iGO NextGen Navigacija

Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Ova tema služi isključivo za podešavanje originalne verzije iGO nextgen koje su aktuelne
Israel- ux data.zip
Basarsoft- ux, data.zip
World- ux, data.zip
Gift- ux, data.zip

Avicsync odavno nema novih verzija i to više nije aktuelno.


Rasprave o drugim skinovima, glasovima, i raznim dodacima postoji posebna tema.
Rutiranje, upoređivanje karata posebna tema.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
Nove NextGen verzije Israel i Gift ipak mogu da upamte novoubačene tačke upozorenja

Pošto smatram da je značajno da se u navigaciji mogu dodati nove tačke upozorenja, kao što su recimo "pružni prelazi" preko tramvajskih šina, nove prekršajne kamere, potrudio sam se da nekako dođem do rešenja da i te opcije funkcionišu u novim NextGen verzijama.
Nakon instaliranja verzije Israel, a isto se ponovilo i sa Gift verzijom, ubačene tačke nisu bile trajno upamćenje. Po izlasku iz navigacije i novom pokretanju aplikacije one na mom telefonu (Huaweei Y6II Compact) nisu bile upamćene.

EDIT 1 : Nadam se da je sada pronađeno pravo objašnjenje gubljenja novih tačaka upozorenja (22.3.2017)

Moj prethodni zaključak u vezi pamćenja tačaka upozorenja je ipak bio pogrešan. Priznajem, nisam bio zadovoljan rešenjem koje se zasniva na "kako, ali ne i zašto". Obično takvo zaključivanje nije pouzdano. Zato sam nastavio testiranje...

Gubljenja dodatih tačaka upozorenja je izazivao fajl device.nng koga je generisalo pokretanje stare klasične navigacije iGO Primo. Nove NextGen verzije, bar ove koje sam proverio, Israel i Gift ne generišu device.nng. Dakle, ako se pokrene jedna od pomenutih NextGen navigacija a u memoriji telefona postoji fajl device.nng, prethodno dodate tačke će biti obrisane. U tom slučaju je potrebno samo izbrisati device.nng i ponovo definisati željene tačke. Takođe, ako se pokrene iGO Primo, pa se posle izlaska iz aplikacije (Exit) izbriše device.nng iz telefona, kada se pokrenu nove NextGen, upamćene tačke upozorenja će biti prisutne. Ukoliko korisnik nema na istom telefonu iGO Primo, i ako je instalacija novih NextGen verzija odrađena posle brisanje device.nng, tačke koje budemo dodavali će biti zapamćene. Proverio sam stare verzije, AvicSync i stari NextGen, njima pomenuti device.nng ne smeta i one trajno pamte ubačene tačke prekršajnih kamera ili drugih obaveštenja. Prema tome, "rešenje" problema za korisnike i stare verzije iGO Primo nije baš najsrećnije...

Što se tiče lokacija Favorita (Kuća, Posao i ostale) njima device.nng ne smeta i one ostaju trajno zapamćene.


Pamćenje novoubačenih tačaka upozorenja sam proverio u vožnji. U jednom smeru Gift, u drugom Israel.
Sada na telefonu rade obe verzije, ikonice su im iste, isto su označene u memoriji, samo ih razlikujem po veličini. Veća je Gift (možda zbog toga što ima 2 apk fajla, make.sys i no.make.sys) a Israel samo jedan apk fajl ...
Da bih vizuelno razlikovao verzije, jer sam i u Gift verziju ubacio ux za Pongo skin, folder buildings u iGO_Gift sam ostavio bez sadržaja.

EDIT 2 : Fajl u kome se nalaze lokacije novoupisanih obaveštenja (ili prekršajnih kamera) i put do fajla (27.3.2017)

Zahvaljujući razjašnjenju koje je pronašao drugar @pera.simic , dopuniću post iz 2 razloga :
1) Fajl sa novoupisanim obaveštenjima se sada jednostavno može prebaciti sa jednog telefona na bilo koji drugi, kao i poslati drugim korisnicima koji to žele.
2) Pošto mnogi i dalje imaju na telefonu navigaciju iGO_Primo, pa tako mogu slučajno da zaborave da izbrišu fajl device.nng i time izazovu gubljenje novih obaveštenja, može se fajl koji sadrži informacije o novim obaveštenjima čuvati u nekom foderu (Temp ili neko drugo ime), koji se nalazi u folderu iGO_Israel, iGO_Gift, iGO_World ili bilo gde na telefonu.
Dakle, @pera.simic je otkrio i obavestio me da se novoupisana obaveštenja (i/ili prekršajne kamere) čuvaju u fajlu SpeedcamUpdates.spud koji se nalazi na lokaciji iGO_Israel\privdocs\InappShop\Mount\speedcam.
Prema tome, jednostavno se pomenuti fajl SpeedcamUpdates.spud može prebaciti u drugi telefon koristeći istu putanju, kao i vratiti sa istog telefona ako je došlo do nenamernog gubljenja zbog neizbrisanog fajla device.nng. Dovoljno je oštećeni fajl izbrisati i kopirati upamćeni originalni. Provereno funkcioniše !
 

Prilozi

  • Dve Israel ikonice.jpg
    Dve Israel ikonice.jpg
    396,3 KB · Pregleda: 119
  • Israel & Gift.jpg
    Israel & Gift.jpg
    118,5 KB · Pregleda: 118
  • Gift provera Tasmajdan.jpg
    Gift provera Tasmajdan.jpg
    94,8 KB · Pregleda: 109
  • Israel provera Tasmajdan.jpg
    Israel provera Tasmajdan.jpg
    110,9 KB · Pregleda: 114
  • Gift File Manager.jpg
    Gift File Manager.jpg
    50 KB · Pregleda: 107
  • Gift Pruzni Prelaz.jpg
    Gift Pruzni Prelaz.jpg
    113,5 KB · Pregleda: 110
  • Israel Pesacki prelaz.jpg
    Israel Pesacki prelaz.jpg
    102,1 KB · Pregleda: 114
  • Israel Pokretna kamera.jpg
    Israel Pokretna kamera.jpg
    109,5 KB · Pregleda: 113
  • Gift u memoriji.jpg
    Gift u memoriji.jpg
    97,7 KB · Pregleda: 119
  • Israel u memoriji.jpg
    Israel u memoriji.jpg
    100,5 KB · Pregleda: 114
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Zašto se ne vide zgrade na karti?
Imam najnovije Here buildings ubačene u content/buildings folder.

Послато са Lenovo P1a42 уз помоћ Тапатока
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
17
Koristim ovu verziju od akineki, i sve radi dobro osim što me ne obavjestava za jednu kameru do moga posla, za drugu kameru uredno javi. Vizuelno je prikaže, ali zvučno ne.
Možda bih trebao sve tacke i iz drugih drzava kopirati u prekršajne kamere, u folderu sped cam??
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
@radja71 3dc i 3dl fajlovi treba da budu u content/building a ne content/buildings.
Mada kod nas i nema bas nesto mnogo zgrada u 3dl fajlovima.
Screenshot_20170323-091220.png

@allem Ako kameru prikaze vizuelno ali ne i zvuk (Nevena) onda nema audio fajla u \ui_nextgen\audio\speedcam_en. Lana TTS izgovara sve kamere.
 
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Ma tačan je naziv foldera nego greška prilikom kucanja.

Ali u BG nema niti jedna zgrada na mapi a imam od SRB taj fajl navedeni.

P.S. ipak je u BG malo zgrada. Već u Ljubljani ima mnogo više zgrada. Dakle, ipak radi. Hvala.

Послато са Lenovo P1a42 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top