iGO NextGen SKOCKANE VERZIJE

Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.259
Toyota PAL Rel. v 1.0 UPDATE


  • Update-ovan pongo skin 12.10.2017
    Predefinisana podesavanja (regionalna i korisnicki interfejs)
    Lang_Serbian_Latin_BD&Naissus_for_PONGO-04.12.2017

@david0vich da li si ti ovo sve uopste probao makar i kao simulaciju u kucnim uslovima.
Jezik ne moze da se prebaci na srpski dok se ne obrise engleski lang a tts uopste ne radi bukvalno ni jedna funkcija kao ni vremenska prognoza, i jos mnogo toga.
 
Učlanjen(a)
25.06.2013
Poruka
162
@david0vich da li si ti ovo sve uopste probao makar i kao simulaciju u kucnim uslovima.
Jezik ne moze da se prebaci na srpski dok se ne obrise engleski lang a tts uopste ne radi bukvalno ni jedna funkcija kao ni vremenska prognoza, i jos mnogo toga.

U pravu si za neke detalje

  1. Posto sam radio dve verzije (za coveka koji se ne snalazi ni na telefonu) upload-ovao sam pogresnu te zbog toga nije bilo moguce menjati neka korisnicka podesavanja.
  2. TTS ne koristim jer mi se ne svidja kako zvuci LANA i zbog toga nisam ubacivao VR i sl. (do sada)
  3. Vremenska prognoza radi (na svim mojim uredjajima i vidi se na PrtScr)
U svakom slucaju link se obnavlja i uskoro ce biti dostupan
@pera.simic ako si otkrio jos neki problem javi ovde ili na PM
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.259
U pravu si za neke detalje


  1. Posto sam radio dve verzije (za coveka koji se ne snalazi ni na telefonu) upload-ovao sam pogresnu te zbog toga nije bilo moguce menjati neka korisnicka podesavanja.
    TTS ne koristim jer mi se ne svidja kako zvuci LANA i zbog toga nisam ubacivao VR i sl. do sada
    Vremenska prognoza radi (na svim mojim uredjajima i vidi se na PrtScr)
U svakom slucaju link se obnavlja i uskoro ce biti dostupan
@pera.simic ako si otkrio jos neki problem javi ovde ili na PM
Ne sumnjam da ces pronaci i ispraviti sve greske i to sam.
Da vremenska prognoza radi ali bez tts-a nema svrhe, da citam dok vozim i sletim sa puta, valjda je bolje da slusam vremensku prognozu.
Sad ok ti ne koristis tts, ali onda ti pongo bukvalno nista ne znaci bez tts-a.
Ovo je tema skockane verzije sto znaci da bi trebalo da bude full skockana, funkcionalna na sve moguce nacine, i prilagodljiva svim zahtevima korisnika. Bukvalno nemoguca misija.
 
Učlanjen(a)
25.06.2013
Poruka
162
Da slusam LANU? Nema sanse. Tebi onda u autu i ne treba medija ;) pored navigacije.
Skockana? Veoma diskutabilno sta znaci skockana. Za nekoga je to anonymvs-ova ili toda-ina verzija,a za nekoga i manje od toga.
Akcenat je bio na brendiranju pa sam mozda trebao otvoriti novu temu umesto sto sam je ubacio ovde.
Kome treba TTS i VR moze uvek da ga aktivira (doda) ja nemam toliko vremena niti zelim to da radim.

Sto se mene tice admini mogu slobodno da obrisu sadrzaj post-a ili da ga premeste ako smatraju da je neprikladan za ovu temu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
Da slusam LANU? Nema sanse. Tebi onda u autu i ne treba medija ;) pored navigacije.
E vidiš, Ja se recimo sa ovom izjavom ne slažem, jer(navodim po mom misljenju u daljem tekstu) obaveza vozača je da gleda na put a ne u NAV. Lakše je slušati instrukcije koje su vozaču neophodne, nego izazvati neku nesreću u saobraćaju. Za to uzmi recimo primer reli vozača koji uvek pored sebe ima koopilota koji mi daje instrukcije. Drugo je pitanje da li se tebi dopada glas i način izgovaranja jer je Lana TTS Hrvatica. Na žalost nije napravljen TTS koji je na našem maternjem jeziku, ali o tome je već bilo reči.
 
Učlanjen(a)
25.06.2013
Poruka
162
Sve je to stvar ukusa. Po meni je dovoljna Nevena,ali cak i nju znam da iskljucim jer vise volim da slusam muziku.
Kasnije popodne kada krenem za NI sigurno cu slusati muziku umesto navigacije jer vozim dobro poznatim putem ;).
Navigacija je za mene pomocno sredstvo i nikada se ne oslanjam na nju 100%.
 
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
Lana se ne oglašava na autoputu osim za kamere i kad izlaziš sa naplatne rampe. To se takodje može isključiti opcijom u meniju. Lanu sam testirao mnogo puta pa ne bih da me neko ubeđuje da ne radi kako treba. Takodje je više puta diskutovano koje su mogućnosti koje Lana pruža u kombinaciji sa skinom a koje osnovna verzija ne može da radi. Ali opet ostaje da je sve stvar ukusa kom je šta potrebno .
 
Učlanjen(a)
13.05.2013
Poruka
93
Anonymvs , skinuo sam tvoju verziju pre dva dana i mogu reci da je bas po mojim potrebamana , ali imam neke potrebe da koregiram.
Imam nov telefon sa vecom rezolucijom 1440x2560 pa su mi ikonice suvise male (kako da ih povecam)
Druga stvar je izgovor vremenske prognoze , ne izgovara jugjugoisok nego samo JJI. u ranijim verzijama je bio takav izgovor. (gde ovo da promenim) .
Hvala
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.259
vremenske prognoze , ne izgovara jugjugoisok nego samo JJI. u ranijim verzijama je bio takav izgovor
Ako zelis da pravce vetra u vremenskoj prognozu izgovara puna imena umesto skracenice koristi ovaj lang fail.
Ovo je original lang poslednja verzija 04.12.2017 koji je objavio @nislija30 samo su promenjene strane sveta u puna imena.
HTML:
https://drive.google.com/drive/folders/1Ud_kHhTWstFWcw1YgOsTZud0LyW1xjI3?usp=sharing
Jedina mana je sto onda ime vetra izlazi iz kruga, ali vremenska prognoza se obicno slusa tako da je sve stvar ukusa...
Screenshot_20171210-115847.png
EDIT:
Varijanta 2
Koristiti originalni lang 04.12.2017 i modifikovani
Voice_Nuance_Lana-Srpski-TTS-BD-v1.1-MOD
Kod:
https://drive.google.com/drive/folders/1LIfDJFq1rxPU44iXo51U8FPK_REdQlV-?usp=sharing
U ovom slucaju u vremenskoj prognozi ce pisati skracenice a izgovor ce biti normalan...
Screenshot_20171211-104312.png
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top