iGO Primo NextGen Mape

Član
Učlanjen(a)
02.09.2010
Poruka
19
@ navigas, drago mi je ako sam pomogao.

Kod sebe u kolima imam na papiru odštampana sva mjesta u Srbiji sa poštanskim brojevima, pa kad neko mjesto ne mogu da učitam, tu je evidencija da pomogne :)

Ja živim u Crnoj Gori ali često dolazim kolima u Srbiju, pa redovno pratim sva dešavanja
vezano za ažuriranje mapa.

Clio koji vozim je kupljen u julu 2015-e ali su mape u navigaciji bile 2013.Q4, pa sam iskoristio
to jedno besplatno ažuriranje i dobio mape 2015.Q4. Imao sam mape samo za bivšu Jugu bez
Makedonije, pa sam zato, zahvaljujući entuzijastima na netu, našao rešenje i ubacio fbl mape koje želim.


@pivarac1, puno ti hvala na trudu. Sa poslatim slikama si zaista mnogo pomogao. To potvrđuje da je greška u mapi koju i mi koristimo i to čitanje ne zavisi od uređaja. I MediaNav istu mapu "čita" kao i iGO android navigacije. Kako je greška nastala, to ne možemo znati. Postoje samo tri mogućnosti. Ili je originalna HERE mapa prodata sa tim "felerom", ili je mapa koju koristimo u androidu loše konvertovana u FBL format a uzeta iz neke druge navigacije. Na kraju, meni je najverovatnija mogućnost da je NNG loše konvertovao mapu Srbije jer je HERE proverila svoju izvornu mapu a i HERE WeGo navigacija nikada nije imala ovaj problem.

Sada sam došao iz grada. U jednom novom automobilu Renault Clio, kupljenom pre nekoliko meseci, nažalost je mapa još starija od one koje sam video u modelu Captur. Mapa je NNG sa oznakom HERE.2013.Q2. Ne znam zašto se fabrička navigacija, u novom automobilu, prodaje sa tako starom mapom. Nepoznati gospodin mi je ljubazno dozvolio da pogledam. Pitao sam ga zašto nije apdejtovao mapu i odgovor je bio jednostavan: "Na ovoj imam sve što mi treba. Ja sam zadovoljan". Dakle, biće dosta teško naići na vlasnika koji je zainteresovan, kao i mi, da mu mape budu ažurne...Zato ti se još jednom zahvaljujem na odgovoru, posebno na slikama. Nadam se da ćemo ipak na kraju uspeti da saznamo od koga potiče pomenuta greška u pretraživanju nekih gradova u Srbiji po imenu. Šteta što NNG nikako ne želi da se uključi i proveri svoju HERE mapu za konkretne gradove...
 
Učlanjen(a)
21.09.2013
Poruka
0
Član
Učlanjen(a)
02.09.2010
Poruka
19
Koju verziju media nav si uspeo hakovati?

MediaNav 4.0.6 je verzija softvera ali se uradi downgrade na verziju 4.0.3 da bi se mogao instalirati program koji omogućava puno korišćenje uređaja. Postoji rešenje i za novi MediaNav Evolution. Svi potrebni fajlovi se mogu naći na internetu, kao i uputstvo.

Postoji i program Menavrus ali koliko znam nije besplatan.

Na snimku koji sam postavio se vidi kako se na memoriji uređaja sve instalira i navigacija pokreće direktno sa uređaja kao i fabrička a sa USB memorije se može pokrenuti iGO 8, svi fajlovi i mape se ubace u USB memoriju. Preko video plejera se mogu pustiti filmovi, muzički spotovi.

Treba uraditi sve po uputstvu, sačuvati sve fajlove koji se nalaze u memoriji uređaja, prekopirati nove, sve na tačno određenom mjestu i uređaj nikako ne isključivati dok se čitav proces ne završi. Sve se radi na sopstveni rizik i brisanje nekog programskog fajla ili njegovo premještanje na drugu particiju diska (ima ih 3) dovodi do blokiranja uređaja. Nakon toga će se vrlo teško naći neko ko ga može ponovo uključiti i sve vratiti na fabrička podešavanja.

Ima dovoljno snimaka na internetu, sve treba polako proučiti.

Ja sam prvi put instalirao verziju koja se pokreće sa USB memorije preko nove ikonice na displeju. Navigacija iGO 8 a može i 7ways navigacija. Dešavalo mi se tokom vožnje, zbog neravnog puta, da USB izgubi kontakt i onda, da bi se program ponovo pokrenuo, treba da se vozilo zaustavi, isključi motor, izvadi kartica, pa se sve ponovo startuje.

Zatoi je, po meni, bolja verzija kad je sve instalirano na memoriji uređaja, koristi se, u odnosu na iGO8, nova verzija iGO Primo a USB je uvijek tu i na njemu se nalazi iGO 8 ako se neko uželi ljepše grafike, kao i video i muzički fajlovi.

