iGO Primo, NextGen - dodaci, skin, branding, lang, voice, ux, poi, speedcam...

Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
215
@pera.simic
Hvala na pomoci.
Kako da u meniju tipke - kokpit ili brzi meni imam dugme za izlazak iz navigacije.
Oznacim ga u ponudi za brzi meni ali se ne pojavi u njemu.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Pretpostavljam da govorimo o Pongo skinu posto se pominju kokpit tipke i tipke brzog menija.
U poslednjoj verziji dugme za izlzak iz navigacije se nalazi u Meni\Izlaz
1.png 2.png 3.png
U podesavanju Kokpit tipke i Tipke brzog menija jedino slicno je mogucnost da se podesi Obrisite rutu i izadji.
4.png 5.png6.png
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
215
Jasno je to uci u meni i izlaz i to je to.
Pitao sam za ovu kracu varijantu u Pongo skin oznacim ove opcije ali se ne pojavljuje tipke u kokpit i brzi meni. Neznam u cemu je problem.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Kako da u meniju tipke - kokpit ili brzi meni imam dugme za izlazak iz navigacije.
Ako sam dobro razumeo ovaj post zelis da imas tipku izlazak iz navigacije u kokpit-u ili brziom meni-u.
Nemoguce je imati tipku izlazak iz navigacije u kokpit ili brzi meni, takva mogucnost nije predvidjena u oficial pongo skinu.
 
Član
Učlanjen(a)
19.08.2009
Poruka
215
Ako sam dobro razumeo ovaj post zelis da imas tipku izlazak iz navigacije u kokpit-u ili brziom meni-u.
Nemoguce je imati tipku izlazak iz navigacije u kokpit ili brzi meni, takva mogucnost nije predvidjena u oficial pongo skinu.
Citavo vrijeme to pitam. Ostalo je sve jasno.
Prvi put se bavim sa NexGen navigacijom.
Primo sam usavrsio,a mrzi me da se detaljnije upustam u experimentisanjem sa NexGen.
 
Učlanjen(a)
21.03.2014
Poruka
555
Uzmes neki od loading_ux iz priloga otvoris sa Total Commander i promenis po zelji...
Kad promenis dodas u BazeFolder\ux
HTML:
https://drive.google.com/drive/folders/0B4PeLnAOzkmVNVlfSnhfamZfeXM?usp=sharing

Uhh, ja sam to davno mijenjao, svaki loading treba promijeniti iz foldera the_dark ili pogoditi iz njega koji je tačno folder za moj telefon (mdpi, hdpi)? je li tako?

Samo mi nije jasno ovo rješenje dodas u BazeFolder/ux...
jer sam ja radio to na način iz ux foldera mijenjanje u the_skin_by_pongo zip fajlu
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Uhh, ja sam to davno mijenjao, svaki loading treba promijeniti iz foldera the_dark ili pogoditi iz njega koji je tačno folder za moj telefon (mdpi, hdpi)? je li tako?

Samo mi nije jasno ovo rješenje dodas u BazeFolder/ux...
jer sam ja radio to na način iz ux foldera mijenjanje u the_skin_by_pongo zip fajlu
Pa mozes da menjas gde hoces, mozes i u skinu ali je prekticnije da se napravi ili editira postojeci loading_ux zip fail i da se kao takav doda u folder ux i onda samo dodas ili brises --- da aktiviras ili deaktiviras. Ovih 7 koje sam postavio su oni osnovni brendovi koji dolaze u paketu sa skinom. Bez nih se apk podize sa onim osnovnim pongo loading ekranom ili koji se vec skin koristi. Ako po zelji dodamo neki drugi zip fail u ux folder onda ce on biti prikazan a ne onaj koji ide uz skin.
Bez loading_ux samo osnovni pongo ux paket:
1.png
sa basarsoft_gm8_nextgen.zip:
2.png
sa gpsandmore_generic.zip:
3.png
sa igo10_app.zip:
4.png
sa lostnfound.zip:
5.png
sa tracks4africa_plugin.zip:
6.png
sa world.zip:
7.png
Ne odgovaraju bas svi svim rezolucijama ali je lako editirati po potrebi.
 
Učlanjen(a)
21.03.2014
Poruka
555
Mnogo lakši ovaj način, i radi, a može li ovako na iGO Primo verziju?
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2010
Poruka
167
Ovde, izgleda, jedan broj ljudi kada piše - piše samo za one koji su prilično verzirani u ovim stvarima, pa im maltene nije potrebno ništa ni objašnjavati.

Na primer (ono što sam pokušavao da uradim, ali je nejasno kako):

a) Izgleda da se ova tema odnosi samo na iGO NextGen verzije.

b) Izgleda da fajlovi iz postova #1044 i #1045 treba da omoguće merenje prosečne brzine, što je aktuelno prema novom zakonu.

c) Dotle sve izgleda jasno, ali problem počinje posle uputstva iz #1044:
"Svi koji koriste verzije iGO Primo o podesavanju za prekrsajne kamere imate ovdje.........."

d) Da li se to odnosi samo na iGO Primo, ili i na iGO NextGen? Ako se odnosi i na iGO Next Gen, nije jasno da li iz teme "iGO - audio obavestavanja i upozorenja na srpskom jeziku" i iz tih poruka iz 2013.godine treba primeniti sve, ili samo nešto, i šta tačno treba uraditi.

e) OK, poruka #1044 bar daje neka uputstva, a poruka #1045 kaže samo da je tamo priloženi fajl "dodatak za ux".

f) Kada smo već kod ux - nije jasno ni da li bi ovo merenje radilo i na novom Pongo skinu (koji koristi dosta ljudi), ili radi samo na nekom određenom skinu.


Ovo je samo primer, ovakvih nejasnoća u uputstvima i objašnjenjima ima koliko vam duša želi. Ja ću zbog toga ubuduće prilično retko i selektivno ovde pratiti teme o navigacijama, jer zaista ne nameravam više da treba da pročitam 40-ak poruka da bih posle toga zaključio da sam gubio vreme, jer mi je bar 10-pitanja ostalo nejasno. To naravno može biti i znak moje nedovoljne ekspertize i/ili inteligencije.

Vama ekspertima želim da i dalje uživate u svojim ekspertizama.
 
Natrag
Top