I žene vole seks bez obaveze!

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
25. 08. 2010 (FoNet)

I žene vole seks bez obaveze!


Iako se do sada smatralo da samo muškarci isključuju ljubav u seksu, novo istraživanje pokazalo je da i žene to rade zbog samo fizičkog zadovoljstva

DAME-BIRAJU-1.jpg


Ako ste mislili da znate razloge zbog kojih ljudi imaju seks, varate se. Jedno opsežno i iscrpljujuće istraživanje britanskog stručnog časopisa „Arhiv seksualnog ponašanja" otkrilo je neke novine na polju pobuda koje nas odvode u krevet. Većina ljudi se ne prepušta vođenju ljubavi da bi zgrešila, izrazila ljubav ili se oslobodila stresa, kako se do sada mislilo. Najnovija saznanja na polju seksologije otkrivaju nam da ogromna većina žena i muškaraca ima seks samo zato što je to prijatna zabava koja donosi čisto fizičko zadovoljstvo! Prema rezultatima istraživanja, pretočenim u opsežnu studiju, „vrhunski razlog zašto žene i muškarci uleću u seksualne odnose je što ih je privukao partner i zato što se u seksu osećaju zadovoljno".

DAME-BIRAJU-2.jpg


Seksualne aktivnosti, a pogotovo vrhunac u odnosu, i muškarce i žene podjednako ispunjava najvećim mogućim zadovoljstvom, posle kojeg se osećaju lepo i poletno.

Razbijeni stereotipi


Stručnjaci smatraju da su ovi rezultati revolucionarni zbog toga što opovrgavaju vekovima stari stereotip da samo muškarac ima pravo da kroz seks doživi čisto fizičko zadovoljstvo, dok žena to rade samo iz ljubavi! Žene koje su učestvovale u studiji jasno su stavile do znanja ispitivačima da se ženski motivi za seks naopako prosuđuju. To je bila inspiracija kolumnistkinji londonskog tabloida „San" Ketrin Vilkins, koja se u svojim tekstovima uglavnom bavi problemima odnosa polova, da čitaocima ponudi ličnu ispovest o prvom seksu.

DAME-BIRAJU-3.jpg


- Kad mi je bilo 17 ili 18 godina, bila sam do ušiju zaljubljena u momka po imenu Stiv. Ni o čemu drugom nisam bila u stanju da govorim osim o njemu. Moje rečenice su počinjale sa „Stiv je divan zato što"... ili „Stiv je rekao to i to"... I tako u nedogled - iskrena je ova žena. - Verujem da su moji roditelji bili zabrinuti što je njihova ćerka tako opsednuta jednim mladićem i sigurno su sumnjali da s njim uveliko vodim ljubav. A da ironija bude veća, Stiv i ja smo svašta radili - osim seksa! Još je smešnija činjenica, koja nije bila poznata mojim roditeljima, da sam nevinost izgubila sa sasvim desetim momkom - otkrila je Vilkinsonova.

DAME-BIRAJU-4.jpg


Međutim, ona kaže da joj je tada otac izokola saopštio da mu se taj momak dopada i da je u redu što se viđaju, ali da mu ne treba dozvoliti da joj uradi nešto što ne želi.

I prvi seks isključuje ljubav?

- Siroti tata! Bila sam besna na njega jer me je poznavao kao tvrdoglavu i otvorenu osobu koja se retko „utapala" u gomilu i što je pomislio da sam toliko glupa da ne bih mogla da s njim razgovaram o seksu. Nije mi bilo jasno kako ne shvata da je i devojkama potreban seks. Zar muškarci ne shvataju da i u nama rade hormoni i da možemo da se ponašamo gore od njih? - pitala se Ketrin.

DAME-BIRAJU-5.jpg


Od sada dame biraju...
Britanska studija utvrdila je da su se ženski motivi za seks značajno promenili

Nju je razljućivalo očevo uverenje da je manipulatorka koja je spremna da ode u krevet s momkom samo da bi ga zadržala.- Izuzetno sam srećna što naučne činjenice o ženskoj seksualnosti konačno podržavaju nas žene koje smo u potpunom saglasju sa sopstvenim telom i koje uživamo u istraživanju seksualnog zadovoljstva. Činjenica je da smo suviše dugo bile izložene predrasudama, nerazumevanju, pa čak i osudi okoline - napisala je Ketrin Vilkins.





 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Zašto žene vole seks bez obaveza?

Radio 021

Zašto žene vole seks bez obaveza?

Seks_usputni.jpg


Alan i Barbara Pis, svetski poznati stručnjaci za međuljudske odnose, u svojoj knjizi "Zašto muškarci žele samo seks, a žene sanjaju o ljubavi" otkrivaju, između ostalog, zašto se žene upuštaju u seks bez obaveza.
Praktikovanje usputnog seksa kod muškaraca izazivaju iskonski nagoni, odnosno želja za reprodukcijom. I to, koliko god žene nerado priznale, ima logično objašnjenje.

Naime, evolucijski razlozi na neki način prisiljavaju muškarce na seks sa što više žena jer to povećava šanse za brojnije potomstvo. Žene pak, koliko god partnera imale, uvek mogu imati samo jedno dete godišnje. Koji su onda razlozi zbog kojih se žene upuštaju u usputni seks?


Problemi sa samopouzdanjem

Usputni seks ženi služi za procenu vlastite "vrednosti na tržištu". Na temelju takvih odnosa ona procenjuje da li je poželjna kao partnerka. S obzirom da žena koja se upušta u usputni seks nema osećanje vlastite vrednosti, traži ga putem seksa s različitim partnerima. Tako zapravo traže potvrdu svoje vlastite vrednosti u muškarcima. To je vrlo rizično ponašanje jer njihovim životom tada upravljaju muškarci, a ne one same.

Procena muškarčevog potencijala

Usputni seks ženi omogućava da proceni dugoročni potencijal određenog muškarca. Neobavezna viđanja koja se završavaju seksom ženi daju dovoljno vremena da proceni da li joj je određeni muškarac privlačan, da li je kompatibilan s njom, zarađuje li dovoljno i generalno, da li je dobar materijal za vezu. Takvim oblikom usputnog seksa žena zapravo testira muškarca i procenjuje ima li kvalitete da joj bude suprug.

Sticanje koristi

Ponekad se žene upuštaju u usputni seks zbog skupih poklona. Obično to čine s materijalno situiranim muškarcima koji im mogu priuštiti skuplje poklone poput nakita, odeće i parfema. Postoje i žene koje od usputnog seksa žele drugačiju vrstu poklona – dobrotu, brigu, empatiju i razumevanje.

Potraga za boljim genima

Baš kao i muškarcima, i ženama ponekad upravljaju iskonski nagoni. To se obično dešava između trinaestog i petnaestog dana menstrualnog ciklusa kada se događa ovulacija. Žena je tada sklonija da se upusti u usputni seks jer njeno telo podsvesno traži gene koji će potomstvu pružiti najbolju priliku za preživljavanje. U takvim danima žene za usputni seks biraju snažnije, zdravije i bogatije muškarce.



 
Natrag
Top