MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.685
Ibiza,mesto gde trenutno letujem,je deo Balearskih Ostrva,udaljeno 79 kilometra od Spanije,i trece je ostrvo po velicini.Poznati gradovi su Ibiza Town,Santa Eulària des Riu Sant Antoni de Portmany (ove sam nazive koprao,jer ih je nemoguce prevesti na srpski)
Inace."domoroci" ga zovu Eivissa,tako da mi je sad jasan naziv jedne od vodecih trance izvodjaca,
Napoznatiji je po
,turizmu,nocnom zivotu,a i inace tamo se nalaze par najzescih klubova kao sto su PACHA,CAFE DEL MAR;DC10,AMNEZIA....imam plan da ih obidjem,ako moze da se slika,okacicu par slika,mislim klubova.A da slikam Ibizu,verujte mi,nemam pojma odakle da krenem,zaboravio sam najveci klub Privilege,ali tu samo ulaze...jedna kokakola 50 evrica,pa ti vidi

West_End_Sant_Antoni.jpg


je samo jedna od slika iz Ibiza,nocu,skinuo sa neta(
West End Sant Antoni)
Plaze su im prelepe,imaju cak i,pa da se izrazim,plaznu policiju,i ima ih gde postoje,pacak i divlje,a ako te ulove da si bacio opusak,100evra,provericu,tako pricaju,valjda zbog pozara.A ako ostavis djubre,ista policija je na rolerima,par devojka u kupacim kostimima,ima da te vrate,i da pocistis,e,da,i kazna od 20 do 50 evra,pa se ti misli sta ces da ostavis za sobom,
Kruzi anegdota,a mnogi tbrde da je istina,tip se zaljubio u jednu od policajki,namerno ostavio djubre,ona ga jurula...i...prica kaze da vec imaju dva klinca.
Sto se tice sopinga...za nas Srbe,sve je preskupo,ne racunam klopu,a sve markirano.Ali zato,CELEBRITY,valjda se tako zovu slavni,samo nose kese.
Tek sam prvi dan,tako da sledi nastavak...izmedju ostalog,danas sa video CARLA COXA,mnogi mi kazu da je sad sezona klabera,u prevodu,obozavaju nocni zivot i,citiram "
A typical schedule for clubbers going to Ibiza includes waking at noon, early evening naps, late night clubbing, and "disco sunrises".
Necu da davim o demografiji,reljefu,itd,toga svuda ima.Uglavnom ce biti raznih pricica iz ugla jednog Srbina,koji je otisao na letovanje,sad koliko,zavisi od "vremena"
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.685
Amnesia Ibiza

cream.jpg





Nisu mi dali da slikam,ali sam dobio par slajdova.Inace,sam klub je nastao godinu dana posle smti Franka,1977,ali pravi zivot kluba pocinje 1988 nastupima Paul Oakenfolda, Danny
Ramplinga, kao i ostalih,u to vrememe ponatih tehno izvodjacaCene ulaznice,kada su svirke su od 20 pa do 100 evra,mada budu i skuplje,kad su bas GOSTI,kao Tiesto na primer,a za turisticki obilazak,kao ja,ulaz je 5 evra,a obilazio sam ga pa 2 sata,,jedna kola,za turuiste 10 evra,a vrucina.
Da vam opisem gde je ne bi vam puna znacili,nazivi mesta,ali kao sad da je klub u Beogradu,a ustvari moras da ides u Surcin,ali svidelo mi se kada je vodic rekao,na kraju,da u cenu ulaznice,dodje i prevoz busom,a bus....hotel...a kad gostuju marke (tiesto,recimo)onda samo sa speijalnom propusnicom,iliti VIP karta,ili ako znas nekog u samoj organizaciji koncerta,udjes i dzabe,jer kad oni gostuju,samu organizaciju preuzima ili producentska kuca gosta,ili sam DIDZEJ,izvodjac,kako ko voli.Onda ne vazi politika kluba,nego onog koji to placa.

