iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Ha! Ovo se i meni desilo u demonstraciji. Koje banke? Šta levo? Zbunj! Ovo je neka greška sigurno.

Evo u ovoj demonstraciji na početku kaže :"pre banke skrenite desno".
Sa desne strane nigde tokom rute nema banke niti je ikada bilo.
bddbb7de7a82b887bed2078b2f634d25.jpg


Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
381
He, u mom slucaju banka postoji, primetio je moj suvozac tada. Ali stvarno...treba da pogledom trazim banku a istovremeno da gledam da ne cuknem nekoga. Jedino da je covek razrok, pa jedno oko ovamo a drugo onamo. :D
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Nije greška... Namerno je tako pisano...
Proveri POI, pa ćeš videti da je tamo banka.
To jeste poenta TTS glasova, da slikovito objašnjava kuda da ideš ...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Ne nije greska...
I ne samo banka i ostale TOI su uzete u obzir, kao na primer kaze pre restorana skrenite itd. Po kom kriterijumu uzima te informacije nemam pojma.
Isto ce da ti navodi i sa originalnim BD voice fajlom na tom istom mestu (proveri potpisujem), stim da taj njegov ne pokriva sva upozorenja konkretno za Pongo skin.
Taj TTS 3.0MOD sam ja prilagodio za Pongo skin a za osnovu je uzet BD-ov fail, stim da su dodate ostale potrebne linije po ugledu na Litvanski i Ruski Voice da nam izgovor bude full kompatibilan sa skinom.
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Pa, ako ti TTS odvlači pažnju, onda koristi Nevenu.
Ona ne pominje POI, ne izgovara imena ulica... Samo 'skreni levo', 'skreni desno'...
Mislim, zar je bitno kako se zove ulica u koju treba da skreneš? Ako ne vidiš banku na ćošku, da li ćeš videti tablu sa imenom ulice?!?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
U mom slučaju nije banka na ćošku, poprilično je daleko od ćoška. Kada bih trebao da objasnim nekome da skrene tu, nikada mu nebih rekao da posle banke skrene desno.

Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
381
Pa, ako ti TTS odvlači pažnju, onda koristi Nevenu.
Ona ne pominje POI, ne izgovara imena ulica... Samo 'skreni levo', 'skreni desno'...
Mislim, zar je bitno kako se zove ulica u koju treba da skreneš? Ako ne vidiš banku na ćošku, da li ćeš videti tablu sa imenom ulice?!?
Pa bespotrebno odvlaci paznju. U podesavanjima POI ja sam iskljucio banke i restorane. Zasto moram dok vozim da gledam, da znam, gde je banka ili neki restoran, ukoliko to ne zelim?! Stvar je u izboru a ne u nametnutom resenju.
 
Natrag
Top