IDE ATA to SATA prelaz, pomoc

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Nema tu primarni,sekundarni nek ostavi samo njega za test da vidimo sta ce bude ,znaci sto manje dodatnih komponenti manje muke,cim je sam u sistemu to je ujedno i glavni hard ko sto sam reko gore,sem ako nije u pitanju neki krajnje tupav BIOS ,e onda mu nema pomoci..hehe...kladim se da na sajtu proizvodjaca maticne stoji resenje kako se resava taj problem...al je ovde postao trend neiznosenje celokupnih informacija...odnosno sistem pogadjanja...
Na Ata HDD je bitno gde se nalazi Jamper i kako je podesen u BIOS-u.Znaci dzamper i BIOS moraju da se podudaraju da bi sistem mogao da se digne.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ja imam jedan stari predratni hard koji cuvam eto tako,zao mi da ga bacim jer me jos nije izdao bas da vidim dokle ce da izdrzi u pitanju je Fajrbol i ne mora nista da se podesava,ta podesavanja se ticu valjda samo radi perfomance ,nista vezano za boot....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Pokusao sam i sa PCI karticom sa sata prikljucima takodje nema boota jesnostavno se ne vidi u biosu
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa koja je maticna ploca u pitanju ,da proveri neko na sajtu proizvodjaca dal ima resenje...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Na Ata HDD je bitno gde se nalazi Jamper i kako je podesen u BIOS-u.Znaci dzamper i BIOS moraju da se podudaraju da bi sistem mogao da se digne.
Moguce je da si i bio u pravu Jole vidi ovo kako ljudi resili...
[hl]Just wanted to post this for the next person that runs into this issue. The jumper was the problem. Even though it's running on a SATA mobo, which doesn't use Master/Slave/CS, attaching the jumper on the CS setting solved the problem. The BIOS recognized the drive immediately. The first boot into Windows failed (I had to change SATA Mode back to its original setting (AHCI instead of ATA), every boot since then has been fine.[/hl]
Znaci taj je postavio Sata mod u AHCI i kaze da mu to resilo problem...ali bih ja ako mogu prvo ceo bios vratio na default pa bih onda ovo proverio...
[hl]attaching the jumper on the CS setting solved the problem[/hl]

E sad ako i ovo mrckanje po biosu ne resi problem...prijavljeno je da taj adapter ima nekompaktibilnost sa nekim cip setovima...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Mora da uradi default.Jeste ATA HDD,ali je SATA .kacenje i komanda bi verovatno trebalo da bude AHCI.Nek proba prvo na IDE,pa ako nece onda bi trebalo na AHCI da digne OS bez problema.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Pa hajde čovječe napiši već jednom koju matičnu ploču imaš...
pozdrav.
kupio sam konvertot sa linka
http://www.ebay.com/itm/400537768308?_trksid=p2060778.m2749.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

kada ga spojim ploca uopste nevidi hdd.
konkretno treba mi da ATA hdd spojim na sata port na maticnoj.
pokusavao sam da dzampere prebacujem , i svasta nesto sam pokusavao i uvek isto.
ako moze neko da mi pomogne , sta da uradim

Pa hajde čovječe napiši već jednom koju matičnu ploču imaš. Ako si već tražio da ti se pomogne daj nam informacije koje se traže. Treba neko da bude baba Vanga...
 
Natrag
Top