Prije pokretanja verzije sa USB memorije, treba pokrenuti mp3 fajl koji isključuje radio, da bi se čulo glasovno navođenje navigacije ili čuo zvuk sa filma. Sve to nije potrebno kad se koristi verzija instalirana na memoriji uređaja, sve funkcioniše kao i fabrički.



http://lamiaclioiv.forumcommunity.net/
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2010
Poruka
19
Da li je neko koristio iGO sa HERE Q3 mapama, ruta Beograd - Čačak. Na ulazu u Ljig, stotinjak metara prije semfora, navodi desno iako nema raskrsnice i onda cijelom dužinom magistrale kroz Ljig i nakon izlaska iz Ljiga navodi: 'skrenite lijevo ili skrenite desno' non-stop rerutira vjerovatno za povratak nazad i uključivanje na nepostojeće skretanje prije semafora iz pravca Beograda.

Da li je moguće da su na mapi ucrtali još neizgrađene puteve ili priključke za novi autoput Beograd-Čačak? Sve funkcioniše normalno nakon uključivanja na autoput Ljig - Preljina i nema više nepotrebnog rerutiranja.

HERE 2016 Q3 mape.
 
Učlanjen(a)
15.08.2014
Poruka
920
...Da li je moguće da su na mapi ucrtali još neizgrađene puteve ili priključke za novi autoput Beograd-Čačak? Sve funkcioniše normalno nakon uključivanja na autoput Ljig - Preljina i nema više nepotrebnog rerutiranja.
Druže, pošto i ja, pored još nekolicine članova, sarađujem sa HERE kancelarijom u Beogradu, zaduženom za HERE mape Srbije i Crne Gore, da probamo da razjasnimo problem. U tom slučaju mogu pisati kancelariji da isprave grešku, ukoliko postoji. U prilogu sam stavio nekoliko slika. Ako je problem koji sam ilustrovao slikom "Ljig Ruta iGO", onda problema nema već je mapa HERE.2016.Q3 malo požurila. U pravu si, taj priključak još nije izgrađen. To se vidi na HERE mapi, slika "Ljig neizgradjena petlja HERE". Zaista je čudno da iGO sa HERE mapom tako rutira u blizini Ljiga. Kao što se može videti, navigacija HERE WeGo, koja koristi izvornu i precizniju mapu HERE, rutira ispravno kroz Ljig, slike "HERE WeGo kroz Ljig" i "Ljig Ruta HERE WeGo". Dodao sam i sliku sa Google Street View da pogledaš da li je sve to blizu pumpe "Knez Petrol", jer je ona pre semafora, pa da pokušamo da lociramo gde počinje problem u iGO navigaciji...
Ako ne grešim u prethodnom zaključivanju, problem je samo u mapu HERE.2016.Q3 koju navigacija iGO tumači tako kao da je pristupna petlja završena. Na sajtu HERE se lepo vidi da je to još nezavršena deonica i ucrtana je isprekidanom linijom. iGO mapa nije mogla da to tumači kao da stvarno postoji...
 

Prilozi

  • Ljig Ruta iGO.jpg
    Ljig Ruta iGO.jpg
    82,5 KB · Pregleda: 29
  • Ljig neizgradjena petlja HERE.jpg
    Ljig neizgradjena petlja HERE.jpg
    57,1 KB · Pregleda: 30
  • Ljig Ruta HERE WeGo.jpg
    Ljig Ruta HERE WeGo.jpg
    60,4 KB · Pregleda: 31
  • HERE WeGo kroz Ljig.jpg
    HERE WeGo kroz Ljig.jpg
    58,5 KB · Pregleda: 32
  • Knez Petrol Ljig.jpg
    Knez Petrol Ljig.jpg
    532,3 KB · Pregleda: 32
Učlanjen(a)
19.07.2016
Poruka
86
postoje li za iGO alternativne zgrade tipa OSM, pošto originalne Here mape u Hrvatskoj imaju samo Zagreb i još par gradova djelomično
kao što u Sygic umjesto originalnog 2 dc filea ubacimo OSM 2dc i imamo zgrade po svim mjestima
postoji li tako nešto za iGO, neki 3dc file??
 
Član
Učlanjen(a)
02.09.2010
Poruka
19
Druže, pošto i ja, pored još nekolicine članova, sarađujem sa HERE kancelarijom u Beogradu, zaduženom za HERE mape Srbije i Crne Gore, da probamo da razjasnimo problem. U tom slučaju mogu pisati kancelariji da isprave grešku, ukoliko postoji. U prilogu sam stavio nekoliko slika. Ako je problem koji sam ilustrovao slikom "Ljig Ruta iGO", onda problema nema već je mapa HERE.2016.Q3 malo požurila. U pravu si, taj priključak još nije izgrađen. To se vidi na HERE mapi, slika "Ljig neizgradjena petlja HERE". Zaista je čudno da iGO sa HERE mapom tako rutira u blizini Ljiga. Kao što se može videti, navigacija HERE WeGo, koja koristi izvornu i precizniju mapu HERE, rutira ispravno kroz Ljig, slike "HERE WeGo kroz Ljig" i "Ljig Ruta HERE WeGo". Dodao sam i sliku sa Google Street View da pogledaš da li je sve to blizu pumpe "Knez Petrol", jer je ona pre semafora, pa da pokušamo da lociramo gde počinje problem u iGO navigaciji...
Ako ne grešim u prethodnom zaključivanju, problem je samo u mapu HERE.2016.Q3 koju navigacija iGO tumači tako kao da je pristupna petlja završena. Na sajtu HERE se lepo vidi da je to još nezavršena deonica i ucrtana je isprekidanom linijom. iGO mapa nije mogla da to tumači kao da stvarno postoji...

