iGO Primo, NextGen - dodaci, skin, branding, lang, voice, ux, poi, speedcam...

Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
Lang_Serbian_Latin_BD&Naissus_for_PONGO-30.08.2017

Prevod je za verzije NextGen sa PONGO skinom.
Verzija - 30.08.2017. Dopuna za skin od 22.08.

Koristiti Voice Lana V1.1

Usaglaseni termini, ispravka slovnih greski, ispravka mernih jedinica. Takodje ubacen prevod za najnoviji PONGO skin.

Zahvalio bih se svima na sugestijama kako bi prevod bio kompletniji.
 

Prilozi

  • Lang_Serbian_Latin_BD&Naissus_for_PONGO-30.08.2017.ZIP
    128,4 KB · Pregleda: 45
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.982
Lang_Serbian_Latin_BD_15.8.2017 - Lang_Serbian_Cyrillic_BD_15.8.2017 - NextGen

Prevod je za verzije NextGen sa osnovnim skinom.
Usaglaseni termini, ispravka slovnih greski, ispravka mjernih jedinica.
Verzija - 15.08.2017.
 

Prilozi

  • Lang_Serbian_Latin_BD_15.8.2017.zip
    111,1 KB · Pregleda: 64
  • Lang_Serbian_Cyrillic_BD_15.8.2017.zip
    124,9 KB · Pregleda: 34
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.982
Prekrsajne_kamere_SRB_24.8.2017

- Dodate su sve naplatne stanice
- Dodate su Kamere za merenje prosecne brzine - (Od septembra se, u Srbiji, meri prosecna brzina (kamere na delu puta, sekcije) izmedju dve naplatne stanice.
NextGen verzije ne iskljucuju upozorenje kad dođete do druge kamere, odnosno na mestu kad gde se zavrsava deonica. Jedini nacin je kad se dodje do druge kamere da se na displeju tapne tekst - Vi ste na deonici na kojoj kamere mere prosecnu brzinu .
Ako negde nema kamere ili naplatne rampe, javite lokaciju da se ispravi.

Svi koji koriste verzije iGO Primo o podesavanju za prekrsajne kamere imate ovdje - http://serbianforum.org/threads/igo-audio-obavestavanja-i-upozorenja-na-srpskom-jeziku.402475/
 

Prilozi

  • Prekrsajne_kamere_SRB_24.8.2017.txt
    6 KB · Pregleda: 87
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
UX dodatak za prekrsajne kamere

Dodatak za UX radi sa spiskom kamera iz Posta #1044





4g08ueq3z
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
319
Skinchanger

... možete menjati skinove u NextGen-u. Instališite SkinChange_1.08.apk i u navigaciji u Podešavanja>Ekran kliknite na Promena Skina. Data fajlove morate sami "ručno" da menjate, plugin ih ne menja.

Imate 3 save foldera i 3 ux foldera. UX folderi su popunjeni sa :
ux - default skin 26.01.2017
ux_alt - arimi 30.07.2017
ux_pongo - pongo 22.08.2017

U save_xxx folder stavite sadržaj svog save foldera u zavisnosti koji skin koristite, ostala dva ostavite prazna. Npr. ako koristite pongo skin, u folder save_pongo stavite sadržaj svog save foldera, a ako koristite default skin, u folder save stavite sadržaj svog foldera. Ne menjajte save foldere, ni naziv, ni sadržaj. Samo dodajte u njega ono što imate u svom. Veoma je bitno da u svakom save folderu imate fajl "save.ch". Takođe, u svakom ux folderu morate imati plugin "skin_changer.zip". U arhivi, u folderu "_DATA_" imate sve data fajlove. Ako vam se ovi skinovi, koje sam ja stavio, ne sviđaju, stavite vaše - možda starije ... samo ispoštujte pravila : u save ... save.ch, a u ux ... skin_changer.zip. U ux ... default skin, u ux_alt ... arimi skin, u ux_pongo ... pongo skin.

