Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

iGO Mape

Diskusija u 'Mobilni Svet' započeta od vladcepesh, 28.10.2012.

1. toda81

toda81 Član

Zahvala:
    1.002
    Pol:
    Muški
    Nema novijih contrastovih mapa od tih koje si naveo.

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока

2. jokilic123

jokilic123

Zahvala:
    0
    Pol:
    Muški
    A jel ce izlaziti nove jel se zna?

3. aconik

aconik

Zahvala:
    269
    Pol:
    Muški
    Tesko da hoce...
    Inace, i dalje je Contrast bolji od HERE sto se tice preciznosti do kucnog broja. Naravno ne gde postaje nova naselja sa novim brojevima posle kraja 2014god. (logicno).
    Inace, vise puta sam pisao da u Cacku HERE i dalje nema upisane pojedine jednosmerne ulice.
    Ali svakako da Contrast zastareva (ako vec nije) i da ce kako vreme prolazi postati sve manje upotrebljiva zbog novih infrastruktura isl.

4. mirkolj

mirkolj Član

Zahvala:
    1.251
    Ne znam di ti koristiš mape ali kod mene u Hrvatskoj Here mape rade posao savršeno .TT loše za sada a Contrast više ne radi mape od 2012. tako da ništa od toga moraš gledati malo šire ne samo za svoje mjesto.

Oky77 se ovo sviđa.
  5. aconik

aconik

Zahvala:
    269
    Pol:
    Muški
    Ne od 12te nego 2014 ne radi vise.
    Ja sam i rekao gde gledam i napisao konkretno za Cacak stanje. Verujem da Cacak nije jedini sa tim propustima (prosto bi bilo neverovatno da je tako)
    Koristim obe mape tako da ne favorizujem ni jednu, samo sam izneo cinjenice i trenutno stanje.

6. navigas

navigas

Zahvala:
    2.271
    Pol:
    Muški
    Contrast (PlanPlus) i dalje ažurira mapu Srbije

Nažalost, mapa Srbije je samo raspoloživa na sajtu i na aplikaciji PlanPlus (za android) ali uz korišćenje interneta. Moguće je odrediti i rutu u aplikaciji, ali nema navođenja. Ipak, meni je i takva PlanPlus mapa Srbije korisna za upoređivanje i proveru drugih mapa. Ruta se može pregledati i to može biti veoma korisno za neka područja Srbije. Nažalost, nezvanično sam saznao da NNG više nije zainteresovan da kupuje izvornu Contrast mapu Srbije i da je prevodu u fbl format.
    Kolega @aconik u više navrata potencira činjenicu da su pojedine ulice u Čačku i dalje sa pogrešnim smerom. Ja mu verujem. Ipak, mislim da bi bilo korisnije da se doda skrinšot mape PlanPlus, za koju i ja mislim da je najpreciznija u Srbiji, i da se označe ulice koje imaju pogrešno ucrtan smer u HERE mapi. Nadam se da će posle toga ti smerovi biti ispravljeni od strane HERE kancelarije. Možda će biti potrebna samo fotografija na kojoj se vidi koji smer ima konkretna ulica. Jer je iluzorno očekivati da će nam bilo koji provajder servirati besplatnu mapu a da se mi i ne potrudimo da mu ukažemo na greške. Jasno mi je da bi bilo normalno da oni to urade za nas, ali samo u slučaju da smo mapu platili. Ovako, imamo mogućnost samo da zamolimo da se greške isprave. @aconik, sećam se da smo svojevremno zajedno označili pogrešne smerove. Koliko vidim, sada su oni isti kao i u mapi PlanPlus (Contrast). Evo centralnog dela Čačka u ovoj mapi, izdanje 2017 :

Druže, zamolio bih te da ove označene smerove precrtaš tamo gde su pogrešni u HERE mapi. Koliko sam uspeo da uporedim, i u HERE mapi je ista situacija sa smerovima. Naravno, ja ne poznajem dobro Čačak i možeš dodati i skrinšot ekrana takođe PlanPlus mape, sa njihovog sajta, i označi ulice koje treba ispraviti. Pre toga proveri kako su označene u HERE mapi na HERE sajtu. U prilogu je deo Čačka kako ga "vidi" HERE mapa.
    Slažem se da ima nedostataka u HERE mapi, ali ne verujem da su toliko izraženi. Neki delovi Srbije su zaista zapostavljeni, ali nije bolja situacija ni u TomTom mapi. Recimo, proveravao sam put do manastira Prohora Pčinjskog. Koliko sam video, uz poređenje sa snimkom SAT Patrole, samo PlanPlus i Google Mapa imaju dobro ucrtane puteve. HERE i TomTom nemaju. Takođe, popodne sam (u vožnji) tražio veliki tržni centar TC Zmaj i prodavnicu nameštaja Vitorog. Google Maps mi je pomogla, iGO Israel sa HERE mapom nije imao taj podatak. Mislim na pretragu POI lokacija...Ova digresija u vezi sa TC Zmaj je samo iz razloga da potvrdim da nisam pristrasan i ne forsiram HERE mapu. Ali, ne mogu je ni kritikovati, naročito tamo gde je popravljena i sada korektna.

Dodate datoteke:

Poslednja izmena: 19.06.2017 u 22:33
  7. aconik

aconik

Zahvala:
    269
    Pol:
    Muški
    Dosta stvari sam prepravio na Here creator sajtu.
    Konkretno za nekoliko jednosmernih ulica su prihvatili (bar je tako pisalo). Takodje je pisalo da ce izmene biti u 2017.Q3 mapi

Preporučite stranicu