cream.jpg


Uglavnom se pusta klupska,house muzika,mada ima i zesceg tehna,tipa Okenfold.Madonna je imala samo jedan nastup,ali uz ucesce nekih didzejeva,jer se njena muzika ne uklapa u,kako kazu,njihove standarde


amnesia01.jpg




Toliko od nas Jevtica iz prelepe Ibize,cujemo se ujutro,idemo da slavimo prolz Zvezde

 
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
142
lelelelele brateeeeeeeeeeee,daj vodi i mene tamo....AAAAAAAAAAAAAAAAA
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.685
Camp Nou (Barcelona)

Danas sam ispunio svoj dečački san.Bio sam u Barseloni,i gde još...


camp-nou1.jpg



camp_nou.jpg


Ove sam slike dobio od jednog "radnika",jer nije dozvoljeno slikanje stadiona....Imam još jednu,znatno veću,lepšu,postaviću je na post ispod,i napisati par reči o stadionu
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.685
camp-nou.jpg


Stadion je prelep,nemam reči da ga opišem,vidite i sami fotke.
Zvanično je otvoren [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]24 Septembra 1956,utakmicom između Barce i selekcije Varšave,i dobila je Barsa 4 2,kapacitet mu je [/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]98,800,gledalaca,a vodič nam je rekao kad igra Real,onda se sedi i na stepenicama,gde bi trebalo da dođeš do svog mesta,i nikad nije ni na jednom "El Clasico"meču,nije rečeno koliko je ljudi prisutno,osim da je dupke pun,dva puta je renoviran,[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]1980 i 1994.Mnogi od nas su vodili klince,pa i ja moja tri đavola,dobili su na poklon po loptu,dresove...i svaki je mogao da bira ime igrača,tako da su dobili Anrija,Ibrahimovića i Krkića,hvala bogu.U okviru "posete"obišli smo i muzej gde su izloženi pehari,dresovi,recimo zastavice,koje razmenjuju kapiteni na početku svake utakmice,lopte sa,ama baš svih mečeva sa Realom,i što je intereantno,na svakoj lopti,su potpisi golgetera,i Barsinih,i Realovih,to je jedna malo duža pričica zašto i Realovi.Naime,kad se igrao prvi klasiko,1929,pobedio je Real u gostima 1 : 2,jedan od redara,inace navijač Reala,tako kaže priča,tražio je potpise Realovih strelaca,a na to strelac za Barsu je zgrabio loptu i potpisao se,da je "upropasti",iznerviran[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] redar[/FONT][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif],loptu je bacio,i kasnije kad se čistio stadion,pokupili su i tu loptu,i stavili je u,kako nam je vodič kazao,neku od vitrina.1930,kada se drugi put igrao klasiko,na Kamp nou,opet ista priča,pukla Barsa,zatim je nastala potera za prvom,i otad,taj redar,a kasnije i njegovi potomci su trazili potpise,ali i Barsinih,a svaka je lopta ostajala u "neku" vitrinu,a to dogadja i dan-danas,pa sad čak i igrači smatraju čast da se potpuišu na RAFAELOVU LOPTU,tako se zvao prvi redar.
To je sve za sad,pozdrav iz prelepe Barselone,od Igora,Đoleta,Nikole i tata Baneta,ćera je bila u šopingu,hvala bogu,kao i svako ženskoOna će sutra da obidje halu gde igraju Basket i rukomet,jer fudbal ne prati.
Sutra se "vraćamo"u Ibizu,pa ću nastaviti obilaske još nekih klubova,slede izveštaji
[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
21.06.2009
Poruka
142
Blago tebi brate :)) nemam reci za ove slike :) stvarno su extra :D
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.685
Klincima je prelepo,jer ne izlaze iz vode,a cera sa mojom sestrom samo šopinguje.A ja...plašim se vode,užasno,kao klinac sam se davio u jezeru,tako dasam non-stop na sajtu,a zet ima materijala....Vreme je inače,predivno,mada,jutros je mirisalo na kišu.ali sad...38 U HLADU,ja sam,bukvalno u haladovini,lap pored mene,bežični net,pa i napivo kad odem,zna se,LAP.Inače,mogu da vam kažem,cene pića su,pa zavisi gde sedneš.U klubu gde visim,recimo kola j e 1 do 2 evra,zavisi koju kupiš,pivo,pa recimo na točenje HAJNIKEN 10 evra,ali pola litre,u,kako najmlađi zove,burence,pa ga cevčim ceo dan,ne zbog love,nego kad bih ga stuko,kako neki znaju,pa za pet minuta,odmah na dušek,pa spavanje,trenutno gledamo Eurospot II,nemce,fudbl,pišem ovaj "dnevni izveštaj",pao gol,neki se kladili na Frankfurt,lude,a ovi drugi,da izvinete pizde,i čekaju,kao da sam kući,ovde gde sam sve bivša SFRJ,pa se svađamo još uvek kako je Zvezda prošla,Hrvati kukaju za LIGOM PRVAKA,a ja...još sa m na NOU KAMPU;mislima.Zakleo sam se,ove sezone idem da gledam EL KLASIKO,ali u Barseloni.E,moram da idem da smirujem ove moje idiote,najstariji su od svih klinaca,sve znaju,a jedan našao morsku zvezdu...prelepa je,e sad čija je,jedan je prvi video,a drugi ušao u more....čujemo se večeras,posle povečerja.Ajde ćao,čuo sam se jutros sa tatom,kaže da je jutros u Beogradu bila magla,nismo verovali,pa komšija sliko,poslao na mejl.Inače,vraćamo se 28 avgusta,pravo da vam kažem ja bih ostao,ali škola...obdanište...moram da idem,počeće tuča.


