Hulahop topi kalorije

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Kurir


Ovaj obruč oduvek je bio poznat kao zabavan rekvizit, ali njegova vrednost je u tome što je odličan za zdravlje

Thumb_1607_32.jpg


Mogao je da završi kao još jedan prolazni hir iz pedesetih godina, ali hulahop je, verovali ili ne, ponovo postao popularan!
Eksperti za fizičke vežbe navode da sat intenzivnog vrtenja hulahopa može da sagori onoliko kalorija koliko i sat vremena provedenog na traci za trčanje. Ova aktivnost je privukla hiljade entuzijasta širom sveta.
Časovi u SAD obično se održavaju u teretanama i privatnim fitnes centrima, ali se poklonici hulahopa obično sastaju u parkovima i prirodi.
Svi koji neumorno „rotiraju“ svoje kukove i karlicu tvrde da je hulahop zabavan zdrav i jeftin, a u celoj Americi je postao najnoviji i najpopularniji način vežbanja.
Iako je tačno poreklo hulahopa nepoznato, svi pamtimo da su se deca i odrasli širom sveta kroz istoriju zabavljali tom spravicom. Eksperti za vežbanje ističu da vežbanje s ovim obručem može da sagori do 400 kalorija na sat. Instruktori hulahopa preporučuju vežbanje i deci i odraslima jer su veoma dobre za srce, nemaju uticaj na kolena, celo telo je aktivno, tako da je manje štetno za telo nego trčanje.
Ovi plastični obruči uopšte nisu skupi pa, ukoliko želite da za malo novca imate sjajan rekvizit za održavanje vitke linije, kupite hulahop i zavrtite kukovima!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Kao klinka sam ga vrtela po ceo dan. Umela sam da ga neprestano vrteći podignem do vrata, ili spustim do gležnjeva. Mislim da negde još uvek imam poslednji koji mi je ostao, pošto sam ih često lomila. Moraću da probam. :)
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Ja ga kupila pre 2 god i on jos uvek ceka da se pusti u pogon...:dance3:
 
Natrag
Top