Kod:
https://pastebin.com/AVBfvrVu

Hvala Neoss75
 
Poslednja izmena:
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.982
speedcam - TMC

Ako imate problem sa speedcam ili TMC koristite ove.
speedcam default UX ne valja jer kada npr. pritisnete speedcam ikonu pojavi se sasvim drugi tekst.
 

Prilozi

  • SPEEDCAM.zip
    19,3 KB · Pregleda: 43
  • TMC.zip
    392 KB · Pregleda: 44
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Kamere za merenje prosečne brzine u navigaciji iGO Israel

Najpre, velika zahvalnost uredniku @nenadsenn što nam je kompletirao fajl "Prekršajne kamere" koji je sada dopunjen i lokacijama svih naplatnih rampi.

Malo sam testirao ideju da se Kamere za merenje prosečne brzine koriste za praćenje prosečne brzine koja će u Srbiji biti kontrolisana i sankcionisana. Nažalost, naišao sam na probleme koji mi, bar u ovom trenutku, kažu da u navigaciji iGO Israel ova ideja neće biti praktično primenjiva. Manji je problem nemogućnost automatskog zaustavljanja merenja prosečne brzine, u aplikaciji. Po mom mišljenju, mnogo su ozbiljnije ove dve situacije kada kamera neželjeno prestaje da monitoriše prosečnu brzinu:

1) Ukoliko se odstupi od putanje koju je navigacija postavila, kamera prestaje da radi. U realnoj vožnji će se ovo ispoljiti i kratkim svraćanjem na benzinsku stanicu. Simulirao sam, samo svratio do restorana "Milošev konak" i kamera se zaustavila. Prilog: slike "Prosecna 1X".
Ovaj problem u iGO Primo verziji nije prisutan. Kamera nastavlja rad i ako se promeni putanja.

2) Realno je da se u nekim slučajevima privremeno, takođe kratko, izgubi GPS signal. To se može desiti u u veoma kratkom tunelu. Takođe, i u nekoj klisuri. Naravno, može se desiti i da uređaj sam od sebe izgubi signal. U ovoj situaciji kamera prestaje da prati prosečnu brzinu. To sam simulirao sa On-Off GPS prijemnika. Prilog: slike "Prosecna 2x".

Ukoliko mi je prosečna brzina potrebna, mogu pokrenuti navigaciju Google Maps i ona bez greške daje podatke o vožnji. Isti podatak se dobija i u navigaciji iGO Primo. S druge strane, mnogi automobili imaju bord kompjuter koji se može restovati kada se prođe naplatna rampa...

Pošto sam postavljao improvizovane kamere, nisam bio u mogućnosti da vidim kako funkcioniše novi UX dodatak koji je drugar @nislija30 ponudio. Lepo bi bilo videti na nekom skrinšotu kako funkcioniše u realnoj vožnji. Ja sam dodao ali se on ne "oglašava" jer je vezan za kamere iz dopunjenog fajla ...
 

Prilozi

  • Prosecna 11.jpg
    Prosecna 11.jpg
    108,4 KB · Pregleda: 42
  • Prosecna 12.jpg
    Prosecna 12.jpg
    113,3 KB · Pregleda: 35
  • Prosecna 13.jpg
    Prosecna 13.jpg
    124 KB · Pregleda: 36
  • Prosecna 14.jpg
    Prosecna 14.jpg
    90,9 KB · Pregleda: 34
  • Prosecna 15.jpg
    Prosecna 15.jpg
    105,1 KB · Pregleda: 35
  • Prosecna 21.jpg
    Prosecna 21.jpg
    79,6 KB · Pregleda: 31
  • Prosecna 22.jpg
    Prosecna 22.jpg
    92,4 KB · Pregleda: 31
  • Prosecna 23.jpg
    Prosecna 23.jpg
    89,5 KB · Pregleda: 32
  • Prosecna 24.jpg
    Prosecna 24.jpg
    91,4 KB · Pregleda: 33
  • GMaps & Primo.jpg
    GMaps & Primo.jpg
    487,6 KB · Pregleda: 36
Natrag
Top