iGO NextGen SKOCKANE VERZIJE

Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Ja moram opet da pitam....
Kada sam na mapi i kada kliknem na neko mesto u gornjem desnom uglu se pojavi prognoza (pongo skin).Problem je što lana uvek izgovara prognozu moje lokacije a ne onu koja se pojavila posle obaveštenja "prikupljam podatke sa servera".

Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
319
@bamblbi
idi u podešavanja/vremenska prognoza i tu imaš klizač za "čitati prognozu na odredištu/međuodredištu". Ako ti je to uključeno čitaće ti i na odredištu, ali samo ako imaš napravljenu aktivnu rutu. Ako nemaš, čitaće ti uvek za mesto gde se trenutno nalaziš. A, ako misliš na to da se razlikuju temperature koju izgovara i ona koja se nalazi na ekranu ... to je zbog toga što je ono što izgovara, trenutno stanje, a ono što piše je predviđeno (prognozirano).
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Mislio sam na ovo drugo, znači ono što piše je prognozirano vreme za to mesto na mapi gde sam kliknuo ( obzirom da se temp. U ćošku menja u zavisnosti gde kliknem na mapi). Šteta što lana to ne izgovara ili bar da ćuti u trenutku kada se pojavi prognoza....

Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
319
@bamblbi
... u pravu si ... teperatura se menja na ikoni, ali ona uvek izgovara za poziciju kursora (vođice).

EDIT :

... napravi neku rutu ... do nekog mesta, pa onda klikni na ikonu u gonjem desnom ćošku (sat je na njoj i br. satelita, ako koristiš verziju sa prve strane i ako nisi ništa menjao...), otvara ti se sekundarni meni gde imaš vremensku prognozu, telefon .... sada klikni na ikonu temperature ... imaćeš prognozu na trenutnoj lokaciji, na odredištu i prognozu tokom rute ...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Nisam ništa menjao, nema potrebe sve savršeno radi!
Ako može neko od vas da isključi lanu da se nečuje samo u ovom gore pomenutom slučaju.

Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Na putu do cg sam koristio anonimusovu skockanu ver. Evo par sitnica koje bi možda mogle da se promene u toj ver.
1. Način izračunavanja rute po defaultu je :"najkraći način" , što nije dobro, par puta me terala da siđem sa magistrale za rad skraćenja rute od 10m . Ja sam stavio "najlakši način" i msm. Da sada radi dobro.
2. Oznaka puta je npr. E-761, lana kaže: " ćirilično slovo e minus 761",
3. Podešavanje automatskog pregleda/ udaljeni pregled rute tokom navigacije nefunkcioniše baš najbolje, dešavalo se da tokom vožnje kroz grad ili u raskrsnici umanji sliku tako da se nevidi ništa, a negde u šumi je nepotrebno približi...
E sad, dok sam tražio gde da isključim ovo iz broja 3. Nešto sam još greškom isključio i sada mi stalno prikazuje mapu u 3D iako ja vratim na 2D ( na osnovnom ekranu kliknem na lupu u gornjem desnom uglu pa prebacim tu na 2D. Može li neko da mi napiše kako da vratim da mi uvek bude 2D prikaz mape.


Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
319
@bamblbi
1. način izračunavanja rute ti sam određuješ, zato i imaš nekoliko modusa ... najbrža, najkraća, najlakša, ...
2. kako Lana izgovara nazive puteva zavisi od lang fajla i od njegovog prevoda ... zahvaljujući kolegama koji su preveli to ... barem imamo kakav-takav prevod.
3. podešavanje automatskog pregleda se podešava u : Podešavanja>Izgled navigacije>podešavanja automatskog pregleda, pa ga tu možeš isključiti, odrediti gde želiš da bude aktivan (samo van grada, samo na autoputu, standardno), da ti bude stalno uključen 2D prikaz (tokom automatskog pregleda), razaljinu .... na kraju, pregled zavisi i od vrste mapa koje koristiš, jer je različito označena granica naseljenog mesta.

... na osnovnom ekranu se i podešava (nema gde drugo) 2D, 2D prema severu ili 3D mod. Sa + i - određuješ zoom (približavanje ili odaljavanje mape). U Podešavanja>Izgled navigacije>Izgled mape>Tačka posmatranja imaš daleko, blizu, normalno ili manual (to je umesto zoom-a). Sada, korak nazad u tom meniju su "Korisnička podešavanja", koja ako su aktivna u "Nagib mape" možeš da postaviš ugao nagiba koji tebi najviše odgovara. Imaš klizače, pa se igraj. Ne znam šta si kliknuo, pa te sada zeza pogled ...
 
Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Podešavanja automatskog pregleda sam isključio, hteo sam da mi celu rutu prikazuje u normal modu 2d (tačka posmatranja : normal ). E sad posle toga mi kao što napisah stalno vraća na 3d.
Posle ovoga vratim podešavanja automatskog pregleda (uključim opciju) ali i dalje me prebacuje na 3d. Nešto je zabagovalo...msm. nema veze , vraćaću na 2d kad krenem da vozim, al' mi bzvz. kad je sve lepo radilo.... btw. Ovo pod 2. Sam čisto naveo kao sitne mane ako neko ispravlja lanu. Pod 1. Je bolje "najlakša ruta" bar po magistrali.

Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Evo proradio 2d: samo sam opet ušao u "Podešavanja automatskog pregleda" uključio ga , pomerio klizač u "zoom pregleda u 3d" na max, probao opet , bez rezultata... Isključih ponovo "Podešavanja automatskog pregleda" i sada mi 2d radi! :) juhuu! Nepipam više ništa! Brišem podmeni podešavanja! :D

Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Natrag
Top