iGO NextGen Navigacija

Učlanjen(a)
16.07.2015
Poruka
197
SCREENSHOTS



Hvala kolegama na rješenjima za probleme: @vladcepesh @nenadsenn

NextGen je nevjerovatno dobro urađen. Kao da je cijeli kod iznova urađen, sve radi glatko i nevjerovatno brzo. Pretraga, rute sve. Sa ovim trenutnim licencama sve radi savršeno. I sa uključenim reljefom i bez njega sve radi isto, bez promijene. Po meni trenunto najljepša navigacija čak i od SYGIC TRUCK-a. Sada preostaje da vidimo kako to sve radi u vožnji mada ne vidim razloga za brigu. Vidjet ćemo konačni proizvod buildings, online pretraga i ostale stvari. Nisam testirao u vožnji (do sutra) ali ovo je ono što smo čekali od NNG-a. Kao što je @vladcepesh naglasio, neke stvari još uvijek ne rade jer nam fale licence ali nadamo se ubrzo da će i taj biti sređen. Mada trenutno radi sve što je bitno: MAPS, POIS, SPEEDCAM. Kod mene cijeli Balkan ubačen NAVTEQ 2015.Q1, voice i lang files. TESTIRANO NA NOTE 3 LTE (1920x1080)

Za 2015 Q1 radi sljedeće sa trenutnim licencama:

.dem
.fbl
.fpa
.poi

NE RADI:

building(3dc, 3dl)
histspeed(hsp)
map(fda,fsp, ftr,fjw, hnr)
phoneme(ph)
poi(extended.poi)
raster(rst)

Za 2014 Q4 radi:

-3dl
-3dc
-------------
-dem (Europe_CGIAR_Premium_2006.06_120920.dem)
-------------
-fpa
-fbl
-basemap
-fjw
-fsp
-hnr (full Europe)
..................
-poi
-ext_poi
-----------------------------------------------------------------
NE RADI:

-truck poi
-ftr
-hnr (West and East)

Zahvaljujuci @vladcepesh imamo rješenja za neke od problema na koje smo naišli a to su:

1. Missing or incompleet flder /sdcard/iGO
- Raspakovati arhivu i kopirati na SD folder kako je i imenovan "Gena_iCarNav". NE MJENJATI naziv foldera (u iGO ili sl.)

2. "missing or incomplete folder:
/data/data/com.nng.igo.primogena/license"

- Izbrisati device.nng iz license foldera

3. Nema tastature, ne možete ništa kucati, ne nudi opciju tastature.
Obrisati folder ui_nextgen nakon instalacije

4. 3d Terrain se ne prikazuje .iako ima .dem i uključen 3D
Ubaciti (Zamjeniti postojeci .dem) sa "Europe_83_CGIAR_Premium_090323.dem" i sve radi super

5. GPS SIGNAL SPORO NALAZI
Rješenje je vrlo jednostavno korištenjem aplikacije GPS STATUS PRO :)
Pokrenete GPS STATUS PRO
1. TOOLS
2. MANAGE A-GPS
3. RESET
4. MANAGE A-GPS DOWNLOAD
5. POKRENITE iGO i nalazi signal za 2 3 sec.

6. Kako sačuvati favorites iz starog iGO
iz foldera - save/profiles/01 - fajl -user.upoi kopirati u -
Gena_iCarNav/save/profiles/01/users/00.

7. Kako sačuvati rute iz starog iGO
iz foldera - save/progiles/01 kopirati folder -routes - u -
Gena_iCarNav/save/users/00.

8. Mape i ostalo iz HERE Q4 2014 ne radi.
file raspakujte i sadrzaj kopirajte u -
Gena_iCarNav/licence.
http://serbianforum.org/attachments/tmp_18457-2014-q4-636841987-zip.77818/
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Dobro je sto si sve trenutne moguce probleme skupio u jedan post, a naravno za to je zasluzan vladcepesh ;)
 
Učlanjen(a)
16.07.2015
Poruka
197
Dobro je sto si sve trenutne moguce probleme skupio u jedan post, a naravno za to je zasluzan vladcepesh ;)

O naravno, pokusat cu da pratim postove i da dopunjavam error-e i rješenja a naravno gore sam tagovao vlada. Jbt sretan sam kao malo dijete zbog ovoga. :) Baš me zanima kako će to sve da radi u full-u? Kakve su to sve opcije spremili. I ovako je prejako :)
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Instalirao sam i sve radi kako treba. Na zalost za mene je ipak iGO na prvom mestu sto se izgleda tice. Izgleda da sam ja kao malo dete pa volim sareno i puno opcija ;)

Doduse NexGen je tek na pocetku tako da je sve otvoreno...
 
Učlanjen(a)
16.07.2015
Poruka
197
Pa da ovo je ipak cini.mi se NextGen sa 70% mogucnosti. Mene prije svega fascinira brzina koliko sada sve puno brze radi bez obzira na broj mapa ili reljef. Sad slijedi malo navikavanja ali cim izadje prva full verzija.mislim da ubrzo dolazi novi.modovi modifikovane verzije itd. koliko ja znam nextgen bi trebao da radi na svim uredjajima bez problema no to ostaje da vidimo. Droid OS je.sam.po sebi muka tako da vidjet cemo. Ja definitvno stavljam NG kao primarni NAVSYS i nadam se ubrzo full verziji.
 
Učlanjen(a)
09.10.2011
Poruka
274
Svaka cast!!! To je ono sto smo cekali, sve radi bez problema... Novi izgled, funkcionalnost, bez suvisnih opcija. Cekamo nove licence, nadam se da ce moci da radi i sa mapama drugih proizvodjaca. Zahvalnost svim clanovima (ne bih da nekog preskocim) koji su svojim angazovanjem u ovoj i drugim temama nesebicno podelili svoje znanje i iskustva i svima nama omogucili punu funkcionalnost svih prethodnih, sadanjih i buducih verzija navigacije. Pozz.
 
Učlanjen(a)
16.07.2015
Poruka
197
@vladcepesh Hvala ti...

Ok, vidio sam tamo negdje map changere kao na slici ili online pretragu?



Pa me zanima da li to moze ikod nas koristimo TomTom i NAVTEQ ili čak online pretragu? Naravno i ovako je super ali jbg uvijek pokušavamo više.

I GLONASS?

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
ubaci dem za brda . Ovaj je isuviše mali dem fajl. Nema toliko detalja. Glonass nemaš ni kod primo na osnovnom skinu.
Mislim vizuelno. Imaš razne programe koji pokazuju konkretno gps, glonass, beidou, kopernikus satelite
 
Učlanjen(a)
16.07.2015
Poruka
197
@vladcepesh hvala ti, a da ubacio sam veliki .dem i evo radi super i dodao sam odmah gore na listu problema/rjesenja pod br.4 Ok probat cu 3rd party programima za GPS.
 
Natrag
Top