I to se desilo – konačno razbijena zaštita na PlayStationu 3!

Član
Učlanjen(a)
19.04.2010
Poruka
1.381
Brojni izvori potvrđuju autentičnost haka koji kao jednu od najinteresantnijih mogućnosti, ima puštanje kopija originalnih igara za Sonyjevu konzolu.
Posle tačno četiri godine od izlaska, konačno se pojavilo rešenje koje omogućava da se PS3 “otključa”. Ukratko, do sada nepoznata grupa OzModchips je uspela da napravi program koji dozvoljava pokretanje kopiranih PS3 igara. To im je omogućeno jer su se dokopali skupa alata i tehničke dokumentacije koja se koristi za pravljenje PS3 aplikacija, tako da je to iskorišćeno za pravljenje programa koji dozvoljava da se Bluray diskovi sa igrama kopiraju na HDD same konzole, odnosno eksterni fleš ili HDD, formatiran u FAT32 fajl sistemu. Ipak, kako bi sve ovo radilo, neophodan je još i specijalni USB fleš, poznat kao Jig Stick, a koji u sebi ima čipove sposobne da na poseban način komuniciraju sa konzolom.
Ukoliko imate sve što je potrebno, dovoljno je da ubacite ovaj fleš, uključite konzolu i pristupite Backup Manager programu koji će se pojaviti u Game sekciji interfejsa i pitati vas da li želite da startujete ISO ili iskopirate ubačenu igru na HDD (kao na slici)
jig-stick.jpg


Ukratko, Jig Stick trenutno može da radi sledeće stvari:
- iskopira originalne igre na interni ili USB HDD
- pokreće kopirane igre sa hard diska, uz preduslov da se u blu-ray čitaču konzole nalazi bilo koja originalna igra.
Ono što trenutno nije moguće je:
- pokretanje kopija igara preuzetih sa Interneta, tako što ćete ih iskopirati na HDD. Dakle, nikakva piraterija preko neta ne dolazi u obzir, već je neophodno pozajmiti originalni naslov i zatim napraviti sopstenu kopiju.
Verodostojnost ovog rešenja je već potvrđena, ali će cena sigurno odbiti potencijalno zainteresovane, jer iznosi 120 evra! Zato je za sada ipak najbolje sačekati i videti kako će se razvijati situacija narednih dana i nedelja. Sony će sigurno reagovati na ovakav razvoj situacije, a verovatno je da će se uskoro pojaviti jeftinije i naprednije varijante od ove koje se sada nudi.
Za još dodatnih informacija, možete pogledati ovajMaxConsole - World's first ever review of PSJailbreak in the English language tekst

izvor: ScreenFun: Video Games PC PlayStation 3 Xbox 360 Wii PS3
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Uzmimo u obzir da je još u fazi razvoja i da ima mjesta sa usavršavanje sasvim solidno ostvarnje.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
211
I sta onda,i da se razbije potpuna zastita "trojke",ko ce da upload-uje onda iso fajlove sa ogromnim velicinama od 30 pa i 60 gb,koliko nose "plavi diskovi"wacko2?Da li cete imati zivaca da cekate da se ti iso-i "skinu"wacko pa jos kad otvorite a on ne radisuicideJeste mislili malo o tome a?Bas me zanima vase misljenje:acute:
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2010
Poruka
1.381
I sta onda,i da se razbije potpuna zastita "trojke",ko ce da upload-uje onda iso fajlove sa ogromnim velicinama od 30 pa i 60 gb,koliko nose "plavi diskovi"wacko2?Da li cete imati zivaca da cekate da se ti iso-i "skinu"wacko pa jos kad otvorite a on ne radisuicideJeste mislili malo o tome a?Bas me zanima vase misljenje:acute:

1.Nije razbijena potpuna zastita trojke ocite se vidi da nisi citao temu.
2.Neverujem da je neko lud da uploaduje iso fajlove od 30 - 60 gb na net. Neznam koliko nose ti plavi diskovi ali sigurno ce se naci neki nacin da se smanje ako su uvopste 60gb.
3.Mogao bi da pogledas ovu stranu. MaxConsole - World's first ever review of PSJailbreak in the English language
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
I sta onda,i da se razbije potpuna zastita "trojke",ko ce da upload-uje onda iso fajlove sa ogromnim velicinama od 30 pa i 60 gb,koliko nose "plavi diskovi"wacko2?Da li cete imati zivaca da cekate da se ti iso-i "skinu"wacko pa jos kad otvorite a on ne radisuicideJeste mislili malo o tome a?Bas me zanima vase misljenje:acute:

Smislice oni nacin da ripaju igre.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2009
Poruka
211
1.Nije razbijena potpuna zastita trojke ocite se vidi da nisi citao temu.
2.Neverujem da je neko lud da uploaduje iso fajlove od 30 - 60 gb na net. Neznam koliko nose ti plavi diskovi ali sigurno ce se naci neki nacin da se smanje ako su uvopste 60gb.
3.Mogao bi da pogledas ovu stranu. MaxConsole - World's first ever review of PSJailbreak in the English language
Kao prvo ne pratis sta pricam(pisem).Nisam rekao da je razbijena zastita nego ("sta i da razbiju zastitu"),znaci znam da nije razbijena.Kao drugo o konzolama znam puno,imam oko 300 igara sto za "keca",sto za "dvojku",imam dugacak "staz" na njima.Kao trece "trojku" sam testirao cim je dosla u Srbiju i znao sam da ce proci dosta vremena dok je neko ne zbudzi da se narod igra na njoj,posto su igrice za nju bezobrazno skupe i svi znamo da retko ko od nas moze sebi da priusti da izdvoji od 30-70€.A ako nisi upoznat sa "plavcima" pogledaj malo ovde;),ta igrica je jos onda bila na granici kapaciteta blue ray medija, a tvorac je izjavio da je mogao jos da napakuje na nju :acute:
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
posto su igrice za nju bezobrazno skupe i svi znamo da retko ko od nas moze sebi da priusti da izdvoji od 30-70€.
Da neka glupost pa kosta 3000 i to niko ne igra.I ako su probili zastitu.Podrzavam te bezobrazni su.Aj da je cena od 200 pa do 100 nego neke igre jos i 6000 strasno.
 
Natrag
Top