTl?usp=sharing
1.png 2.png 3.png 4.png 5.png 6.png
EDIT:
Za one koji imaju problem sa cuvanjem podesavanja poi (posle restarta nema slika ikonica, vec samo default silver poi icon) na starijim verzijama android os, dodate nove verzije branding.zip sa modifikovanim poi_visiblities.txt za prikaz svih ikonica.
Prva metoda: Prikaz svih
1. Kopirati branding.zip za odgovarajucu rezoluciju u baze folderi ili ux,
2. Obrisati sve poi_visiblities.txt iz save foldera ili gde se vec nalaze,
3. U sys dodati sledece linije:
Untitled.png
4. Pokrenuti.
Nedostatak ove metode je da vise nije moduce selektivno podesavati vidljivost poi vec je su po defaultu vidljivi svi definisani sa poi_visiblities.txt iz branding-a.
---
Druga metoda: Selektivni prikaz
Ako se ipak zeli selektivno podesavanje vidljivosti poi na starijim verzijama android os moduce je uraditi na sledeci nacin:

1. Na nekom drugom uredjau gde hoce da zapamti podesavanja poi podesiti i iskopirati tako podesen poi_visiblities.txt iz save foldera.
2. Kopirati branding.zip za odgovarajucu rezoluciju u baze folderi ili ux,
3. poi_visiblities.txt koji je kreiran na drugom uredjaju dodati u save folder a stari obrisati.
4. U sys dodati sledece linije:
Untitled.png
5. Pokrenuti.
Ovom metodom se dobija selektivno podesavanje poi ali ako se zeli bilo kakava promena mora se uraditi na nekom drugom uredjaju na kome pamti promene u poi_visiblities.txt.
Poslednje dve metode za starije verzije android os su privremeno resenje, dok se nesto ne resi na neki pametniji nacin.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.04.2013
Poruka
50
Sve sam uradio kako je Pera gore naveo i ikonice su ok, ali kada izađem iz aplikacije i ponovo je pokrenem ikonice se prebacuju na default, čak se ni na poi podešavanjima ne vide sličice već default, ako ponovim postupak i obrišem poi_visiblities.txt one se pojavljuju do ponovnog pokretanja aplikacije.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Sve sam uradio kako je Pera gore naveo i ikonice su ok, ali kada izađem iz aplikacije i ponovo je pokrenem ikonice se prebacuju na default, čak se ni na poi podešavanjima ne vide sličice već default, ako ponovim postupak i obrišem poi_visiblities.txt one se pojavljuju do ponovnog pokretanja aplikacije.
Ovako obrisi poi_visiblities.txt pokreni navigaciju podesi sve poi koje zelis da budu prikazane na karti onda izadji iz navigacije i pre sledeceg pokretanja u sys dodaj ovo:
Untitled.png
Ponovo pokreni i to je to.
U zavisnosti od skina do skina ili verzije moze da se javi i taj problem, a ovo je resenje.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Pero, hajde, molim te, proveri ovo poslednje uputstvo, jer to baš "nempije vodu"... Pongo skin...
Ako sprečiš snimanje postavki za poi sa

Kod:
[other]
discard_save=userdata:poi_visiblities.txt

tada si osuđen na postavke iz branding.zip, jer...

... ukoliko želiš individualne postavke vidljivosti poi, ovaj red NE SME biti aktivan prilikom pokretanja app, a tad će se prilikom isključivanja iGO UVEK snimiti poi_visibilities.txt, koji će, makar za Pongo skin, automatski "obrisati" postavke iz branding.zip , baš kako je @goci027 prijavio.

Probao sam sve moguće kombinacije, ali uvek ispadne ovako...

