iGO NextGen Navigacija

Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
... I keša u aplication/settings pride. Ako još koristi Pongo skin, čak bih tvrdio da će to definitivno biti rešenje problema. Od kad je, pored dnevnog i noćnog, ubacio i kolor mod, Pongov skin je baš postao mušičav (i autorad funkcija verovatno nosi deo krivice) i mislim da ni poslednji ispravak nije rešio probleme. Koristim i default i neku svoju kastomizaciju originalnog skina i sa njima je sve OK, dok za Pongov svako malo moram da brišem save i cash.
Jeste Pongo skin.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
10.09.2012
Poruka
349
iGO Tracks4Africa 9.19.2.704526 - 26.jun.2017

e3d720de4211.gif



Mape, i drugi NNG fajlovi, rade sa svojim licencama.
Naziv root foldera je iGO ili iGO_Africa bez menjanja naziva u sys fajlu
- data_folder_name="iGO_Africa" -
Dve verzije su u arhivi (make.sys/no.make.sys)

link
Hidden content
You need to react to this post in order to see this content.
Ova verzija je samo za serbianforum.org i nemojte je deliti nigde.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
916
iGO Israel u Grčkoj - Real Time Traffic radi

Pošto sam do Grčke koristio iGO Israel, paralelno sa Google Maps, evo kratkog prikaza rada navigacije iGO na Halkidikiju. Koristio sam mape HERE i navigacija me bez greške dovela do destinacije. GPS se nije gubio (samo u dužim tunelima što je i normalno), navigacija se nije nijednom "ugasila", tj. "pukla".

NG_Grcka.jpg


Želeo bih da naglasim da informacije o saobraćaju sasvim korektno rade u Grčkoj. Meni je to bilo posebo zanimljivo jer i dalje smatram da su bez tih podataka sve navigacije dosta uskraćenje što se tiče i kvaliteta navođenja a i pouzdanosti.
Na donjoj slici se vidi kako funkcioniše rad navigacija sa uključenim internetom.

NG_1.jpg


Kao što se može videti, na prvoj maloj slici je ruta do centra Soluna bez uključenog interneta, tj. bez prikaza saobraćaja. Na drugoj maloj slici se vidi da je, nakon uključenja internata, istog trenutka dodato vreme od 0:13, peščani sat ispod oznake Alternative. Već na trećoj slici je ruta promenjena a u vrhu ekrana informacija "Ruta je promenjena zbog stanja na putevima". Sjajno!
Preostale 3 male slike prikazuju da se zaista radi o informacijama u realnom vremenu jer se podaci vrlo brzo menjaju, kako se može videti i na vremenima u donjem delu svakog ekrana...
Što se tiče mapa, ne mogu odrediti da li su u Grčkoj, u Solunskoj regiji, bolje HERE ili TomTom. Sa ipak nedovoljnim brojem testiranjem,rekao bih da su skoro identične, podjednako dobre. Ja sam se opredelio za HERE samo zbog prikaza semafora jer i to ima značaja u vožnji.
Jedina, verovatno beznačajna, primedba na navođenje iGO Israel može biti u blizini mesta Liti, pored koga GMpas navodi autoputem, kako i treba, a iGO kroz naselje. Ipak, i iGO bi se sigurno dobro uključio na glavni autoput. Inače, ovim putem se prolazi ako se ide preko granićnog prelaza Dojran, između Makedonije i Grčke.
Dakle, svima koji planiraju da putuju u Grčku, preporučujem iGO Israel navigaciju. Siguran sam da će ih lepo i precizno dovesti do cilja. Ja koristim verziju, više puta sam pomenuo, koju je upakovao kolega @akineki. Naravno, TTS glas Lana radi sasvim pristojno i bez grešaka.