Ne mogu da tvrdim da možda na tom mjestu nije ranije bilo skretanje desno, sad je taj dio desno pored magistrale raskopan jer se rade priključni putevi za autoput. Ako se ne varam tu se nalazi Knez Petrol b.s. To je tačno prekoputa već izgrađenih nosećih stubova novog autoputa.
Mislim da je dokaz postojanja greške u mapi HERE 2016 Q3 to što navigacija tokom prolaska kroz Ljig, magistralom, non-stop rerutira i navodi da se skrene lijevo ili desno kako bi se vozač vratio nazad na navedenu nepostojeću raskrsnicu. Vjerovatno su požurili sa ucrtavanjem te dionice u mapu. Neće se niko od vozača tu izgubiti, nema gdje ni skrenuti :)

Kada putujem iz Beograda ka Crnoj Gori uključim navigaciju ponekad da provjerim koliko mi je km preostalo, dva puta sam to uradio prije Ljiga i oba puta mi se ponovila ista situacija prije ulaska u Ljig.

Ranija izdanja HERE mapa su nakon izlaska iz Ljiga navodila non-stop desno, da se napusti glavna magistrala i skreno desno kako bi se nastavio put za Čačak. Jednom sam i skrenuo desno, da iz radoznalosti provjerim kuda će me odvesti. Vozio sam preko 'brda i dolina' dok na kraju nijesam došao do mjesta gdje se put završava, pa sam se okrenuo nazad i nekako se vratio na glavni put. Možda se moglo proći dalje makadamskim putevima ali slušajući navođenje navigacije nije se moglo proći dalje. Možda bi i ova Q3 verzija mape navodila na isti način ali je sad promjena došla zbog autoputa.

To rutiranje i navođenje je nezgodno za vozače koji dolaze iz inostranstva i ne znaju put, tako da je pravilo 'drži se uvijek glavnog puta' ili 'pitaj mještanina' uvijek aktuelno.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.262
Ovi problemi sa kartama, kasno azuriranje, lose ucrtane ulice, znakovi, ogranicenja, pa samim tim i rutiranje pa sve do nemogucnosti pronalazenja gradova po imenu, za male i ne interesantne zemlje kao sto je nasa nije nista cudno. Naravno i to da ih nije briga da na neciju sugestiju rese problem, sto je iskusio i nas kolega @navigas vise puta. Previse je malo legalnih korisnika koji placaju navigacije, i vecina se snalazi na raznim forumima. I ovi sto kupe iskoriste tih nekoliko besplatnih azuriranja i onda na neki od foruma, tu uvek ima resenja. Eto i kolega @pivarac1 je samo pomenuo da je uspeo da hakuje MediaNav i odma su se javili jos neki zainteresovani clanovi. Iskreno i ja polazim od toga. Sto da nesto platis ako mozes da dobijes dzabe. E sad sto se nas tice to je super ali kakda onaj u kancelariji map provajdera vidi koliko malo korisnika u nekoj zemlji ima naravno da nece da se opterecuje ulaganjem u azuriranje karte te zemlje posto to nece da mu se na kraju isplti jer usluge koje oni pruzeju nama su tu da bi oni nesto zaradili a ne zato sto nas vole. U sustini malo zaobilazenja, par pogresnih skretanja, jedno polukruzno gde to nije dozvoljeno, mozda i kroz neku jednosmernu u pogrenom smeru, ali na kraju ipak dodjes tamo gde si posao.
Zato koliko god bile lose kad su dzabe zlatne su.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
Here mape su jedna tema a igo here mape su druga tema.
Samim tim što postoji here creator mapa je prednost i relativno se brzo primenjuje za razliku od google mapa gde možeš čitavu večnost da čekaš ispravke, jer navodno sistem im ne dozvoljava takvu vrstu ispravka kako sam dobio odgovor pre neki dan. Kod iGO Here putevi koji nisu završeni ili samo planirani oni ih crtaju kao završeni. Kao recimo batajnička petlja gde ima i gomila alternativnih puteva koji između batajničkog druma i novosadskog autoputa se povezuju i taj deo je jedan od najgorih od lakat krivine pa do petlje pre neki dan kao što znamo tragična nesreća. Za ne urađenu petlju nije kriv ni here ni igo nng.
Za loše indeksiranje naziva gradova je direktno kriv igo nng a ne izvorno here mape.
 
Natrag
Top