Možda grešim?
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
@WOB mislim da se nismo razumeli. Postupak sam prvo proverio pa onda objavio.
Znaci:
1. obrisati poi_visiblities.txt.
2. pokrenuti navigaciju i podesiti vidljivost poi sta da bude vidljivo a sata ne.
3. Izaci iz navigacije.
Tog trenutka kada smo izasli kreiran je novi poi_visiblities.txt sa trenutnim podesavanjem koji zelimo da sacuvamo onda unosimo discard_save= da bi sprecili da taj fail bude ikada prepisan.
Naravno negativno je to sto vise ne moze da se podesava vidljivost poi dok se ne ukloni linija discard_save=.
Na nekim uredjaima se javlja taj problem da posle svakog pokretanja bude kreiran default poi_visiblities.txt. Onda upravo radi tako.
Obrises poi_visiblities pokrenes on kreira nov, podesis sve kako treba ali posle ponovnog pokretanja poi_visiblities bude prebrisan, zasto samo negde i zasto samo u nekim slucajevima neznam.
discard_save= samo sprecava da se vec kreirani poi_visiblities brise i menja.
Bar je kod mene tako funkionisalo. Pomenuti problem sam imao samo na jednom uredjaju i tako ga resio.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Pero, bojim se da smo se razumeli. Baš sam sve tako uradio:
1. Obrisao
Screenshot_2018-02-17-21-25-05.png
discard deaktiviran
Screenshot_2018-02-17-21-25-25.png
2. Pokrenuo navigaciju, dobio ikonice
Screenshot_2018-02-17-21-26-10.png Screenshot_2018-02-17-21-26-32.png
Onda sam podesio željeni prikaz poi
Screenshot_2018-02-17-21-27-36.png Screenshot_2018-02-17-21-27-46.png
3. Izašao iz navigacije i dobio poi_visibilities.txt
Screenshot_2018-02-17-21-28-44.png
Zatim promenio sys.txt
Screenshot_2018-02-17-21-29-12.png
Sa velikim očekivanjem pokrenuo iGO ponovo i ...
Screenshot_2018-02-17-21-30-15.png
Da li sam negde pogrešio?
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
@WOB evo video gde sve radi bas onako kako sam opisao i bez problema.
HTML:
https://drive.google.com/file/d/1nCA5a-7hpO6uNazM8mbAGaNbir7QuqR3/view?usp=sharing
Zasto kod tebe nece ne znam, razlog postoji mozda neko podesavanje u sys ili verzija apk mozda skina itd.
Jedino sto mi pada na pamet je da proveris da mozda ne postoj jos neki poi_visiblities.txt negde u baze folderu ili save folderu jer sam dobio info od autora barndin-a da uvek prilikom brisanja poi_visiblities.txt koristim search jer lokacija tog faila nije uvek ista a nekada se jave i vise njih pa da bi sve ispravno radilo treba ukloniti sve poi_visiblities.txt.
Ova druga metoda koju sam postavio je samo u slucajevima kao kod @goci027 kada se javi takva greska da uvek posle restarta vraca na default poi bez slika ikonica.
Nije nikakav problem i da se poi_visiblities.txt vec konfigurisan za prikaz svih poi doda u branding, ali ce onda opet korisnici biti ograniceni tim defaultnim podesavanjem pa onda racunam da je naj bolje da svako sebi podesava onako kao mu odgovara.
EDIT:
@WOB upravo sam probao na Samsung Galaxy S3 Android 4.3 takodje radi prikaz ikonica samo da bi i posle restarta bile vidljive mora se u sys dodati discard_save=. Izgleda da ipak nije problem u android os.
Screenshot_2018-02-18-01-52-14.png
 
Poslednja izmena:

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Da, vidim... Ali to kod mene ne može...

Ono što sam ja posumnjao, potvrdio mi je autor branding-a... verzija androida. To je jedina razlika kod tebe i mene. Ja imam 4.4.2... Ostalo je isto... Nema sys.txt niti poi_visibilities.txt izgleda veze sa tim... To su postavke koje su važile 2016.
Screenshot_2018-02-17-23-46-37.png
Cenim da kod tebe radi prikaz ikonica i bez onih dodatnih postavki u sys.txt...
Nama sa starim androidima izgleda da ostaje promena postavki poi, samo unutar samog branding.zip

EDIT: Isti branding.zip, istog autora, za Primo, "pamti" ikonice i postavke korisnika, bez ikakvih unosa u sys.txt

EDIT: Pero, tako radi i kod mene, ali to nije poenta... Ja ne želim taj dodatak u sys.txt
Taj dodatak je i napravljen, jer NextGen nije hteo da "pamti" postavke. U osnovi, problem je NextGen, jer Primo nema tih nedostataka, ali... Kažu da novije verzije androida mogu da pamte postavke poi i prikazuju ikonice i bez dodatka u sys.txt!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
8
Na koji nacin se moze prepraviti postojeci branding.zip, odnosno ubaciti sopstvenu ikonu za poi?
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Ikonice se nalaze na putanji:
branding.zip\ui_nextgen\res\common\nodpi
EDIT:

Na pomenutoj putanji pronadjes tacno ime ikone koje oces da menjas.
Ja sam za primer promeni ikonice za EKO pumpe.
Uzmes novu sliku u *.bmp formatu preimenujes je da se zove isto kao i postojeca ikonica koju oces da menjas a rezoluciju experimentalno utvrdis
(u ovom primeru rezolucija je 300x300 pixel).
U brandig zamenis staru za novu sa Total Commander i to je to.
Onda to izgleda ovako:
Screenshot_20180220-111527.png Screenshot_20180220-111104.png
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top