Što se drugih navigacija tiče, nisam ih mnogo koristio. Google Maps nisam previše jer sam u romingu i skupe bi bile informacije o gustini saobraćaja. Jedino kada sam bio na nekoj pumpi ili u restoranu pored puta sam proveravao...U prilogu su i skrinšotovi navigacija koje sve prikazuju, neka bolje, neka lošije, informacije o saobraćaju. Jedino sam zapazio da Sygic, iako je i ta funkcija otključana, u verzijama 17.2.0 17.2.2 ne daje gustinu saobraćaja. Sećam se da je nekada i Szgic Aura prikazivala saobraćaj u Mađarskoj. Proverio sam, sada ni u Mađerskoj nema odgovarajućih podataka...
 

Prilozi

  • GMaps Yes 1.jpg
    GMaps Yes 1.jpg
    88,7 KB · Pregleda: 34
  • GMaps Yes 2.jpg
    GMaps Yes 2.jpg
    85,1 KB · Pregleda: 36
  • HERE WeGo Yes 1.jpg
    HERE WeGo Yes 1.jpg
    92,9 KB · Pregleda: 32
  • HERE WeGo Yes 2.jpg
    HERE WeGo Yes 2.jpg
    93,5 KB · Pregleda: 30
  • TomTom Yes 1.jpg
    TomTom Yes 1.jpg
    86,1 KB · Pregleda: 31
  • TomTom Yes 2.jpg
    TomTom Yes 2.jpg
    88,8 KB · Pregleda: 32
  • TomTom Yes 3.jpg
    TomTom Yes 3.jpg
    101,7 KB · Pregleda: 39
  • Sygic NO Traffic.jpg
    Sygic NO Traffic.jpg
    74,9 KB · Pregleda: 39
  • Liti iGO vs GMaps.jpg
    Liti iGO vs GMaps.jpg
    595,5 KB · Pregleda: 42
  • iGO Israel Yes.jpg
    iGO Israel Yes.jpg
    92,9 KB · Pregleda: 37
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.621
...Što se tiče mapa, ne mogu odrediti da li su u Grčkoj, u Solunskoj regiji, bolje HERE ili TomTom. Sa ipak nedovoljnim brojem testiranjem,rekao bih da su skoro identične, podjednako dobre. Ja sam se opredelio za HERE samo zbog prikaza semafora jer i to ima značaja u vožnji.
Jedina, verovatno beznačajna, primedba na navođenje iGO Israel može biti u blizini mesta Liti, pored koga GMpas navodi autoputem, kako i treba, a iGO kroz naselje. Ipak, i iGO bi se sigurno dobro uključio na glavni autoput...

Rutiranje.
Po meni i po mojoj ne tako maloj vožnji po celoj Grčkoj bolje funkcioniše kod TomTom mapa nego kod Here. Semafori mi ne znače ništa, ali navođenje itekako, pa već nekoliko godina unazad koristim samo TT.
Izuzetno dobro poznajem severni deo Grčke, dosta sam se majao po lokalnim putevima, i svojevremeno me je iznenadila prilična razlika u izboru u takvom slučaju. Kako su mene navodili lokalci video sam da se njihove trase poklapaju sa onim kod TT.
Još nekoliko tumaranja po drugim krajevima, svake godine, koristio sam da uporedim TT i Here, i opet je ostajala ta razlika.
Po Solunu i Atini razlike gotovo da nema, Here su možda malo detaljnije baš u Atini ali ništa presudno meni kao turisti.
I jedne i druge, uzgred, preciznije su nego grčki znakovi kraj puta :p
Inače i Izrael i World lepo hvataju Onlajn Trafik.
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
407
Par pitanja :
- Kako da skinem sa ekrana crveni kruzic koji ide iza automobila ?
- Da li sam dobro uradio sto sam sve mape ( fbl,fba...) kopirao u isti foleder ../conetnt/map ?
- Kako znate koje su here, a koje TT mape ?

Danas sam je testirao od Konjarnika do Novog Sada i lepo radi osim sto se na Konjarniku Nevena pogubila ( imao sam jedno polukruzno okretanje, pa kod Slapa na utoput. Nevena se opasuljila tek kod hitne pomoci na autoputu ?

