iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
26.02.2017
Poruka
146
Фабрички ресет као и ажурирање ОС подразумева измену Андроид ИД-а, то је оно што је сигурно а оно што нагађам је то да iGO свој device.nng базира на Андроид ИД.
Ако бих био у праву онда би то значило да све ово читамо зато што неко опет приликом инсталације/реинсталације није обрисао тај/те фајл/ове.

А ако не бих био у праву онда постоји могућност да је iGO, волшебно, изгубио право чак и на читање СД картице (ЕДИТ: па му га треба вратити) или, последње што ми пада на памет, можда је сама iGO апликација забрљала са својим симлинковима.
Ако сам за ово последње у праву онда би лек могао бити кат/пејст фолдера iGO_EXT на комп па онда његов поновни упис назад, на исто место.

ЕДИТТ: ...ако је непрактично убацивати комп у игру, онда се ово последње може постићи и унутар самог Андроид уређаја тако што би урадио кат/пејст фолдера iGO_EXT у неки новостворени фолдер па га потом вратио назад.

ЕДИТТТ: Шта се налази у фолдеру "igo instalacija"?

Ако одговор буде био да сем .apk фајла има још нечега а посебно фолдера "save" или фајла device.nng, онда одо' да лупам главом у зид и да плачем над улудо утрошеним мастилом и беспотребно арченим недужним сивим ћелијама. :slap:

Астал да блиста бејби!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.06.2012
Poruka
31
Bilo je to ovako...pazarim novi telefon Meizu M6 Note. I tako, fin telefončić, nije puno para, prilično brz i bla, bla..
Nikakve probleme nije pravio, osim sa iGo navigacijom. Koju god verziju da instaliram, stalno sjecka, pa zaledi, pa stoji tako po minut, nekada i aplikacija pukne. Primo ili Nextgen, svejedno, sporo & kilavo!
Skinem sa marketa iGo World, trial verziju, i sve radi kako treba, bez ikakvih problema.
Aj reko, lijepo, neka radi, pa kupim i legalnu licencu, nek i oni od mene jednom vide dinar.

E sada, prihvata li legalna verzija modifikovani sys fajl, ako da, gdje ga umetnuti?
Speedcam ne rade bez dodatne licence, pa sam pokušao da ubacim folder userdata u content, ali ne prikazuje ništa od tih podataka. Kreiram unutar aplikacije novu tačku upozorenja, ali ne mogu da na memoriji telefona nađem fajl u koji to aplikacija pohrani?
Može li se išta uraditi na originalnoj aplikaciji?
 
Učlanjen(a)
05.02.2017
Poruka
224
Drug.moze i ja sam se igrao sa original world ubacivao svoj.sys ux.kamere itd. Pomoć oko.toga.mi je dao kolega @WOB tako da evo nadam se da ce on sam da se javi i napiše sta sve trebas.

P.S Da li slučajno probao ux od world na neku drugu iGO verziju? I to sam radio i radi savršeno brzo i odlično kao i originalni world.

iGO
 

WOB

Član
Učlanjen(a)
11.08.2009
Poruka
859
Nešto može, nešto ne...Licence sigurno ne... Njih moraš kupiti... Šta ne kupiš, ne radi... Ili ponešto radi?!?

sys.txt možeš modifikovati, ako je telefon root-ovan... sys.txt je na lokaciji
/data/data/com.nng.igo.primong.igoworld/

Ako telefon nije root-ovan, onda možeš: a)napraviti branding.zip od svog data.zip fajla, što je @bb2005 lepo objasnio na filmu za izmeštanje sadržaja content na SD card i dodavati komande
b) možeš da koristiš ux dodatak my_sys.zip, pa u plugin.ini da dodaješ željene komande. (Takođe bb2005)
U obe varijante, nešto radi, a nešto ne... Probaj.

Što se tiče dodataka, data folder zvanične verzije je
Screenshot_20180805-092743.png
Tu dodaješ svoj branding.zip koji glumi sys.txt,
Screenshot_20180805-092829.png
a tu možeš napraviti ux folder i kopirati dodatke iz drugih skinova, ili napraviti content folder, i njegove sadržaje.