POVEČERJE


Jedanaest je uveče,toplo,30 stepeni,trenutno smo svi u nekom klubu,drži ga neki Slovenac,zbrisao još `91,kada je sve počelo,i kaže da mu lepo ide,gledamo GUČU na satelitu,psuje se po srpski,ma kao da sam kući.Đuska se,neki pijani...bsš veselo.Danas sam sa ćerom obišao halu gde igraju košarkaši Barselone,prelepa je,imam par slajdova,okačiću ih sutra.I da zaključim o Barseloni...kao što se zna ,tamo su svi Katalonci,tako sebe zovu,a ne Španci,kralja poštuju,samo što je suveren,ali san im je da se odvoje,od Španije,Trke,recimo,Formule 1,uvek mora da se naglasi da su vožene U KATALONIJI,i dosta su kao ljudi drugačiji,u odnosu na strance,nego ostala Španija,mada im je turizam jedan od glavnih prihoda


DSC00551.JPG



-marina,gde se "parkiraju" jahte raznih,kako kaže moja ćera,lepotana,naftaša...i jedna je od najvećih u tom delu Evrope,Mediterana,jedino je Kan veći,neko mesto za koje u životu čuo nisam,a nemogu ni da napišem,dvadeset Znakova ima,ali ti se parkiraju Abramovič,Gejts....i ostalo društvo

Pokušaću,da na netu nađem dobru kartu Španije sa ostrvima,pa da vidite razdaljinu "našeg"mesta i Barselone.


ibiza-spain-map.jpg




Karta Španije,Ibiza (strelica)a gde je Barsa,







basrseonacolmbo.jpg



-panorama grada,onaj spomenik usredini je spomenik u čast nekim vojnicima....doneli im slobodu....i za kraj,mislim za danas:

fontane1.jpg


Fontana koja svako veče ima,pa kako da vam objasnim,drugačiji oblik,boje...a kad je na primer,pa da kažem dan Barselone,kao kod nas u Beogradu slava grada,boje Fontane su u bojama zastave Barselone (slika dole,stim što je samo crvenožuta,bez onog u sredini).



