IBM laptop - OS XP?

Učlanjen(a)
01.09.2011
Poruka
13
Slazem se sa @HyperSnap ili citac ne cita disk, ili je los hard disk, pa ne moze da prekopira podatke...
Taj covek od koga sam ga kupio kaze da ram ne radi ali mi nije onda jasno kako uspe uopste da se ukljuci.
On je bio na Svedskom kada sam ga doneo od njega ali je trazio sifru msm za ulaz u sistem pa sam krenuo da radim novi.
Formatirao hard i krenuo da radim sistem sve normalno i to se desi.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Taj covek od koga sam ga kupio kaze da ram ne radi ali mi nije onda jasno kako uspe uopste da se ukljuci.
On je bio na Svedskom kada sam ga doneo od njega ali je trazio sifru msm za ulaz u sistem pa sam krenuo da radim novi.
Formatirao hard i krenuo da radim sistem sve normalno i to se desi.

Ako nece da kreira cd onda napravi sa fleskom od 4gb ili vecom uzmi flesku i formatiraj je u ntfs format!
Onda odradi po ovom tutorijalu!

 
Učlanjen(a)
01.09.2011
Poruka
13
NTLDR is missing
press ctrl+alt+del+ to restart

CD uvek ocita i krene instalaciju a na USB mi se pojavi tekst iznad.
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
01.09.2011
Poruka
13
Kad se ukljucuje stisnem F12 i izaberem CD ili USB u zavisnosti sta sam ubacio. CD krene a na USB izbaci mi onaj tekst.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ubacite ISO na USB sa rufusom:
Kod:
https://rufus.akeo.ie/
Izaberite vas usb Drive.
Kliknete na ikonicu koja izgleda kao disk drive(pored dela gde pise ISO) i izaberete putanju do iso fajla. Nista drugo ne menjajte.
 
Učlanjen(a)
01.09.2011
Poruka
13
Dizem ruke. Napravi sam to na USB preko rufusa i opet ga ne cita. CD hoce al ne mogu da ga napravim butabilnim. Uvek prekine i zezne mi CD. Tako da verovatno je otisao hard ili citac. Prodacu ga i ovako sam mislio da uzmem boli sa ovaj samo da namestim da radi. Hvala svima na trudu. Nije bilo uzalud ipak sam nesto novo naucio.
 
Natrag
Top