Content folder je inače zvanično na lokaciji:
Screenshot_20180805-092800.png
Tu možeš dodavati speedcam fajlove, userdata sadtžaje, lang i voice po želji (ali onda nemoj praviti content folder u files folderu)
 

Prilozi

  • my_sys.zip
    360 bajta · Pregleda: 11
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Koristim igo israel sa pongo skinom imam problem duze vreme, možda se neko sreo sa istim:
Kada snimam putanju kojom se krećem ( bez obzira da li je ruta u pitanju ili ne) ukoliko minimiziram igo (spustim ga dole), kada hoću da vratim igo na ekran on crash-uje. Ako ipak moram iz nekog razloga da spustim igo prethodno samo ugasim gps i posle toga ga spustim i vratim normalno. Samo u tom slučaju igo neće da pukne. Znači kada je uključeno snimanje putanje igo ne puca pri minimiziranju samo kada je isključen gps ili nema prijema gps.
Promenio sam dve ver. Pongo skina , igo je ver. Jan. 26. 2017.
253813a48a684548d31861edee121b35.jpg


Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Koristim igo israel sa pongo skinom imam problem duze vreme, možda se neko sreo sa istim:
Kada snimam putanju kojom se krećem ( bez obzira da li je ruta u pitanju ili ne) ukoliko minimiziram igo (spustim ga dole), kada hoću da vratim igo na ekran on crash-uje. Ako ipak moram iz nekog razloga da spustim igo prethodno samo ugasim gps i posle toga ga spustim i vratim normalno. Samo u tom slučaju igo neće da pukne. Znači kada je uključeno snimanje putanje igo ne puca pri minimiziranju samo kada je isključen gps ili nema prijema gps.
Promenio sam dve ver. Pongo skina , igo je ver. Jan. 26. 2017.
Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
Neki od korisnika Pongo skina su prijavili slicne probleme na tu temu (na nekim od uredjaja) a vezano za snimanje rute i background mod, pa pretpostavljam da je to isto/slicno i kod tebe.

Problem je opisan ovako:
Bez obzira da li je pokrenuto navodjenje sa rutom ili navi samo prati kretanje uvek je moguce izaci/minimirati aplikaziju i ponovo pokrenuti bez ikakvog problema/(ponovnog ucitavanja) a navodjenje ce normalno raditi i u background mod-u.

Problem nastaje kada se pokrene snimanje rute ako se apk minimra i ponovo podigne iz pocetka pokrece/ucita aplikaciju.

Iz nekog razloga snimanje rute nije moguce (to jest pravi problem) ako je apk u background mod-u.

Samo da napomenem da su se pojedini (ne svi i ne na svim uredjaima) korisnici zalili na ovaj problem.
 
Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Da, to je to. Ja rešavam to tako što kada moram da minimiziram isključim prvo gps, posle toga se igo regularno vrati na ekran i tada ponovo uključim gps. Na ovaj način se snimanje putanje kretanja ne prekida. Nije neko rešenje ali eto.
Btw. Možda da probam sa nekom novijom ver. Igo-a?
bf6acf3cd3cad61658c563f32d504e5c.jpg


Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
@bamblbi ja sam imao konkretno slučaj da krashuje kao kod tebe. Nakon resetovanja telefona na fabricka podešavanja sve je proradilo. U pitanju je Android 8.0. Čisto da znaš jer sam se i ja namučio,brisao i šta sve još nisam radio. Nekad neki Update hoće da to napravi. E sad ne znam ni koju verziju imaš OS-a a ni da li si to vec probao.
 
Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Update kod lenova ne postoji... Slabo ih zanimaju korisnici. Kada sam kupio vibe shot z90-7 to im bio najjači model... Bez obzira na to , nikakav update nam nisu nikada napisali. Ostao sam na androidu v.6.0.1.

Malo sam gledao šta se dešava, uglavnom na slici 1 je regularan rad igoa kada je minimiziran bez snimanja, vidi se da je gps aktivan. Na slici 2 je igo sa uključenim snimanjem , pri minimiziranju se gps isključuje dok ikonica igo-a i dalje stoji. Dakle tu je problem, iz nekog razloga dok se snima putanja i minimizira se igo tel. To vidi kao da sam izašao iz applikacije i isključuje gps što dovodi do crashovanja.
a6a61660eae326a9cb2659788543fc6b.jpg
cf819f285d4c826437f83f44c438c42a.jpg


Послато са Lenovo Z90-7 уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
07.05.2013
Poruka
380
Pre neki dan mi se nesto cudno dogodilo. Israel, Pongo, TTS 3.0MOD. HERE mape (mislim). Slabo koristim navigaciju pa nisam ranije primetio. Navodjenje je otprilike ovako - Posle banke skrenite levo. Sad treba da gledam sa strane gde se nalazi banka (koja?) a u guzvi sam, prilazim raskrsnici...
Da li je ovakvo navodjenje u redu? Mislim, nije greska neka?
 
Natrag
Top