Ostalo je ok.

Hvala.
 
Učlanjen(a)
16.10.2013
Poruka
123
Koristim israel nextgen jan2017,jucer sam ubacio mape 1q.2017,do sad sam imao 4q2016 i sad mi se rusi nakon par sekundi. Kako da rijesim?

Edit: rijesio sam brisanjem save foldera i ponovnom konfiguracijom
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
407
iGO Israel u Grčkoj - Real Time Traffic radi

Pošto sam do Grčke koristio iGO Israel, paralelno sa Google Maps, evo kratkog prikaza rada navigacije iGO na Halkidikiju. Koristio sam mape HERE i navigacija me bez greške dovela do destinacije. GPS se nije gubio (samo u dužim tunelima što je i normalno), navigacija se nije nijednom "ugasila", tj. "pukla".

NG_Grcka.jpg


Želeo bih da naglasim da informacije o saobraćaju sasvim korektno rade u Grčkoj. Meni je to bilo posebo zanimljivo jer i dalje smatram da su bez tih podataka sve navigacije dosta uskraćenje što se tiče i kvaliteta navođenja a i pouzdanosti.
Na donjoj slici se vidi kako funkcioniše rad navigacija sa uključenim internetom.

NG_1.jpg


Kao što se može videti, na prvoj maloj slici je ruta do centra Soluna bez uključenog interneta, tj. bez prikaza saobraćaja. Na drugoj maloj slici se vidi da je, nakon uključenja internata, istog trenutka dodato vreme od 0:13, peščani sat ispod oznake Alternative. Već na trećoj slici je ruta promenjena a u vrhu ekrana informacija "Ruta je promenjena zbog stanja na putevima". Sjajno!
Preostale 3 male slike prikazuju da se zaista radi o informacijama u realnom vremenu jer se podaci vrlo brzo menjaju, kako se može videti i na vremenima u donjem delu svakog ekrana...
Što se tiče mapa, ne mogu odrediti da li su u Grčkoj, u Solunskoj regiji, bolje HERE ili TomTom. Sa ipak nedovoljnim brojem testiranjem,rekao bih da su skoro identične, podjednako dobre. Ja sam se opredelio za HERE samo zbog prikaza semafora jer i to ima značaja u vožnji.
Jedina, verovatno beznačajna, primedba na navođenje iGO Israel može biti u blizini mesta Liti, pored koga GMpas navodi autoputem, kako i treba, a iGO kroz naselje. Ipak, i iGO bi se sigurno dobro uključio na glavni autoput. Inače, ovim putem se prolazi ako se ide preko granićnog prelaza Dojran, između Makedonije i Grčke.
Dakle, svima koji planiraju da putuju u Grčku, preporučujem iGO Israel navigaciju. Siguran sam da će ih lepo i precizno dovesti do cilja. Ja koristim verziju, više puta sam pomenuo, koju je upakovao kolega @akineki. Naravno, TTS glas Lana radi sasvim pristojno i bez grešaka.

Što se drugih navigacija tiče, nisam ih mnogo koristio. Google Maps nisam previše jer sam u romingu i skupe bi bile informacije o gustini saobraćaja. Jedino kada sam bio na nekoj pumpi ili u restoranu pored puta sam proveravao...U prilogu su i skrinšotovi navigacija koje sve prikazuju, neka bolje, neka lošije, informacije o saobraćaju. Jedino sam zapazio da Sygic, iako je i ta funkcija otključana, u verzijama 17.2.0 17.2.2 ne daje gustinu saobraćaja. Sećam se da je nekada i Szgic Aura prikazivala saobraćaj u Mađarskoj. Proverio sam, sada ni u Mađerskoj nema odgovarajućih podataka...

Koji telefon imas ?
Meni je na S4 Google Maps vidno polje premalo ?
 
Natrag
Top