450px-Flag_Barcelona_Province.svg.png


I još nešto,zanimljivo za kraj:


050529_Barcelona_107b.jpg


Taksi,svi su privatni,udruženja je kao kod nas,mali milion,ali svi su ovakve boje,razlika,je u markama kola,recimo Beotaxi ima pežo,pink taksi recimo golfovi...a cene su im gotovo iste.Hvala bogu,ima divljaka,ali ne daj bože da ga uhvate,i policija,i taksisti a i,pa da kažem inspekcija.Čak kruži anegdota da su jednog uhvatili taksisti,a on je u očaju zbrisao u policiju da ga uhapse,jer ako jedna vožnja,kao u Beogradu,recimo,od Slavije pa do blokova staje 50 evra,ovaj ce da uzme 20 evra,a da su uhvatili taksisti...nemogu da zamislim šta bi mu radili,da sad ne davim zašto,politika grada.A gradski prevoz,priča za sebe.Pošto ćemo sredinom nedelje ponovo ići u Barselonu,slikaću jedan.Što se tiče same čistoće grada,baci opušak na trotoar,a ako te uhavati "zelena"policija,50 evra na licu mesta,a ako nemaš lovu,sudija,pa koliko odere,



las%20ram.jpg


slika sve govori,kao kod nas Knez,ovim ne želim da kažem da je Beograd "prljav"grad,ali brate,kazne....aj laku noć "Čujemo" se ujutro
I ako gledate Guču,i ovde sad tako,samođuskaju,ma svi smo ludi,pa čak se neki stranci uhvatili sa nama u kolo
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.685
nedelja 9 avgust

Danas sam takve malere imao,ma....Prvo,klinci se potukli u toku doručka,a ja idiot,kao ne znam moju decu,stavio externi hard,500 GB,na sto,i jogurt,ceo litar,prospu po njemu,a u njemu,mjuza,slike,filmovi....Da ih bijem,ne vredi,jer i ja sam ispao glup,i meni je trebalo prvo opaliti šamarčinu.
A drugo,odem sa ćerkom nešto da kupimo za klopu,u znate onu našu "preko ppreče,naokolo brže",pa preko plaže,i baksuz (u prevodu JA)nagazim na morskog ježa,jedinog na celog plaži,kod lekara,sad mi je noga umotana,sedim,ležim...i gledam fudbal.A klinci,eno ih na plaži,igraju odbojku.
Sutra,ako bog da zdravlja,trebalo bi da da idem u čuveni klub CAFE DEL MAR,"čujemo se večeras",sad ću da ih teram da idemo u šetnju,do jedne male crkvice za koju je vezana jedan "neobičan" događaj u vezi fudbala,da vidimo dali je tačna



ibiza-big.jpg



-jedna od prelepih privatnih plaža,slikana sa prozora moje sobe,a čija je plaža,stvarno nemam pojma,starosedeoci kažu navodno da je taj "deo" plaže kupio neki arapin,i tu dodje sa svoje dve ženske (zvanično),da se kupaju.PROVERIĆU!!!


ibiza_P.jpg



to je "moja" plaža,moji idioti su u vodi,a koji,neznam,terao sam ih da mašu,BLAM!!!


benirras.jpg



A ovo je nalepši prizor u Ibizi,verujte mi,zalazak sunca,moraću jednom da postavim aparat daslika jedno pola sata,pa u Photoshopu,da odvojim slajdove,ma nemam reči,sednem na obalu,kokolica u ruci,slamčica u flaši....

