IDE ATA to SATA prelaz, pomoc

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Trebalo bi ovako:
HTML:
Izvini ali imam problema sa ovom slikom da ti prebacim,nesto neda.Ukratko:Ta plocica ide u ATA HDD,taj crveni kabl ide na taj crni kontakt,a od napajanja taj manji kontakt ide na kraj ploce,a taj veci na napajenje.Nadam se da na napajanju imas ATA napajanje,a za taj crveni kabl treba da imas i kontakt na maticnoj ploci da bi to sve radilo kako treba.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Nemoj bacati pare..Po gotovu ako ti treba da butuje sistem sa tog hdd-a.Ni jedan od tih adaptera nema boot opciju, licno provereno sa vise tih modela i razlicitih proizvodjaca,najpovoljnija mogucnost ti je da nabavis eksterni hdd rack ukoliko ti treba kao storage (postoji INTEX hdd rack koji podrzava iata i sata diskove,u opisu stoji da podrzava diskove do 500 gb,medjutim kod mene je 1tb )http://www.gigatronshop.com/hdd_rack/intex_hdd_rack_3.5_usb_2.0_sata_black_-_it-350sa-24605 ulaganje koje se isplati
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Nemoj bacati pare..Po gotovu ako ti treba da butuje sistem sa tog hdd-a.Ni jedan od tih adaptera nema boot opciju, licno provereno sa vise tih modela i razlicitih proizvodjaca,najpovoljnija mogucnost ti je da nabavis eksterni hdd rack ukoliko ti treba kao storage (postoji INTEX hdd rack koji podrzava iata i sata diskove,u opisu stoji da podrzava diskove do 500 gb,medjutim kod mene je 1tb )http://www.gigatronshop.com/hdd_rack/intex_hdd_rack_3.5_usb_2.0_sata_black_-_it-350sa-24605 ulaganje koje se isplati

Koliko ja vidim podrzava diskove do 2 terabajta!

Proizvodjac: Intex
Model: IT-350SA
Interface: SATA i PATA
Format: 3.5"
Podrška za hard diskove: 3.5" do 2TB
Brzina prenosa podataka: do 480 Mbps
Veza sa racunarom : USB 2.0
Materijal kucista: Aluminijum
Boja: Crna
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Cekaj malo ,prikljuci ga ,a iskljuci taj drugi sata hard,zatim iskljuci i DVD obavezno i probaj tako,kad udjes u Bios pogledaj dal je detektovan taj hard,jel ponekad na starim biosima hoce da se pojavi taj problem sa ukrstenim kablovima,recimo ranije je bio problem ako stavis CD rom,DVD rezac i dodatni hard i narezes disc i pogledas kao da se nista nije desilo.....takodje pogledaj dali tvoja ploca ima mogucnost flesovanja na noviji bios....po mom misljenju to je sve do bios drajvera ,a da su ovi adapteri i kablovi samo medijumi odnosno prenosioci struje i informacija,odnosno nemaju nikakav uticaj na sam boot....
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Treba dzamper da postavis an primari poziciju,a isto tako i u BIOSU da taj HDD namestis da bude primari
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Nema tu primarni,sekundarni nek ostavi samo njega za test da vidimo sta ce bude ,znaci sto manje dodatnih komponenti manje muke,cim je sam u sistemu to je ujedno i glavni hard ko sto sam reko gore,sem ako nije u pitanju neki krajnje tupav BIOS ,e onda mu nema pomoci..hehe...kladim se da na sajtu proizvodjaca maticne stoji resenje kako se resava taj problem...al je ovde postao trend neiznosenje celokupnih informacija...odnosno sistem pogadjanja...
 
Natrag
Top