I na kraju danasnjeg dana,bili smo u onu "crkvicu" sa početka priče.Naime,priča se,da pre svakog početka prvenstva Španije u fudbalu,ili bilo kojem sportu,sportisti Barse,napominjem,bilo koji sport,dolaze da "zamole"boga za novu titulu,a to je bilo danas,oko osam sati po njihovom vremenu,a "crkvica"...mi očekivali nešto malo,...a ono katedrala,srednje veličine,a oko crkve,kao da se spustio Isus Hrist.Ali,što je interesantno,niko od,pa da kažem navijača,nije trčao za fudbalerima,košarkašima...sve,što kažu kao u crkvi.Dalje priča kaže da,pošto je crkva,svi moraju da budu u odelima,suknje,jal muški,jal ženski,jedino predsednik barse,u ovom slučaju Laporta,ulazi u dresu,i bez broja,pošto je pre jedno dvadesetak godina jedan predsednik ušao u odelo,i nisu uzeli ni u nijednom sportu ništa nisu osvojili.Ali bitno je da za svaki ULAZ u crkvu,uprava Barse traži dozvolu od crkvenih vlasti,mislim da je sedište parohije baš u Barseloni za taj ceo deo Španije.Jedino je bilo problema,kada je umra papa Jovan Pavle,jer kako kažu Španci,starosedeoci,sadašnji papa je sve promenio,pa i ,da kažem paroha,pa niko nije ulazio u "crkvicu",a parohija ostala bez dobre love.


front.jpg
room.jpg




wine-dine.jpg
business.jpg




Hotel se zove "Royal Plaza Hotel ",i jedan je od najluksuznijih hotela u Ibizi,pretpostavite ko tu odseda,jer u avgustu jedan dan,bez klope staje 141.evra,i neki cent,a klopa se ugovara dan za dan,jer kako kaže moja sestra,inače radi kao PR menadzer hotela,pošto tu odsedaju sve same marke,Abramovič,recimo,neki "klaber",recimo Tiesto,Carl Cox....nikad se se ne zna gde će da jedu,mislim,ručaju...E,da,ovo je cena za tri osobe,a za jednu 190 evra,pa ko voli ,nek izvoli.Ja i klinci nismo u tom hotelu,jer sutradan bi bila vest,na recimo CNN "bila porodica iz Beograda,hotel više ne postoji".
"Čujemo"se sutra,menjam plan,idem u najveći klub na svetu,to jest imam čast i privilegiju da obiđem PRIVILEGE.Priča se da za taj klub treba oko četiri sata da bi se sve videlo.Moja sestra kaže da i po bela dana igraju u kavezu....znate već ko....proveriću,e,da u taj klub nema teorije da uđu mlađi od 12 godina,osim ako nije plaćenaa žurka,recimo rođendan...tako da za razliku ado AMNEZIKE,idem SAAM,u provod.Ćao


2870562.jpg
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.685
Bio sam U privilege klub

Privilege,po ginisu najveci klub na svetu.Toliko je veliki,ili što kažu Englezi,HUGE,da ti treba više od jedne noći,da bi video šta klub nudi.
Sam ulaz u "main room"je...ma kakvi.Kad uđeš,odmah si okružen sa tavim bojama osvetljenja,ne znam kako drugačije da se izrazim,i neverovatno FANTASTIČNIM ozvučenjem,iliti EXTRAORDINARY LIGHTS.
Sam bazen je neverovatan,veliki,ogroman,HUGE,a do njega stejdz,a na stejdzu...i erotski i "umetnički"program.
Bašta...posebna priča,moram da napišem roman...
Takođe ga zovu i KAMELEON,jer u zavisnosti izvođača,a i zahvaljujući veličine kluba,moguće je da se svako veče menja FACE OF THE CLUB.
Kad se uđe inače u klub,u glavni hodnik,strefi te šlog,visina tog hodnika je 25 metara,a gde je onda MAIN ROOM,s početka priče.
Inače,ograničen je broj gostiju,sad koliko,opet zavizi šta se "prikazuje".
Ako vam nešto znači,nalazi se između Ibize i San Antonio,da uporedim,pošto vas ima puno iz Niša,kao recimo između Niša i Leskovca,a opet imaš prevoz.
I za kraj,jedan od silnih prozora,toliko je veliki,da imaš tu"privilegiju"da vidiš kompletno ostrvo.


Dali su mi adresu oficijalnog sajta,ja sam krišom nešto slika,a nešto ćuskinuti sa sajta,da ga vidite,ali uživo i slike....


Kod:
http://www.privilegeibiza.com/
,sajt,pa uživajte
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top